TÜRKİYE NİN İLK VE TEK ONLİNE SATRANÇ RADYOSU
Evet sevgili satrançsever dostlar Türkiyer nin ilk ve tek online satranç radyosu deneme yayınlarına başlamışdır.Sizlerinde katılımıyla güzel programlar ve yayınlar yapmak için radyomuza bekliyoruz.

http://chessfm.net/

https://www.facebook.com/groups/670179332997641/
Ara
Güzel fikir, başarılar. Tabii gerçekten kuvvetli satranççıların yayın yapacağı ve rantçıların isim duyurma aracına dönüşmezse ilgi çekebilir. Şu devirde ana akım medyada satranç köşesi olmasının mutlak gereklilik olduğunu düşünmüyorum. Hatta satranç dergilerinin de en verimli yol olduğu iddiasını da reddediyorum. Televizyon da tatlı bir hayal. En verimli yol internet ve internet üzerinden izlenebilen televizyon-radyolar.

İnternet ve sosyal medya ile herkes kendi içeriğini üretip çok sayıda insana ulaştırabiliyor. Satrançla ilgili önemli olan konu ciddi bir teknik bilgi gerektirdiğinden o üretimin sağlıklı yapılabilmesi. O yüzden umarım Türkiye'nin kuvvetli satranççılarının, iki kelimeyi bir araya getirebilen insanların içerik ürettiği bir platform olur.

Her şey Türkçe / Öz Türkçe olsun gibi bir takıntım yok ama ICC (Internet Chess Club) sunucusunun da chess.fm diye bir radyosu olduğundan içinde satranç geçen bir isim kullanılsa sanki daha iyi olurdu gibi geldi bana.
Ara
Tebrikler, başarılı bir girişim ! Smile
hsdalkiran
ömer öztürk arkadaşımızı tebrik etmek istiyorum. Gerçekten çok güzel bir gerçekleştirmiştir.

Türkiye Satranç Federasyonunun gerçekleştiremediği, hatta kurmayı bile hayal etmediği bir radyoyu kurarak satranç sevdasının göstermiştir.

Umut ediyorum ki yakında internet televizyonu da kurulur.
Ara
Ömer Öztür Arkadaşımızı bende tebrik etmek istiyorum. Gerçikten çok güzel bir projeye imza atmış. Yeni projelerinin mimarı olacağı düşüncesi içerisindeyim.

Kendisine başarılar dilemek istiyorum.

Üzüldüğüm bir husus var ne yazık ki böyle güzel bir uygulamanın desteklenmediği kanısına vardım. bu başlığı açılmasıyla sayfalar dolu eleştiri, özeleştiri yazılmıştır diye tahmin etmiştim malesef bu olmamış, demek ki gerçek satranç severler böyle bir faaliyetin olmasını istemiyorlar. Eğer isteselerdi destekleyici yazılar yazarlardı. Buda Ömer kardeşimizi gururlandırır ve daha şehvetli çalışmasına yardımcı olurdu. Eğer siz iyi bir şeyler yapıyorsanız ve sizi destekleyenler yoksa biliniz ki sizin başarınızı kıskananlar vardır.
Ara
Tebrik eder, başarılar dilerim Ömer Bey.
Elden ne geliyorsa destek vermek isterim.
Yayın akışı sade bir şekilde hazırlanırsa doldurmak çok zor olmaz diye düşünüyorum.
Ara
Sevgili Ömer ÖZTÜRK,
Yaratıcı ve örnek ürününüz için sizi kutlarım. İçeriğini bilemiyorum zamanla öğrenebilirim belki.
Gelişmelere yön vermesi açısından önemli bir boşluk dolduracağını sanıyorum.
Selamlarımla?
- MATRANÇ -
Ara
Sevgili Ömer ÖZTÜRK,
Yaratıcı ve örnek ürününüz için sizi kutlarım. İçeriğini bilemiyorum zamanla öğrenebilirim belki.
Gelişmelere yön vermesi açısından önemli bir boşluk dolduracağını sanıyorum.
Selamlarımla?
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi