SATRANÇ ÖĞRETMENLİĞİ
Fatih Atakişi'nin görüşlerine ben de katılıyorum.Yalnız iki noktayı vurgulayacağım.
1.Bilgisi çok fazla olmayan satranç öğretmenleri bulunması kaçınılmaz bir gerçektir.Öğretmenler Satrancı öğrenene kadar,Satrancı bilenlerin öğretmenlik yapabilmesi gerekirdi.Esas mesleği öğretmenlik olanların satranç öğretmenliği yapmaya başlamaları için bir geçiş dönemi olmalıydı.Bizim kaderimizi tayin edenler satranç öğretmeni sayısını çok hızlı bir şekilde enflasyon durumuna getirmiştir.Sayı biraz daha yavaş artmış olsaydı bu enflasyon durumu ortaya çıkmayacaktı.Ve bizim Atakişi gibi hem konuyu bilen hem de severek öğretecek olan arkadaşlarımızdan yararlanabilme imkanımız olacaktı.
2.Atakişi'nin bu yazısı yayınlanma zamanı bakımından oldukça geç kalmıştır.Kendisi belki de bu yazıyı yayınlamak için emekli olacağı günü beklemiştir.Ancak onun esas mesleğinden emekli olduğu günlerde Satranç forumlarında yazı yazanlar da emeklilik hazırlığı yapmaya başlamış durumdadır.Bu bakımdan bundan sonra kimin yazı yazacağını sorgulamak gereklidir.Bugüne kadar birkaç arkadaşımızı ciddi konular üzerinde biraraya getiremedik.Bundan sonra da herhangi bir birliktelik olmayacaktır.Bana göre ne yazacak bir reçete ne de tavsiye edilecek bir diyet vardır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SATRANÇ ÖĞRETMENLİĞİ - Yazar: Abidin Ünal - 26-08-2013, 20:30
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 27-08-2013, 07:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Ateş Ülker - 27-08-2013, 09:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-08-2013, 17:01
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: anand - 28-08-2013, 20:16
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-08-2013, 20:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ŞAHMAT - 30-08-2013, 20:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-08-2013, 07:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ömer öztürk - 31-08-2013, 18:32