Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası
Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonası 21-24 Eylül bu yıl 5.kez Datça'da düzenleniyor.Önceki 4 senede daha erken tarihlerde düzenlendiği için hem turnuva hem tatil amacıyla geleneler de vardı ve katılım çok oluyordu.Bu sene 21-24 eylül tarihlerinde düzenlendiği için katılım zayıf.16 yaş altında 11 kişi var ve en yüksek ratingli sporcu 1600 ratinge sahip.Sizce Datça gibi çoğu merkeze uzak bir tatil mekanında bu tarihlerde turnuva yapmak ne kadar mantıklı?Federasyon bu turnuvayı daha erkene alsa daha güzel bir turnuva olmaz mıydı?
Sayın Tuna ÖZATEŞ,
Tamamen duygu ve düşüncelerimi bire bir yansıttınız.

Bu turnuvaya geçen sene katılan bir sporcu olarak bu yıl da çok beklediğim bir turnuvaydı. Onca yoluna rağmen. Çok uzaklara gidip sonunda cennete varıyorsunuz.

Ama bu yıl ramazan bayramına denk gelen süreler içinde Troya ve Keşan turnuvaları vardı. İki turnuva arasında da sadece 12-16 Ağustos tarihleri gözüküyordu. Kendimi bu tarihler arasında Datça' ya hazırlamıştım da...

Belki o yoğun dönemde hem MHK hem de federasyon çalışanları açısından araya sıkıştırılamayacak bir zamanlama idi diye düşünüyorum. Her ne sebeple, okulların açılmasından sonraya kaldı ki, benim açımdan da katılamayacağım bir tarih oldu bu.
Oysa güzel bir tatil olurdu.

Fakat seneye ve daha sonraki seneler için bir fikrim var. Gerekli ön şartları da araştırıyorum. Bu bendeki bir B planı diyelim.

Turnuvayı çok daha güzel şartlara taşıyabiliriz. Ama biliyorsunuz ki bu turnuvaya talep ve sponsor olmalı ki turnuva çekici olabilsin. Şimdilik talep olacak mı diye biraz beklemek gerekli.
Gereğinin daha sonra düşünüleceğini biliyorum.
Şimdilik bu kadar bilgi yeterlidir.

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi