Santranç Takımı
Bu sabah uzun yıllardır satrancın içinde olan çok sevdiğimiz bir arkadaşımız (anladığım kadarıyla ismini gizlemek istemiyor ama kendi izni olmadan adını buraya yazmak istemiyorum) Facebook'ta bir paylaşım yaptı. Şahsen ilgimi çekti:

santranctakimi.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından "Güçlü yarınlar için" sloganıyla dağıtılan bu takımlar olsa olsa ancak santranç takımı olabilir. Çok büyük bir israf. Bir arkadaşım Twitter'da şaka yolu, müşkülpesentliğin lüzumu yok 90 derece çevirip koordinatları da doğru yazarsanız bir sıkıntı kalmaz dedi ama eminim bu gayet ciddiye alınacakt ve uygulanacaktır. Gerçekten bu üretilen malzemenin boşa gitmemesinin tek yolu bu.

"Satranç yayılsın da nasıl yayılırsa yayılsın" konseptinin genişleye genişleye varacağı son nokta da budur.

Not: 90'larda üretilen 3-4 farklı tür takım vardı. Ben en çok Gambit'inkileri beğenirdim ama hepsinin işçilikleri de bugünkülerden kat be kat iyiydi. Onu da bu vesileyle not düşeyim.
Ara
Ozgur_Akman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:santranctakimi.jpg

"Satranç yayılsın da nasıl yayılırsa yayılsın" konseptinin genişleye genişleye varacağı son nokta da budur.

Fazlasıyla iyimser bir önerme olmuş. Olsa olsa , 'bizim dayı oğluna bir ihale verelim de yolunu bulsun' konsepti geçerlidir.

Halka sorarsanız, 'Olsun canım adamlar yapmış' sonucunun çıkacağına eminim. Mühim olan bu takımlar basılmış mı, el çırpmaktan avuçları kızarmış ahalinin, kafasına kafasına atılmış mı, mühim olan bu?
Ara
Yazamadım
Cevap eklemek için girdim ama bir taraftan üzüldüm, bir taraftan güldüm...
Ne diyeceğimi bilemiyorum, kafam allak bullak oldu. Yapanlar bu yazdıklarımızı okusa, bizim için anlamını, arka planı bilemeyecekleri için "ne olmuş, ufak bir hata" diyeceklerdir. Söz harcamaya yazık...
Ara
Merhabalar, bu takım GSGM ihalesine katılan 9 firmadan birinin ürettiği ve ihaleyi kazanamayan bir firmaya ait. Ancak ihale şartlarında, firmaların ürettiği ürünün kendisi, fotoğrafı ve ölçüleri de teslim edildi GSGM ye.

Sonrasında kazanamamasına rağmen bu fotoğraf bir şekilde karşımıza çıkmış durumda. Bildiğim kadarıyla şu an dağıtılan takım satranç takımı. Fotoğraftaki Santranç takımı dağıtılmıyor diye biliyorum.

Bende yer alan bilgi bu yönde. Ancak gözümle görmedim dağıtılan takımı. Farklı bilgisi olanlar varsa ve yazarsa sevinirim.

Saygılarımla.
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara
Gülmekten karnıma ağrılar girdi, bir taş gediğine bu kadar mı konur! Big Grin
Ara
A1 beyaz H1 de siyah...Smile)
Ara
Aynı takım geçen ay Manisa'da karşıma çıktı...Sanırım ihaleyi kazanmışlar.
Ara
keşke cocuklara takım dagıtcaklarına satranç saati dagıtsalardı takım almak kolay zaten.
savaşı zenginler çıkartır fakirler ölür.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi