(Çaktırmadan) Anlaşmalı beraberlik...
Değerli açıklamalarınız için yorumlarda katkıda bulunan üyelere teşekkür ediyorum.

Açıklamaların ardından şike kavramının abes kaçtığını düşünüyorum. Ancak ortada bir durum vardır ki mücadele etmeden beraberlikte anlaşmak kağıt üzerinde her ne kadar kuralların dışında olmasa da oyun kavramı açısından oldukça itici bir izlenim bırakıyor. Kimi turnuvalarda beraberlik sonucunun bir oyuncu tarafında düşünülmesi stratejik bir düşünce oluyor. Bunlar olağan durumlardır ama tekrar altını çiziyorum ben bunlardan bahsetmiyorum. Birbirini tanıyan 2 oyuncunun aralarında konuşarak maçın sonucuna maçtan önce karar vermelerinden yakınıyorum. Bu durumlarda çoğunlukla beraberlikte anlaşılıyor nadiren de bir oyuncunun bilerek puan vermesiyle sonuçlanıyor. Ben bu durumdan bahsediyorum sn. Oktay Ertan. Açıklamalarınız bir çoğunda haklısınız. Turnuvalarda kimi zaman öyle durumlar oluşuyor ki beraberlik sonucu bana yetebiliyor ve bende maçı zorlamadan beraberlik ile bitiriyorum. Bunda anlaşılmayacak bir durum yok. Ama birde şu açıdan bakın. Ben son turdaki rakibimi tanıyorum. Ve ona diyorum ki beraberlik sonucunda ikimizde üst sırada yer alacağız. Ama ortada bir mücadele yok. Hak eden kazanmıyor. Belki maçın sonunda ben yenileceğim belki de rakibim. Bu skorun ardından da gerçek hak eden üst sırada yer alır. Ancak anlaşmalı beraberlik ile 'hak eden kazansın' mantığı bu düşünce ile hareket edenlerden dolayı bence ortadan kalkıyor. Ve durum 'anlaşan kazansın' gibi bir hal alıyor. Ben anlatmaya çalıştığım durum bundan ibaret..

Saygılarımla...
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: (Çaktırmadan) Anlaşmalı beraberlik... - Yazar: Hakan Aktaş - 03-07-2014, 10:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi