Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Bildiğimi iddia etmiyorum, yaşadığım olayı anlatıyorum. Turnuvadaki arkadaşlar başhakemin turdan önceki "Amerika'dan bir oyuncu turnuvamıza katılıyor, orada (Amerika'da) geç turlardan turnuvaya katılmak olağan bir durummuş, biz de öyle yaptık." tarzındaki konuşmasına şahit bir sürü sporcu vardır. Bu turnuvanın organizatörü vardır. İlk gün turnuvada olmayan sporcunun, 2. gün turnuvada fotoğrafları vardır. Ama daha önce belirttiğim sebeplerden dolayı daha fazla detay yazmayacağım. Eğer birisi çıkıp resmi yollarla beni yalanlar ve yine resmi yollarla beni ispata davet ederse bunu rahatlıkla yaparım. Dikkat edin, resmi yollarla!

Ben sizi tanımıyorum. Sizin satrançla ilişkiniz nedir? Sporcu musunuz, antrenör müsünüz, hakem misiniz, veli misiniz? Ya da başka bir ilginiz mi var satrançla. Sürekli belirli kişileri destekleyen mesajlar yazmanızın ve yine ucu belirli kişilere çıkan konularda net bir şekilde yanlışa yanlış demekte zorlanmanızın sebebi nedir?

Ben şunu biliyorum ki, burayı okuyanların hemen hemen hepsinin yazdığım olayın doğruluğundan şüphesi yoktur. Zaten olayın doğruluğunu sorgulayanlar da, bu olayı esasen savunamayacaklarını bildikleri ama savunma "görevleri" olduğu için mecburen usul-şekil(yani olayın içeriği hakkında değil) yönünden savunma yapmaktadırlar. Tıpkı "Doğru olduğunu nereden bileyim?" demek gibi...

Aşkın Bey,
İyi sözleriniz için teşekkür ederim. Ama maalesef davranışlarımla örnek teşkil edemeyecek duruma geliyor işte bazen insan. Geldiğimiz durumda yapılanın doğru-yanlış olması değil, kimin yaptığı ve yapan kişi ile ilişkimiz önemli olunca böyle oluyor işte, örnek teşkil etmeyecek davranışlara teşvik ediyorlar insanı...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Attorney at Law - 12-09-2014, 21:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi