Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
(12-09-2014, 23:23)Mağara Adamı Nickli Kullanıcıdan Alıntı: "Baş Hakemin kararı kesindir" diye bir madde vardır kesin tüzükte. Baş hakem de "Dur bu maddeyi bir deneyeyim, bakalım neler yapabiliyoruz?" demiş olabilir. Şaka bir yana, bazen iyi niyetli de olsa kötü sonuçlar elde eden çok kişi söz konusu.

Ben bir çok turnuvaya ve baş hakeme, turnuva esnasında sporcu ya da velilerin İzmir'deki bir kişiyi arayarak anında turnuvaya telefonla müdahale edildiğine şahit oldum. Üstelik hakemi dinlemeden doğrudan, satranç bilgisi olmayan velinin aramasıyla ve onun sözleri baz alınarak turnuvanın yönlendirildiğini gördüm. Yani sadece Ankaramızı aramıyorlar, İzmir'i de arıyorlar.

Oysa eskiden ne güzel sorunları vardı satrancın. Ateş Bey, notasyon konusunda, yabancı sporcu ve dikey büyüme konusunda yazardı. Zevkle okurduk ama biz yazmazdık, sonra bu konuda da yazmaya başladı. Başımızdan eksik olmasın.

İşin püf noktalarını anlayan anlıyor. Siz zaten çok uzun süredir biliyormuşsunuz asıl problemin ne olduğunu. Başka konudaki bir mesajınızdan alıntı yaptım. Benim anlatmak istediğimi çok uzun süre önce yazmışsınız. Tam da dediğiniz gibi ECU seçimlerinde desteklediğimiz adayın ülkesinden bir sporcu olunca yada milletvekili yakını olunca somut bir adım yok, hatta utanmasa savunacaklar var. Ama bunlar geçiştirilirken diğer yandan turnuvayı yarım bırakan sporcunun lisansı dondurulsun deniyor. Kesinlikle sporcu odaklı bir işleyiş değil!

(02-01-2014, 18:07)Mağara Adamı Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Asıl önemli sorun cezanın geç ya da fazla verilip verilmediği değil, kime göre ne ceza verildiğiyle ilgili aslında.

Federasyon içinde cezai yaptırım gerektiren olayların sümen altı yapıldığı konuşulurken, federasyon dışındakilere verilen cezaları konuşuyoruz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Attorney at Law - 12-09-2014, 23:59

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi