Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı
Unutmadan yukardaki sorulara yanıt vermek istiyorum.Aşkın bey bir turnuva örneği vermemi istedi.7 tur İsviçre yöntemi: 28 Ekim 2014 s.18.00 de 1 nci tur,29 Ekim 2014 de s 10.00 da 2 nci tur ve s 18.00 de 3 ncü tur;30 Ekim 18.00 de 4 ncü,31 Ekim Cuma 18.00 de 5 nci,1 Kasım Cumartesi 16.00 da 6 ncı ve 2 Kasım Pazar s 10.00 da 7 nci tur...Bu verdiğim örnekde yerli amatörler işyerinden hiç izin almadan veya duruma göre en çok 3 gün izin alarak yarışmaya katılabilirler.Çünkü takvim amatörlere göre hazırlanmıştır.Bunun tersi nasıl oluyor?Pazar günü istirahat verirseniz bunun anlamı "biz amatörleri istemiyoruz"demektir.Bir başka soru "yabancılara nasıl ceza verilir?"anlamını taşımaktadır.Çok kolaydır.Açık turnuvalar için konaklama desteği,katılım ücreti ve diğer destekler kaldırılacaktır.Bu ceza bile değildir.Ama bu değişikliğin duyulması yeni yaptırımlar geleceğini düşündürecektir.Diğer ülkelerde hangi açık turnuvada büyükustalara hangi destekler sağlanıyor?Bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilir.Ne yazık ki yabancılara yönelmiş hiçbir önlem alamayacağımızı biliyorum.Yaklaşık 10 senedir hiçbir yenilik yapamadık.Birçok arkadaşımız bu konuda benden daha çok şikayetçi olduğu halde ve benim bilmediğim birçok olaya tanık olduğu halde benim gibi ortaya çıkıp bunları anlatmıyor.Bir başka soru Sporcular kurulunun çalışmaları ile ilgilidir.Sporcular kurulu Can Arduman'ın başkanlığında birkaç defa toplanmıştır.Bu toplantılarda önemli konular görüşülmüştür.Ancak "Sporcular kurulu çalışıyor mu?"sorusunu Arduman'a yöneltmeniz uygundur.Kendisi Federasyonun düzenlediği geniş kapsamlı bir toplantıya da katılmıştır.Merak ettiğiniz özel bir konu varsa,ben ancak bu konu hakkında bildiklerimi yazabilirim.Sporcular kurulunun kağıt üzerinde kalmadığını söyleyebilirim.Ancak yanıtlanması gereken bir başka soru vardır.Burada yazılanları Federasyon yönetim kurulu üyeleri okuyorlar mı?Burada dile getirilen yakınmalar hakkında Başkana bilgi veriliyor mu?Turnuva düzenleyen yerel yöneticiler ve sponsor olan Belediye yöneticileri bizim sesimizi duyuyor mu?Ne yazık ki bu son sorunun yanıtı olumsuzdur.Ve şikayetçi olduğumuz olaylar 2015'de de benzer şekillerde devam edecektir.İsimler biraz değişmiş izlenimi verse bile yöntemler değişmeyecektir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Turnuva Yarım Bırakmak Cezalandırılmalı - Yazar: Ateş Ülker - 26-09-2014, 23:31

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi