Satrançta Dopingin neresindeyiz?
"düşündüğüm oldu. buraya bir yazı düşeceğini sanıyordum ama ''doping ile mücadele'' başlığı ile başka bir yazı düştü. böyle şeyler konu dağılmasın diye burada tartışılır. sabaha kadar tartışalım ama burada tartışalım . biz sporda dopingi tartışmıyoruz, satrançta dopingi tartışıyoruz. yapılan en önemli yanlış buradadır."

Muzaffer Bey,

Yazılarınızı ve verdiğiniz kaynakları başından beri okuyorum. Yerinde bir konu açtınız. Ben sizin açtığınız bu konuda fikirlerimi ve satrançla ilgili olan gelişmeleri burada yazdım ve gerekirse "izin verirseniz" yazmaya da devam ederim.
Ama benim açtığım başlık dikkat ederseniz "DOPİNG İLE MÜCADELE" dir.
Bu konu genel bilgilendirmedir. Konuyla ilgili son toplantılarda alınan kararlarla da ilgilidir.
Aynı zamanda yakında TSF EĞİTİMKURULU SAYFASI nda yayaınlanacak yazının bir özetidir. Toplumu bilgilendirmek için.

Siz bu konuyu açmasaydınız bile bu tarihlerde biz sayfamızda zaten bu konuyu açacaktık. Çünkü TMOK toplantıları ve bizim yaptığımız hazırlıklar bu tarihlere denk düşmektedir.

Açtığım konu sizin sayfanızı değersizleştirmez. Bilakis ayrı bir önem katar.
Sizin sayfanızda satrançta dopingi tartışalım.
Ama benim açtığım sayfada tartışma yok sadece bilgilendirme var.Yani doping kontrolünü kim, hangi sebeple, nasıl yapacak?
Bunlar var.

Yarın doping komisyonu Mardin de, ya da İstanbuldaki bir turnuvaya rastgele gelip örnek alabilir. Buna yasal hakları var.

-DOPİNG İLE MÜCADELEDE YASAL ZEMİNİ ve GELİŞMELERİ BİLMEDEN-
satrançta dopingi nasıl tartışabilirsiniz?
Böyle bir tartışma sağlıklı olur mu?

Selam ve saygılarımla...

"... ama tartışırken satranç spor mu değil mi penceresinden bakarsak işin içinden çıkamayız. dünya olimpiyat komitesi ile anti doping komitesi satranca hangi pencereden bakıyor; onu tartışırsak doğru sonuca daha kolay ulaşırız."
Muzaffer ŞEKERLİ.

WADA satrancı az riskli sporlar izleme listesine almış.
Bence tam yerinde durmuyor. Bunun sebebini ayrıca ve somut örnekleriyle çok geniş tartışabilirim.Sporcu sağlığının en öncelikli temel ilke olduğunu unutmayalım.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: KAYAR - 20-09-2014, 16:30
RE: Satrançta Dopingin neresindeyiz? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-09-2014, 09:12

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi