açıklama
ayhan mansız kitabı göndermiş kargo gelip bulamayıp gitmiş. sürekli evdeydim oysa ki. bu kargoların sıklıkla yaptığı bir şeydir. internet kargo şikayetleri ile dolu. bazen dağıtıma bile çıkmadan evde bulamadık diyorlar. ben bunu bildiğim için kargo no istemiştim. cevap gelmeyince öylece bekledim. bugün kargoyu aradığımda adıma bir gönderi olmadığını öğrenmemle birlikte bu sonuca varıp bu konuyu açmasam yine kargonun gelip gittiğinden haberim olmayacak ve kargo tekrar göndericiye gitmiş olacaktı. yani sonuç olarak eksik , yanlış anlamaya sebep olabilecek ve olmuş , empatiyle ne hissettiğimin daha iyi anlaşılacağı bir iyilik girişimi oldu.

elimde hiçbir veri olmaması , 10 günlük bekleyişim ve en son bu sabah adınıza bir kargo yoktur bildirimi üzerine ne hissettiğimi anlayacağınızı düşünmekle birlikte yine de kendisinden özür dilerim. muhtemelen aynı durumda kendisi olsa yine benim ulaştığım sonuca ulaşırdı.
Ara
Niye özür dilendiğini de ben açıklayayım. Ayhan Mansız yukarıdaki moriarty isimli üyeye ücretsiz olarak size hediye kitap yollamıştı. Kitabın gelmesi size gecikince moriarty isimli üye Ayhan Mansız'ı dolandırıcılıkla ve kandırmakla suçladı. Sözde onun adını, soyadını ve adresinizi öğrenmiş ama kitabı yollamamıştı. Ayrıca kargo bilgisini iletmemiş ve oyalamıştı. Uzun, uzun bu konuda moriarty şikayet mesajı yazdı. Ben de ona cevap yazdım ve bu garip davranışı tiye aldım. İnsanları dolandırıcılıkla itham etmenin bu kadar kolay olmaması gerektiğini ima ettim.

Tüm bu yazışmalar yönetim tarafından kaldırılmış. Oysa ki ibret olsun diye bu davranışta bulunan moriarty ifşa edilmeliydi.

Benim bu yazışmalardan çıkarttığım ders ise tanımadığınız insanlara iyilik yapmanın gereksiz olduğu. Çünkü bu durumda olduğu gibi dolandırıcılıkla bile suçlanabiliyorsunuz...

Ayhan Mansız'ı sakinliği için tebrik ediyorum. Tüm kötü niyetli, paranoyak insanlara rağmen böyle iyi insanlara da ihtiyaç var.
Ara
Ben olayı farklı görüyorum.
Rumuzla yazan bir arkadaşımız,
İSİM VEREREK BİR ŞAHISLA ARASINDAKİ BİR OLAYI TOPLUMA UYARI AMAÇLI YAZIYOR.
Burada ilk yazılanların doğru olmadığını sonradan anlayıp "gerekirse" özür diliyor.

Gereksiz olmuş tüm bunlar.
Madem uyarı amaçlı bir amaç güdülüyordu, olay gerçekten yaşanmışsa bile isim vermeden yazması gerekirdi o aşamada...
Çünkü kendisi de emin değildi ve sonradan da bunun öyle olduğunu anladı.

Peki bu olayda akıllarda ne kaldı?

Sahtecilik mi?
Rumuz ismi"moriarty" mi?
Yoksa gerçekten suçlu yada suçsuzluğu toplum nezdinde tartışmaya açılan şahıs ismi
Ayhan MANSIZ mı?

Ortada bir mağduriyet oluşmuşsa bedelini kim ödeyecek, hesabını kim verecek?
Hukuksal boyutu ön plana çıkıyor.
Kim, kime, neden soruları es geçilmiş.
Rumuz, eşittir; gizli tanık!!

Gizli tanık suçlamaları geldi aklıma...

Şöyle de düşünebiliriz:

Rumuzla yazan arkadaşımız isim vermeden " adamın biri" ya da üyelerden biri de diyebilirdi, değil mi? O zaman da uyarı ve toplumu bilinçlendirme amacı ön plana daha çok çıkardı.
Ne bilelim, Ayhan MANSIZ'ın suçlu ya da suçsuz olduğunu.
Akla her şey geliyor.
Geçmişten garazı olan biri Ayhan MANSIZ'A böyle bir şey yüklemek de isteyebilir.

Konunun bu şekilde taşınması son derece gereksizdi.
Yakışmadı...

SELAMLAR...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi