Google play'de "Dr. Chess" isimli oyun..
Değerli satranç severler ve forum takipçileri,

Android cep telefonlarında veya tabletlerde çalışan bir satranç programı var.. Daha doğrusu oyun sunucusu var. adı "Dr.Chess".. ben de yükledim tablete, üye oldum ve zaman buldukça oynuyorum.. 800 rating ile başlıyorsunuz.. ve başlarda 15 000 - 20.000 mi belki daha kalabalık, bayaa gerilerden başlıyorsunuz.. Kazandıkça ratinginiz artıyor ve sıralamada yükseliyorsunuz haliyle.. ancak, çok zayıf oyuncular var..şöyle yazıyım; ilk 1500 kişiye kadar oyuncular genelde zayıf.. Ben şu an, 1200 küsür sıralamadayım ve bana 2200 küsür rating verdi.. "National Master" unvanı verdi bana.. "Senior Master" lar var.. onlar bayaa usta gibi.. Diyeceğim şu; orada Türk oyuncu az sayılır..Genelde, Hintliler, Japonlar, Kore, Usa, Brezilya vs.. var.. Türk az..oraya gelmenizi tavsiye ederim..Saçma bir saat sistemi var...bir yatay süre çubuğu var..o azalıyor..hamle başına o çubuk bitmeden oynamanız lazım..biterse yeniliyorsunuz.. hızlı ve yavaş modu var.. ben genelde hızlı oynuyorum.. gerçek saatli olan ile kıyaslarsak; 5 dakikaya denk geliyor..hadi gelin oraya da ilk 100 'ü komple kapatalım.. (ben ilk 100 yapar mıyım bilemem..Smile harbi ustalar var ve 2800 lere kadar ratingleri var..)
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi