YENİ STATÜ ve GENEL KURUL YAPILANMASI
Yeni Statü:

İKİNCİ BÖLÜM

Federasyonun Teşkilat, Görev ve Yetkileri
Teşkilat
MADDE 5 – (1) Federasyon, özel hukuk hükümlerine tabi, bağımsız statüye ve tüzel kişiliği sahiptir. Federasyonun merkezi Ankara’dadır. Federasyon merkez teşkilatı ve il temsilciliklerinden oluşur.
(2) Federasyonun merkez teşkilatı;
a) Genel kurul,
b) Yönetim kurulu,
c) Denetim kurulu,
ç) Disiplin kurulu,
d) Genel Sekreterlikten,
teşekkül eder.
(3) Federasyonun yurt içi bağlantısını sağlamak üzere, illerde Federasyon temsilcilikleri kurulabilir.

Eski Statü:

İKİNCİ BÖLÜM
Federasyonun Teşkilatı ve Görevleri
Federasyonun teşkilatı
MADDE 5 – (1) Federasyonun merkezi Ankara’dadır. Federasyon, merkez ve taşra örgütlerinden oluşur.
(2) Federasyonun merkez teşkilatı aşağıdaki kurul ve birimlerden oluşur:
a) Genel Kurul,
b) Yönetim Kurulu,
c) Denetleme Kurulu,
ç) Disiplin Kurulu,
d) Hakem, organizasyon, hukuk, mali, eğitim, sağlık, teknik, dış ilişkiler ve diğer kurullar,
e) Genel Sekreterlik,
f) Yönetim birimleri.
(3) Genel sekreter, yönetim biriminin yetkilisi ve sorumlusu olup, teknik yönetici ve öğreticiler ile diğer yönetim ve teknik personelin amiridir.
(4) Genel sekreter; Federasyonun kararları uyarınca, Federasyon yönetiminin gerektirdiği yönetim, mali ve teknik bütün hizmetlerin yürütülmesini sağlamakla görevli ve yetkili olup, yönetim kuruluna karşı sorumludur. Yönetim kurulu toplantılarına katılır. Kurulun raportörlük ve sekretarya görevlerini yapar, Başkan adına yazışma işlerini yürütür.
(5) Federasyonun yönetim birimi; genel sekreter, teknik yönetici ve öğretici ile diğer yönetim ve teknik personelden oluşur. Yönetim birimi, Yönetim kurulu kararları çerçevesinde Federasyonun hizmet ve etkinliklerinin yürütülmesini sağlamakla görevlidir.
(6) Federasyonun taşra teşkilatı; Federasyonun yurt içi etkinliklerini ve illerde iletişimi sağlamak üzere, tüm illerde ve ilçelerde, satranç il temsilciliği, ilçe temsilciliği ile federasyon yönetim kurulunca gerekli görülen merkezlerde, yeteri kadar personelden oluşan, federasyon bölge temsilcilikleri ve bölge müdürlükleri şeklinde kurulabilir. Bunlara ek olarak il hakem kurulları, il düzenleme kurulları oluşturulur. İl kurullarının çalışmalarına kaynaklık edecek ve planlamaları oluşturacak komisyonlar kurulabilir.

(devam edecek)
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: YENİ STATÜ ve GENEL KURUL YAPILANMASI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 05-10-2014, 14:58

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi