YENİ STATÜ ve GENEL KURUL YAPILANMASI
Yeni Statü

Yönetim kurulu
MADDE 11 – (1) Yönetim kurulu; Federasyon başkanı ve on dört asıl üye olmak üzere on beş üyeden oluşur. Genel kurulda ayrıca on dört yedek üye seçilir.
(2) Yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinde, bu Ana Statünün 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde belirtilen şartlar aranır ve seçilmeleri durumunda, üçüncü fıkranın (a), (b), (c) ve (ç) bentlerinde belirtilen belgeler istenir.
(3) Yönetim kurulunun iki üyesi başkan tarafından başkan vekili olarak atanır.
(4) Yönetim kurulunun görev süresi dört yıldır. Asıl üyelerin ölümü veya istifası gibi nedenlerin varlığı halinde yedek üyelerden sırası gelenler yönetim kuruluna alınır.

Eski Statü
Yönetim kurulu
MADDE 12 – (1) Yönetim kurulu, Federasyon Başkanı ve genel kurulun seçeceği on dört üye olmak üzere toplam on beş üyeden oluşur. Başkan hariç ondört yedek üye de Genel Kurulda seçilir. Bu Ana Statünün 10 uncu maddesinin birinci fıkrasındaki, Federasyon Başkanı olabilmek için gerekli koşullar yönetim kurulu üyeleri için de aranır.
(2) Yönetim kurulunun görev süresi dört yıldır. Asıl üyelerin ölüm veya istifası halinde yedek üyelerden sırası gelenler yönetim kuruluna alınır. Ölüm veya istifa gibi nedenlerle, yönetim kurulu asıl ve yedek üye sayısının toplam yediye inmesi halinde, Genel Kurul olağanüstü toplantıya çağırılır.

(devam edecek)
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: YENİ STATÜ ve GENEL KURUL YAPILANMASI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 12-10-2014, 18:25

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi