MTS Logistics 3. GM Satranç Turnuvası Sona Erdi
MTS Logistics 3. GM Satranç Turnuvası kapanış töreninde, MTS Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret A.Ş. yöneticileri Sayın Alev Kocabaş ve Sayın Refik Şekercioğlu, Sayın Figen Şekercioğlu, Sayın Hakan Şeker; Turnuva Organizatörü IO Neşe Kanmazalp, Turnuva Direktörü FT Enis Bilyap; sporcular GM Vugar Rasulov (AZE), GM Cemil Aghamaliyev (TUR), GM Davit Benidze (GEO), IM Vitali Koziak (UKR), GM Vlatko Bogdanovski (MKD), IM Burak Fırat, IM Oğulcan Kanmazalp, IM Mert Erdoğdu, IM Umut Atakişi, Cem Kaan Gökerkan; Baş Hakem FA Melih Çiçek ve Baş Hakem Yardımcısı NA Hikmet Yıldırım; Değerli velilerimiz Neşe – Erkan Gökerkan hazır bulundular. Kapanış töreninde turnuvadaki göz dolduran performansı neticesinde GM normu alan IM Oğulcan Kanmazalp’e sertifikasını taktim eden Sayın Refik Şekercioğlu, sponsorluk yaptıkları turnuvaların böylesine güzel amaçlara hizmet etmesinden mutluluk duyduklarını ve gelecek turnuvaları heyecanla beklediklerini dile getirdi. Gerek MTS Open gerek MTS GM turnuvalarının üst düzey kalitede gerçekleşmesini sağlayan İSEM ailesine teşekkür eden Şekercioğlu işbirliğimizin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Kapanış töreninin ardından satranç oynamaya doymayan sporcularımız ile yıldırım turnuvası düzenledik. Geç saatlere kadar devam eden maçlarda kahkaha ve eğlence de eksik kalmadı. Yabancı ve Türk sporcularımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek üzere.

http://www.isemsatranc.com/mts-logistics...sona-erdi/

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilcimiz Sayın Gökhan Narman’ın turnuvamızı ziyaretinin ardından düşüncelerini paylaştığı yazı aşağıdaki gibidir. Yüreğinize sağlık Gökhan Hocam.

GÜZEL BİR GÜN

MTS Logistics 3. GM Satranç Turnuvasını ziyaret;
Sabah kalktım, kahvaltımı yaptım. Dedim ki kendime; “Bugün güzel bir gün, Allaha şükür ailemle aç değilim açık da değilim. İşyerinde problemim yok, sağlık da çok daha iyi. Kaç gündür gidemiyorum. Sessiz sessiz oynanan güzel bir turnuva var, oradaki dostlarımı kardeşlerimi göreyim”
Düştüm yollara:
Hayata pozitif bakınca, gerçekten güzel şeyler oluyor. Şirinyer’in ara sokaklarından metroya gittim. Ne başıboş bir köpekle karşılaştım, ne saygısız bir insanla. Yolda gördüğüm iki kişi ile göz göze geldim Belli belirsiz selamlaştık ve Metroya geldim. Bu ne şans yarabbim. 2 dk. içinde geldi. “Süper” dedim kendi kendime. Ipad den dinlediğim müzikleri hızlı ve neşeli şarkılardan seçtim, ne diye melankoli takılalım değil mi bu güzel günde.
Oradan Hilal durağı. Kısa bir yürüyüş mesafesi ve Vesta Fuar otel. Oradan turnuva salonu. İki maç bitmiş ama çekişmeli geçen üç maç daha var. Onları seyrettim, pozisyonlar karmaşık. Evimden de seyredebilirdim ama canlı seyretmek başka. Yıllarca milli takımda oynayan Mert Erdogdu Umut Atakişi orada. 2014 Türkiye Kupasını kazanan Fırat BURAK gözümüzün önünde oynuyor. Turnuvayı lider götüren milli takım oyuncularımızdan Oğulcan Kanmazalp orada. (Maçı bitmiş malesef) Ya son iki ayın süper delikanlısı Cem Kaan GÖKERKAN’A ne demeli. Cemil Hocası ile dişe diş oynuyor. Satranç oynamak da seyretmek de gerçekten zevkli.
Olsun bazı turnuvalarda verilen kupalar boyut olarak küçük, madalyalar maddi olarak değersiz olsun. Bana maneviyatı yeter. Altın da olsa bakır da olsa kuyumcuya satmayacağım ya. Evimin en güzel köşesinde duracak.
Ya da çeşitli konularda günlerce süren tartışmalar çıksın. Daha güzele daha iyiye götürsün de, önemli olan o. Kötü laf söylenmediği sürece bu da bizim zenginliğimiz der geçerim ben. Seviyorum ben satrancı, dost ve arkadaşlarımın çoğunu oluşturan satrançseverleri. Seviyorum bu İzmir camiasını.
Maçları incelerken turnuva organizatörü Neşe Hanımı gördüm. Sağolsun o da kahve ikram edince daha ne isteyeyim. İşin ilginç tarafı şu. Güzel bir otelde turnuva oynanıyor. Mekan güzel. Oyuncu ve seyirciye içecek bedava. Ama gerçekten az seyirci var. Bu oyuncuları bir daha ne zaman görecek, ne zaman seyredeceksiniz değil mi? Herkesin bir bildiği vardır dedim kendi kendime, Her şeyi ben mi biliyorum?
Ardından maçları biten Oyuncu kardeşlerimle sohbet ettim. Nostalji filan. Benim yaş var biraz (cık?). Anı anlatmaya başladık mı, derinlere iniyoruz baya. Sağolsunlar bozmuyorlar dinliyorlar. Vatanı bir iki kez kurtardım o hızla Hey gidi günler hey.
Çok güzel geldi MTS Logistics 3. GM Satranç Turnuvası. Keşke hergün gitseymişim.
Teşekkürler Neşe Hanım, Enis Hocam ve değerli hakem ve oyuncu kardeşlerim!
Ve Sizlere çok teşekkür ediyorum, bu güzel turnuvayı sponsor olarak bize kazandıran MTS Logistics Yetkilileri.
İyi ki varsınız :

TSF İzmir İl Temsilcisi
Gökhan Narman
Ara
Canlı yayında emeği geçen sevgili Melih, eline sağlık!

"Kapanış töreninin ardından satranç oynamaya doymayan sporcularımız ile yıldırım turnuvası düzenledik. Geç saatlere kadar devam eden maçlarda kahkaha ve eğlence de eksik kalmadı."

Yahu sırf bunun için orada olunurdu be...
Kaçırdım, hem de ben!
Enis, seneye katılmayı düşünüyorum. Uzun zamandır Sen'in kaliteli turnuvalarını özledim.
Kocaeli' de son senem.
Daha da yaklaşacağım artık turnuvalara.

Selamlar...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi