TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı?
(02-11-2014, 16:33)abdulkadirbener Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Başkan'ın bunu kasıtlı yaptığını sanmıyorum.
Vardır bir sebebi ve belki bir gün öğreniriz.

Başkanların "kasıtlı" birşey yapması veya yapmaması gibi bir kavram olmaz. O esneklik sultanlara veriliyordu, 1922'de bitti o.

Başkan dediğimiz teknik tabiri ile bir kamu görevlisidir. Cumhuriyet bayramını ve diğer ulusal bayramları kutlaması da (isterse bunların hepsinden nefret etsin veya iktidara yağ çektiğini zannetsin) onun görevidir.

TSF web sitesi özel bir şirketin web sitesi değil. Kamuya ait orası. Bizim paralarımızla, vergimizle, lisans bedellerimizle, turnuvalardan yapılan kesintilerle masrafları karşılanıyor. Hanımefendinin herşeyden önce temsil ettiği kurumun kökünü, aidiyetini bilmesi lazım. Cumhuriyet onun orada görev yapmasının varlık nedenidir.

Keza başkanın yanında bir ekip var. Ne yapıyorlar? Hatay ili Arsuz Belediyesine teşekkür yazmayı ihmal etmeyecek kadar protokol biliyorlar da Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti için mi dilleri tutuluyor?

Bu vaka, TSF içinde bulunan yönetim kademesindeki insanlar için (Ekaterina vakasından sonraki) ikinci lekedir. Görev yaptığı 2 yılda 8 milli bayram idrak ettiği halde hiçbirisi için tek kelime yazı yazmayan bir kişinin altında çalışmak lekesi.

Dipnot:

Muzaffer bey. TSF'nin ana sayfasında kutlama var (Atatürk'ün sözünü çıkartırsanız toplam 14 kelime). Bunu gerekçe gösteren olabilir. Ama benim sorum bu değil.

Benim sorum; başkanın 2 yıldır kendi köşesinde neden ısrarla Cumhuriyet Bayramını ve Milli Bayramları görmezden geldiğidir? Tek kelime yazılmaz mı yahu?

24 yazı yazmış, dini bayramların hiçbirini atlamamış, Mutlu Yıllar başlığı altında 2 yılbaşı kutlamış, hepsine aferin. Ama ne Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı hakkında, ne Gençlik Spor Bayramı hakkında, ne Zafer Bayramı hakkında ne de Cumhuriyet bayramı hakkında tek kelime yok.

Seçenek koymadım anket açmak isteyen "kötüniyet, yağ çekmek, korkaklık veya re kare çarpı pi değerinin küçük çıkması" olarak dört seçenek üretebilir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı? - Yazar: Mojo Jojo - 02-11-2014, 23:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi