TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı?
(02-11-2014, 23:08)Mojo Jojo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu vaka, TSF içinde bulunan yönetim kademesindeki insanlar için (Ekaterina vakasından sonraki) ikinci lekedir. Görev yaptığı 2 yılda 8 milli bayram idrak ettiği halde hiçbirisi için tek kelime yazı yazmayan bir kişinin altında çalışmak lekesi.

Çalışanlara bu kadar kolay karalama yapmak bir Mojo Jojo klasiği oldu.

Rumuzla yazmanın da bir ağırlığı vardır.
Bir ses olur; uyarır, dikkat çeker,yönlendirirsiniz.
İkinci üçüncü kişilerden toplum içinde bahsederken saygısızlık yapamaz, itham edici şekilde davranamazsınız.

Maske arkasından, faşist, halk düşmanı, lekeli, sahtekar nidaları atmakla neyin efsanesi olduğunuzu anlamaya başlıyoruz.

Arkadaşlar,
Bir kişi hakkında, hele toplum önünde suçlayıcı, itham edici konuşmanız için kişi olduğunuzu bilmemiz gerekir.
Bu bizim kişilik hakkımızdır.
Bu tip yaklaşımlara alkış tutanlar, bu gün içeride suçsuz yere yatan insanların bir numaralı sözde kanıt olarak sunulan gizli tanıklığı destekleyenlerdir.

Hayatı boyunca onuru ve şerefiyle yaşamış insanlara, sadece söylemleriyle mesajlarıyla değil, eylemleriyle bedel ödeyen insanlara fütursuzca saldırmak ve buna alkış tutmak erdemli bir davranış olamaz.

Ben, Mojo Jojo' nun Cumhuriyet mesajı konusunu, bu konuya malzeme yaparak kullandığını düşünüyorum.

Bizi neredeyse molla ilan edecek.
Düşünce ve yazı bu algı noktasına hedeflenmiş.

Cumhuriyet ile vurmaya çalışmak ve o olguyu kullanmak, mesaj yazmamaktan çok daha büyük bir olaydır.

Sevgili Tutku kardeşim kızacak haklı olarak biliyorum ama, o zaman şu benzetme de haklılık payı kazanmaz mı?

HSYK neden kaybedildi?
Neden sahip çıkamadınız?
Tüm hakim, savcı ve avukatlar da mı molla?
Ya da- altta çalışmak- tabirinize göre onların tamamı da mı lekeli?
Yakışmadı biliyorum.

Yukarıdaki benzetmeniz ile aynı mantık temellidir.

Genel'i suçlarken ya da zan altında bırakırken daha dikkatli ve sorumluluk sahibi olmanız gerekir.
Medenice uyarma ihtiyacı hissettim.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 03-11-2014, 14:35

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi