TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı?
Bir dişin kovuğunu doldurmayacak önemsiz bir konu kriz halini aldı resmen forumda. Duyarlılık saçmaya gerek yok. Şu notu da koyayım o yüzden: Cumhuriyet'in/Cumhuriyet Bayramı'nın/Cumhuriyet Bayramı'nın TSF tarafından kutlanmasından bahsetmiyorum.

TSF Başkanı'nın dini/milli bir bayramı kutlamak için köşe yazısı yazması son derece saçma. Bunların arasında bir öncelik gözetildiğini konuşmaya başlarsak da son derece siyasi (satrançla ilişkisi de zayıf örneğin Kasparov'un Türkiye'ye gelmesi gibi değil) bir konuya gireriz, hayır ben yaparım da, siyaset bilimciyim eğitimim bu, keyif de alıyorum. Kasparov'un Türkiye'ye oy istemek için gelmesini veya okulda satrancı siyasi / ve ekonomik bir eksene oturtmamı eleştirenler HSYK seçimlerinden bahsediyor, ondan söylüyorum.

Her şeyden önce TSF resmi sitesinde milli/dini açıdan önemli günlerde kutlama yayınlanıyor. Eğer bu adete son verirse kendisini bizzat tebrik ederim. Hatta hangi ziyaretleri yaptığını anlatmanın yanında TSF politikalarını paylaşan, bu ziyaretlerdeki somut görüşmeleri de paylaşması halinde (bazen yapılıyor bunlar, sponsorluk vs.) bence o içerik anlamlı hale gelir. "Pozisyona bakarım göbek atarım" da bu açıdan (olumsuz da olsa) anlamlıydıSmile

TSF'de çalışırken söylediğim, şimdi de sorulsa hemen söyleyeceğim şeyleri yazayım: TSF web sitesinde bu kadar çok köşe yazısı olmasına gerek yok. Satranç dergisinin basılmasına da gerek yok. ABD Satranç Federasyonu gibi web sitesi içeriğiniz çok güçlü yaparsınız, hem teknik içerik, hem turnuva haberleri hem de federasyonun çeşitli meselelere bakış açısını yansıtacak üst yönetim yazılarına yer verirsiniz.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: TSF Başkanı Cumhuriyet Bayramına Karşı mı? - Yazar: Ozgur_Akman - 06-11-2014, 19:05

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi