forumda konuşulan konular genel olarak satrançtan çok uzak
forumda konuşulan konular genel olarak satrançtan çok uzak hiç bir tarafata bi maç analizi bir açılıştaki fikirlerin sunumu gibi bişey göremiyorum.kimse alınmasın daha çok burdakilerin konuşup aaa bak ben böyle düşünüyorum siz de kabul edin tarzı şeyler var önemli olan nokta herkesin değiştirebileceği yerler üzerine odaklanması.burda ne yazıkki verilecek bir karar ülkemizin satrancını etkilemeyecek o zaman At c3 ten bahsedelim satranç tahtasındaki olayları tartışalım bu satranç ancak bu şekilde gelişebilir.satrancın yönetimsel yönlerini tartışmaya gerek yok.önemli olan at c3
Ara
Atın hangi kareye gitmesini gerektiğini tartışabilecek diğer kutular vardır!"İletmek istedikleriniz"kutusunda ağırlıklı olarak Satrancın yönetimsel yönleri tartışılacaktır.Bu kutu buraya bu nedenle konmuştur.Satrancın yönetimsel yönlerinin konuşulmasından rahatsız olanlar için en gerçekci çözüm "iletmek istedikleriniz"bölümünü ziyaret etmemektir.İletmek istedikleriniz bölümüne girmek kimse için zorunlu değildir.Başını kuma gömmek isteyenler,"duymadım,görmedim,işitmedim"demek isteyenler özgürdür.Satranç toplumunun çoğunluk olarak sürdürdüğü "duymadım,görmedim,işitmedim"politikasının gelişme yönünde hiçbir yarar sağlamadığı ve giderek daha çok zarar vermeye başladığı 1991 den bugüne kadar yaşadığımız süreç içinde hemen herkes tarafından anlaşılmıştır.Hep kendini düşünerek yaşamak doğru olsaydı,Türk Satrancına dışımızdan yapılan eleştirilere yanıt veren bulunurdu.2023 numaralı takımımızın Olimpiyatta aldığı sonuç Yılmaz Özdil tarafından ağır bir eleştirildiğinde bir Rambo çıkıp yanıt vermiş midir?Satrancın yönetimsel yönlerinin tartışılmasını engellemek için konu sayısını şişirmek Satranç toplumuna da yöneticilerine de hiçbir yarar sağlamaz.Hatay'da bir yarışmada oynadıktan ve ödüllerini alıp gittikten sonra Türkiye Satranç Federasyonunu açık mektup ile Dünyaya şikayet eden Yabancı Süper bayanların şikayetlerine karşı Türk tarafını savunacak bir Rambo ortaya çıkmış mıdır?1 milyonluk maliyeti olan turnuvada şikayet edilecek bir kusurumuz olmuş mudur?Dünya tarihinde açık mektup ile şikayet edilmiş başka turnuva var mıdır?Bütün bu konular hiç konuşulmasın,onun yerine insanları bıktıralım ve susturalım...öyle mi?
Ateş Ülker
Ara
ateş bey yılların verdiği birikimleriniz var ksbul ediyorum fakat bizim burda bunu konuşmamız bize birşey katmıyor yapabileceğimiz satrancımızı geliştirip popüler hale getirmektir ki ancak bu sayede kitlelerin farkındalığı arttırılabilir.bu arada bir satranç forumunda nasıl olurda satranç tahtasını diğer kutusuna atabiliriz?
Ara
Rambo15911 sanırım forumun formatından memnun değil.
Ara
Rambo'yu ben anladım. O illegal de olsa bedava pdf kitap falan istiyor. Mojo üşenmedi uzun uzun yararlanabileceği kaynakları yazdı ama kesmedi onu. İlla herkes onunla ilgilenecek.
Ara
hasan yalnış anlamışsın benim amacım burda strancın konuşulması örneğin bi gm lerin maçı hakkında analiz yapar biri öbürü bakar tartışırız bedava kitap pdf falan demişsin o konuda da şunu söyleyeyim öncelikle mojo jojo chesstempoyu önerdikten sonra daha da taktik kitap pdf si falan sormadım ama doğrusu o site olmasaydı kitap aramaya devam ederdim.peki senin derdin ne kardeşim sen kimsin de başkalarına şımarık çocuk muamelesi yapıyorsun?
Ara
Tamam sen bir oyunu analiz et koy da görelim. Ciddi ciddi tartışılan bir konunun içine Ac3 demekle olmuyor bu işler. İşte yapabildiğin bu. Ac3 diyorsun devamı yok. Bekliyorsun ki millet sana satrancın sırlarını anlatsın, kaynakların linklerini versin, süper açılış hamleleri anlatsın da sen kendini geliştir. Şımarık çocuklar da böyle değil mi?
Ara
Smile satranca ciddi anlamda yeni başladım ve türkiyede ilerleyebilmem için antrönörle çalışmam lazım fakat bunu yapamıyorum.sadece ben değil bu durum da bir çok genç var konuşulan bu kadar boş şeydense bu gençlere tecrübenizi aktarmanız daha doğru bir adım değil mi sizce de ?siz diğer iyi oyuncularla tartışıp(sadece santranç) hem kendinizi hemde gençleri geliştireceksiniz.Böylesi bence daha mantıklı
Ara
(03-11-2014, 19:29)rambo15911 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: (sadece santranç)

Hadi ben sana hocalık yapayım.

Heceleyerek başlıyoruz. Çünkü arama motoruna yanlış yazarsan kaynak falan bulamazsın. Santraç, santranç, santraj değil, aman ha.

Eğer bunda ilk adım olarak zorlanırsan, Cin Ali kitapları temel Türkçe konusundaki sorunu çözer.

Okuma yazmayı bitirdikten yani bişi yerine bir şey, bi yerine bir, burda yerine burada yazmayı öğrendikten sonra (artık de'leri da'ları nasıl ayrı yazacaksan o da başka sıkıntı) sana kategori olarak alfa centuri kadar yakın olan kişilere, mesela burada yazı yazan eski Türkiye Şampiyonu büyüklerine yol yordam öğretmeye başlayabilirsin. Neyi nereye yazacaklar, belki senden öğrenirler.

Ama önce ilk dersi bitirmelisin:

Sat - ranç.

bkz: Türkçe'de iki sessiz harfle biten sözcüklerin bölünmesinin zorluğu.
Ara
yine ve yine dehşet bi nokta yakaladınız sizi tebrik ediyorum satranç geleceğimiz buna bağlıydı sayın mojo jojo.üzgünüm üslubum ağır olabilir fakat gerçekten satrancımızın gelişmesini istiyorsak işe sevdirmekten ve öğretmekten başlamalıyız kitlelerin bilgisi arttıkça etki de artar umuyorum demek istediğimi anlarsınız yapılması gereken kitapları raflara koyup sadece isteyenlerin ulaşmasını sağlamak değil.
Ara
(03-11-2014, 19:29)rambo15911 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Smile satranca ciddi anlamda yeni başladım ve türkiyede ilerleyebilmem için antrönörle çalışmam lazım fakat bunu yapamıyorum.sadece ben değil bu durum da bir çok genç var konuşulan bu kadar boş şeydense bu gençlere tecrübenizi aktarmanız daha doğru bir adım değil mi sizce de ?siz diğer iyi oyuncularla tartışıp(sadece santranç) hem kendinizi hemde gençleri geliştireceksiniz.Böylesi bence daha mantıklı

Değerli arkadaşım,

Kitapların yeri tartışılmaz. Elbette size belli kitaplar önerebilirim.
Değişik bir öneri olarak size öncelikle o açılış ve strateji kitaplarını anlayabilmeniz için alt yapınızı geliştirmenizi öneririm.
Yani bahsetmek istediğim dijital eğitim sistemidir...
Size tahmin edemeyeceğiniz kadar zaman ve kullanabileceğiniz pratik kazandıracaktır.
Sizi sabırsız ama çok istekli bir genç olarak tahmin ediyorum.

PEŞKA!!
İnternetten Dimes HAK a ulaşınız, selamımla...

Rus Eğitim sistemini size öneriyorum, çünkü alternatifsizdir!

Programın reklamını yapmış gibi oldum ama bana o programı çalışmaya başladıktan sonra hak verebilirsiniz.
O zaman ancak sevinebilirim.

Sevgi ve selamlarımla...
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi