M1 Akıllı Hamleler Final sonuçları
Turnuvada derece alan çocuklarımızı kutluyorum.Final karşılaşmalarına Antalya dan katılan ;
8 Yaş bayanlar da Cihangir Gülderen 3 ncü
16 yaş bayanlar da Ayça Fatma Durmaz 2 nci
16 yaş genel de Umut Barış Arat ise 1 nci oldu.

Oğlum Umut'a Millli Takımla birlikte katılacağı avrupa veya dünya yaş grupları şampiyonasında başarılar diliyorum.

Hasan Fehmi ARAT
Ramazan Savaş S.K.
Ramazan_Savas_SK
Turnuvada dereceye giren kardeşlerimizi başarılarından dolayı kutlarım.
Aynı kulupte oynadığım takım arkadaşım Umut Barış Arat'ın Birinciliğini ayrıca tebrik eder.,Milli takımla katılacağı Avrupa ve Dünya yaş grupları şampiyonasında başarılar dilerim.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
Akıllı Hamleler Satranç Turnuvasında başarılı olan sporcularımıza başarılarının devamını diliyor, onları yürekten kutluyorum.
İlyas Ümit Çallıspor-ANTALYA
Ara
Bir konuya değinmeden geçemeyeceğim.Antalyadaki turnuva tarihleri belirlenirken diğer kentlerdeki turnuvalara iştirak eden çocuklarımızı düşünerek onların haklarını da korumak anlamında daha dikkatli davranmamız gerektiğini düşünüyorum.Akıllı hamleler ile Ankara Beko Takımlar turnuva tarihleri çakıştığı için değiştirelim önerisine hep sizin çocuklarmı derece alacak mantığı ile yaklaşanları final serisinde belki 2 veya 3 çocuğun Avrupaya çıkışını engellemiş olduk.12 yaş grubundaki Antalya da bulunan 8 kuvvetli çocuğumuz Beko turnuvasına katıldığı için iştirak edemediler.Neticede Akıllı hamlelerde bana göre 16 yaşın yanında 12 yaş genel ve bayan kategorilerindeki dereceleri kaçırmış olduk.
Sebep olanların ne diyeceğini merak ediyorum...

Hasan Fehmi Arat
Ramazan_Savas_SK
Sayın Arat;
Önemli turnuvaların çakışmaması önemli , turnuva kuvvet derecelerinin yüksek olmasını da herkes ister.Katılamama nedeniyle Antalyanın diğer birincilikleri kaçırdığı hususu yerinde değildir.Birinci olan 12 yaşındaki Ömer Tarık Koç'u gördün mü? oyununu analiz ettin mi? Hatay lı oyuncumuzun ilk 15-16 hamleyi sıfır hata ile oynadığına bizzat şahit olmuşumdur.
Bir oyun oynanmış dereceler elde edilmiştir.Umarım seneye Beko yarışması yerine bu turnuvaya öğrencileriniz katılır birincilikleri alıp alamayacağını görürsünüz.Konya-Adana ayaklarını neden kaçırdınız.Hatay'ın bir kısmı Adana, bir kısmı G.antep ayağına katıldı.
Birinci olan öğrencileri tebrik ederim.Aygegin yurtdışı turnuvalara bu öğrencileri de götürmeleri temennisiyle...
Ara
Sn.İnci;
Ömer Tarık Koç'u tabiki tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum.
Niye alınganlık yaptığınızı anlamadım.Konu bizim Antalya daki çocuklarımızın Antalya ayağına katılamamasıydı.Konunun sizinle bir alakası yok.
Ayrıca şehrimizdeki real turnuvası varken Adana,Antep'e gitmeyi düşünmedik.O kadar görgüsüz değiliz.
Bizim sorunumuz Antalyadaki turnuva tarihlerinin diğer büyük turnuvalarla çakıştırılmamasıydı,sanırım bu konuda sizi ilgilendirmiyor.
Temennilerinize katılıyorum,birinci olan çocuklarımızı kutluyorum.Aygeg'in yurt dışındaki turnuvalara bu öğrencileri götürmesini temenni ediyorum.
Küçük bir hatırlatma yapayım,Ömer'i tanıyoruz ve oyunlarını analiz ettik,iki yıldır Ufuk da yeniyor zaten...
Sevgilerimle...

Hasan Fehmi ARAT
Ramazan_Savas_SK
Sayın Arat;
Diğer yazılarınızı da okudum.Şüphecilik akıyor yazılarınızdan;Beko turnuvası yazınızda da bunu gördüm.Katıl yada katılma kişisel yorumum.Umut 16 yaş altı yarıştı.Ömer tarık ise 12 yaş ;Kıyaslaman bir üstünlük nedeni sayılamaz.Turnuva takip edip katılmak görgüsüzlük değildir.
Çantada keklik birincilik gitti gibi yorumlar mide bozucu.Akli selime davetim.Yaş gruplarında dereceler belli
Mazhar-Fuat-Özkan'ın güzel şarkısı aklıma geldi birden.Mırıldanıyorum''SEN NEYMİŞSİN BE ABİ..''
Ara
o kıyaslama umut un kardeşi ufuk sezen aratla ömer tarık arasında ol sanırım . yanlışınız var yani... neyse ben bölmiyim tartışmanızı Smile
Ara
muratinci Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın Arat;
Diğer yazılarınızı da okudum.Şüphecilik akıyor yazılarınızdan;Beko turnuvası yazınızda da bunu gördüm.Katıl yada katılma kişisel yorumum.ufuk la maçı güzeldi..Turnuva takip edip katılmak görgüsüzlük değildir.
Çantada keklik birincilik gitti gibi yorumlar mide bozucu.Akli selime davetim.Yaş gruplarında dereceler belli
Mazhar-Fuat-Özkan'ın güzel şarkısı aklıma geldi birden.Mırıldanıyorum''SEN NEYMİŞSİN BE ABİ..''
Ara
Sayın İnci;
Sapla samanı karıştırıyorsunuz.Beko Turnuvası hakkındaki yazının yazılış sebebini anlamanız için o turnuvada olmanızı isterdim,resmen bir eşlendirme faciası yaşanmıştı.Mersinden Metin Alper ve Bursa dan gelen arkadaşlarda buna bizzat şahit olmuşlardı.Bu durumun sizin dediğiniz gibi şüpheci bir yaklaşımla ilgisi yok.Bu tür turnuvaların kişilerin egosunu tatmin etmek amacına hizmet etmemesi için burada gündeme getirdik.Yaşamadığınız durumlarla ilgili yorum yaparken daha dikkatli olmalısınız.
Olayı tam çorba haline getirdin.Umut'la Ömer zaten ayrı kategorilerde.Sen Ufukla Umut'u karıştırıyorsun galiba,ayrıca neyi ispat etmek istediğinizide anlayamadım.
Yaş gruplarındaki dereceler için konuşuyorsunuz ama Ufuk kıl payı birinciliği kaçırdı ve ikinci oldu,bunumu demek istiyorsunuz...
Daha önce bahsetmiştim,yorumdaki tartışmayı Antalya Satrancı için açmıştım ama hala sizinle boşuna tartışıyoruz...
Ramazan_Savas_SK
Mert;
Sen olayı çözmüşsün ama çözemeyenler var ne yazıkki...
Sevgiler...

Hasan Fehmi Arat
Ramazan_Savas_SK
Ramazan Savaş S.K. Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sn.İnci;
Ömer Tarık Koç'u tabiki tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum.
Niye alınganlık yaptığınızı anlamadım.Konu bizim Antalya daki çocuklarımızın Antalya ayağına katılamamasıydı.Konunun sizinle bir alakası yok.
Ayrıca şehrimizdeki real turnuvası varken Adana,Antep'e gitmeyi düşünmedik.O kadar görgüsüz değiliz.
Bizim sorunumuz Antalyadaki turnuva tarihlerinin diğer büyük turnuvalarla çakıştırılmamasıydı,sanırım bu konuda sizi ilgilendirmiyor.
Temennilerinize katılıyorum,birinci olan çocuklarımızı kutluyorum.Aygeg'in yurt dışındaki turnuvalara bu öğrencileri götürmesini temenni ediyorum.
Küçük bir hatırlatma yapayım,Ömer'i tanıyoruz ve oyunlarını analiz ettik,iki yıldır Ufuk da yeniyor zaten...
Sevgilerimle...Hasan Fehmi ARAT

Bu yazınızı okuyan karar versin.Evet Ufuk iyi oyuncu M1 seneye katılır umarım ama birinciliği çantada keklik görmeyin sadece diyeceğim bu!yazılar sadece antalya'yı ilgilendirmiyor.Satranca etkinlik dışında sadece başarı perspektifinden bakmanın hata olduğu,böyle bir eğitimin , yaklaşımın yararı değil zararı olacağını beyan ediyorum.Yarışmacı çocuklara sosyal hizmet uzmanı yada psikolog kontrolu de şart.antalya'yı biliyoum.Orada bir yıl avukat yanında çalıştım.Ben böyle bir ekibe oğlumu teslim etmem o kadar .saygılarımla.
murat inci
Ara
Sayın İnci;
Problemlerinizle sizi başbaşa bırakıyorum,sizinle daha fazla bu konu ile ilgili tartışmanın yararı olmayacağı düşüncesindeyim.Keşke Bir yıl çalıştığınız Antalya da tanışma imkanımız olsaydı.Bizi tanıyacak kadar görüştüğümüzü sanmıyorum ama garip şekildeki yorumunuza üzüldüm.Hatta bu durumu bize çocuk vermemeye kadar getirdiniz ya mükemmeliyetci davranışınıza hayran olmamak elde değil.Tartışmayı getirdiğiniz noktaya yazık...
Biz bir ilköğretim okulunda bunları başarıyoruz.Şimdiye kadarda siz ne kadar beğenmesinizde başarılı olduğumuz aşikar.Zaten bunu sizde görüyorsunuzdur.
Her zaman söylerim,Meyve veren ağaç taşlanır.
Sizinle bir daha karşılaşmamak ümidiyle hoşçakalın...

Hasan Fehmi Arat
Ramazan_Savas_SK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi