İnciler...
http://www.tgf.gov.tr/baskan-yerlikaya-c...tlu-olsun/
http://www.tvf.org.tr/haberler/detay/9189/
http://tyf.gov.tr/Duyuru/cumhuriyet-bayr...lsun_10777
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=21647

cumhuriyet kutlamaları bütün federasyonlarda var . ama maalesef bizim federasyonda yok .yok yok .yarın 10 kasım olmasında bakın siz . sanırım bu tartışma açılmasa 10 kasım da olmayacaktı .

muzaffer şekerli.
-------------------------------------------------------

Yukarıdaki saptama ÖSF üyelerinden sn. Muzaffer ŞEKERLİ'YE aittir.

İlk bakışta bu yazıda TSF nun 29 Ekim.2014 tarihinde kuruluşunun 91.yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak, diğer federasyonların kutlama mesajları olduğunu"ama maalesef bizim federasyonda yok.yok.yok." vurgulu ifadeleriyle deşifre etme ihtiyacı hissedilmiş ve yansıtılmıştır.

Oysa gerçek, kendisinin de belki sonradan fark edeceği üzere gerçek tüm aydınlığıyla ortadadır.
Çünkü verilen linklerde bireysel olarak kutlama mesajlarının yanında tıpkı bizim federasyonumuzda olduğu gibi kurumsal kutlama mesajları da mevcuttur.

Muzaffer Bey,

Yok.yok.yok dediğiniz o yazı;
Var, var, var...
İyi okuyun önce sonra bir tespitte bulunun.

Bu sizin en güncel (1.) incinizdir.
Bundan güzel çelişki mi olur?

(devam edecek)

19-10-2012
"...sadece bu kongrede değil bütün kongrelerde bütün satranççıların birleşmesi lazım. ancak o zaman olimpiyat 43 üncülüğü gibi bir ayıptan kurtulabiliriz.
yerimiz en kötü ilk 20 olmalıdır .
bu makus talihi aşmanın tek bir yolu var o da bütün kulüplerin birleşmesidir .
tabii ilerde kulüpler birliği resmileşecek ve bir takım prensipleri olacak .
hükümetler kulüplerimizi karşılarına alamazlar.
bir branşta başarısız olmak o hükümetin başarısızlığı olur." -M.ŞEKERLİ
------------------------------------------------------------------

Bu yazıdaki en az iki çelişkiyi yakaladınız mı?

[color=#0000CD]Tek bir ilgili davranış sonsuz bir dalga oluşturur...
Size geri dönebilecek bir dalga.
[/color]
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın bey belki farkında olmadan tuzağın içine girmiş oluyorsunuz.Türk Satrancının gelişmesine önem vermeyen dinamikler var.Dinamik yerine başka deyim kullanmıyacağım.Çünkü alaya girer.Alay olunca da kırıcı olur.Başka öncelikleri olan bu kişiler bilerek ya da bilmeyerek konuyu değiştiriyor,Konu sayısını arttırıyor ve tartışmaları uzatıyor.Bu şekilde esas tartışılması gereken konular Satranç toplumunun dikkatinden kaçırılmış oluyor.Ben sizi tanıdığım için Türk Satrancının aleyhine bir hareket yapmak istemeyeceğinizi biliyorum.Ancak en uzun yazan üyelerden biri olduğunuzdan kurulmuş tuzaklara en kolay düşen kişi oluyorsunuz!Lütfen bu tuzaklara girmeyelim.Örneğin Bay Jojo "Federasyon Başkanlarının Milli bayramları da kutlaması beklenir"demek istemiştir.Mesaj alınmıştır.Bu konuyu uzatmanın Türk Satrancının gelişimine yararı yoktur.Bu konunun uzamasından,dallanıp budaklanmasından keyif alanlar olduğunu biliyorum.Onlara bu keyfi yaşatmak yerine esas meselere dönelim!Özellikle "İnciler"başlığını doğru bulmuyorum.Ben de zaman zaman mizah yapıyorum.Ama başlıkları seçerken daha çok özen göstermemiz gereklidir.Muzaffer bey bazı eleştiriler yapıyor.Olaylara bizim bilmediğimiz pencerelerden bakıyor.Bazı konularda bilgisinin eksik olması da ayıp değildir.Eksik olan kısmı bizim tamamlamamız gerekir.Muzaffer beyi sonuna kadar dinleyeceğiz.Kimliğini de gizlememiş olması bizim ona daha çok değer vermemizi gerektirir.Ben de bazı görüşlerine katılmıyorum.Ama tepki göstermiyorum.Yazılarını dikkatle okuyorum.Hiç değilse başlığınız "Çelişkiler"olsaydı daha iyi olurdu.
Ateş Ülker
Ara
Ateş Bey,
Haklısınız.
Ne söyleyebilirim ki başka?

Ancak bizlere bu tip iftiralar, dayanaksız uydurma suçlamalar yönelten kişilere karşı duyarsız da kalamazdım.

Sükut altındır!
Ama anlayana...

Ben bir özür beklerdim kendilerinden.
İftiraları için.
Dayanaksız suçlamaları için.
İspatlayamadıkları yakıştırmaları ve iddiaları için.
Ama olmadı.
Üstelik hakkımızda yazılanların tersi de ortaya çıkmasına, kanıtlanmasına rağmen...

Konu başlığı sizi rahatsız etti.
Özür dilerim.
- MATRANÇ -
Ara
Değerli arkadaşlar,
ÖSF konuların tartışıldığı, bilgi aktarımı yapıldığı soruların sorulup cevaplandığı bir alan olmasına rağmen son zamanlarda iftira atılıp, temelsiz suçlamalarla insanları toplum önünde küçük düşürme amaçlarına alet edilmeye çalışılmaktadır.

Üstelik altında, gizli ve ibretlik, asıl niyetini saklayamayan dışa vuran- kusan imzalarla...

Asıl benzetilmeye çalışılan ishal de budur. Çaresi de mustarip kişiler tarafından yine aynı sayfalarda cıvıklık sergileyerek verilmektedir. Böylece kendi iftiralarını unutturmaya çalışmaktadırlar.

İnsan kendini bilirse yeri gelince susmasını ve muhatap alacağı almayacağı kişileri de bilir.

Nitekim temelsiz ve asılsız suçlamalar bir bumerang gibi muhatap bulamamış ve asıl sahiplerine, kendilerine yönelmiştir.

Kişilerin ve kurumsal nitelikte tüzel kişilerin yasal hakları saklıdır.

Saygılarımla değerli üyelere bildiririm.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi