Polemic?
Ali Nihat Yazıcı (ANY) üç dönem, yani 12 yıl TSF’nin başkanlığını yaptı. Bana göre Sn. Yazıcı vasatın üzerinde bir yönetim sergiledi. Benim aklımda Sn. Yazıcı’nın doğru- yanlış icraatlarından çok, yarattığı polemikler, Disiplin Kurulu marifetiyle verdiği cezalar ve ‘’sivrilenin kafasını ezerim’’ yönetim anlayışı kaldı.

2012 seçimlerinde aday olmayacağını ve Sayın Gülkız Tülay’ı aday gösterdiğini söyleyince, hem söyleyiş tarzı hem de yukarıda saydığım aşırı yüksek egolu huylarından dolayı benim gibi birçok kişi Gülkız Hanım’a muhalefet etmişlerdi.

İki yıldır Sayın Gülkız Tülay TSF’yi en az ANY kadar iyi yönetmiştir. Üstelik ANY yönetiminden farklı olarak katılımcı, çoğulcu ve demokratik bir yönetim anlayışıyla yönetmiştir. Ön yargılarını bir tarafa bırakarak, kimseyi ötekileştirmeden adil bir yönetim sergilemiştir.

Birkaç gündür Sayın ANY’nin yazılarını okurken hayretler içerisinde kaldım. Her bir satırı ayrı bir fecaat içeriyor. ANY’nin yazdıkları yeniden başkan olmak istemenin ötesinde bir durumdur diye düşünüyorum. Sadece yüksek süperego, hodgamlık, hodendişlik diye tarif edilemeyecek bir haleti ruhiye görüyorum.

Gerçekten TSF’nin kötü yönetildiğini düşünüyor ise neden sadece Başkan? Neden yönetim kurulunu ayrı tutuyor bu eleştirilerinden? Sayın Başkan tek başına mı alıyor kararları? Bir sürü kurul oluşturulmadı mı? Hatta ‘’ne gerek var bu kadar kurula’’ diye eleştirilmedi mi Sayın Başkan? Neden sadece Başkan?
Yoksa ANY, yönetim kurulu ve kurullar ile başkan arasına ‘’fitne mi’’ sokmak istiyor?

Manevi kardeşim, aile dostum dediği bir Hanımefendiye bu kadar hakaretamiz ifadelerde bulunmak hangi etik ilkeye uyar? Eleştiri sınırını ‘’HUKUK SINIR’’ ı olarak belirlemek yerine etik veya ahlak sınırı olarak belirlemek daha doğru olmaz mıydı?

E-mail arşivim çok geniştir derken acaba kimleri kastediyor? Yoksa bu bir tehdit mi?

Sayın ANY’nin yeniden başkan olmak istemesi en doğal hakkıdır. TSF’yi de eleştirebilir, Sayın Başkanı da eleştirebilir. Ancak Gülkız Hanım’ın şahsına yaptığı saldırılar amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu gösteriyor bize.

Ben ANY’nin bu saldırgan, polemist tavrından vazgeçmesini hatta camiadan ve Sayın Başkandan özür dilemesini ümit ediyorum. Bu özür, 12 yıl başkanlık yapmış birinin saygınlığını koruması için ‘’nida hamlesi’’ olacaktır.

Son olarak Sayın ANY’nin Batum’da yapılan harcamalarla ilgili bir eleştirisi vardı. Sayın eski başkanın bu eleştirisi -alakası tam olmayabilir- veciz bir sözü aklıma düşürdü… Saygılarımla

‘’Merd - i kıpti şecaatin arz ederken sirkatin söyler.’’
MUŞ
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi