Amens quaestiones in caput meum?!
Muzaffer bey,
Satrançcıların birgün delege olacaklarını beklemeyin..Hiçbir zaman olmayacaklar...Eğer varsa başka çözüm yolu gösterin....Ben 1967 den sonrasını çok iyi biliyorum.Nerelerden nerelere geldik?Bundan sonra ne kadar gideceğimiz de bellidir.
Öte yandan yaptığımız eleştirileri somut olaylara dayandıralım!Siz Gülkız hanımın neden iyi not alamayacağını öne sürdünüz?Bunun yerine gördüğünüz bir kusuru varsa onu söyleseniz daha yararlı olur.Mevcut Başkana da bu kusuru düzeltme yönünde bir şans vermiş oluruz.
Müstear isimlerin ortaya çıkması bu düzenin değişmeyeceğini göstermektedir.Müstear isimlerin gerçek amacını anlamak çok zordur.Anlamak zorunda da değiliz.Ancak insanları eleştirirken ölçülü olmak gereklidir.Yukarda Gülkız hanımın oğlunun yurtdışına gönderildiği öne sürülmektedir.Kaç defa gönderilmiştir?Görevi ne olmuştur?Madem Toplumu aydınlatmak istiyoruz tam ve doğru bilgilendirelim!Müstear isimler veya eski Başkan,Gülkız hanımın Başkan olduktan sonra oğlunun kaç defa yurtdışına gönderildiğini Topluma açıklamalıdır.Öte yandan yabancı dil bilgisi çok iyi olan bir gencimizin yurtdışında görev alması yadırganacak bir durum değildir.Yıllardır yazı yazıyorum.Birilerini yolsuzlukla itham ettiğimi hatırlamıyorum.Çünkü böyle bir ithamda bulunmak için ayrıntılı bilgi sahibi olmak gerekir.Ne görebiliyorsam onu yazarım.Bana göre 1991 de kurulan resmi federasyonun başlıca kusuru Havuz politikasında ısrar etmesidir.Başkan kim olursa olsun bu politika değişmemektedir.Bu politikanın değişmediğini nasıl anlıyoruz?Federasyonun web sayfasındaki yazılara,haberlere ve fotograflara bakıyoruz.Bu anlayış değişmeyeceğine göre Başkanın değişmesini beklemenin yararı yoktur.Mevcut koşullar içinde en iyi seçenek Gülkız hanımın 2 dönem bu görevde kalması ve çevresindekilerin de ona yardımcı olmalarıdır.Yardımcılarının sağlayacağı katkılar da önemlidir.Bundan daha iyi bir seçenek bulunacağını düşünmüyorum.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Amens quaestiones in caput meum?! - Yazar: Güdük - 13-12-2014, 15:04
RE: Amens quaestiones in caput meum?! - Yazar: Ateş Ülker - 14-12-2014, 02:43

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi