Yeni bir Hakemlik Metodu: Sporcuya Şiddet
Sayın Beyefendi/Hanımefendi,
Hiç Satranç turnuvasında oynamamış bir Fide Instractordan birisiyim ve yazdıklarınız beni çok kırdı.Hakareti salt kendime değil bu ünvanı bana layik gören sayın GM Mikhail Gurevich de sayıyorum.

Yıllar önce profosyenel iş hayatımı bıraktığımda orada burada karşılaştığım Üniversiteden eski oyun arkadaşlarım bana öğretmenlik tafsiye ettiler , hep geri çevirdim , bu benim işim değil buna dirsek çürütmüş arkadaşların emeğine haksızlık ederim diye yanıt verdim.Ne zamanki Efesli Herakleitos’un bir deyişini okuyana kadar.

Üstad çocuklarla oyun oynarken senato üyeleri ona çıkışıyor
_Senatoya gel ciddi şeyler tartışacağız orada ne yapıyorsun diye,
Üstad yanıtlıyor
_Sizler orada çocuklarla oyun oynamaktan daha ciddi bir işmi yaptığınızı zannediyorsunuz?

Okul arkadaşlarıma gidip destek istedim bana kimsenin ücretinden dolayı gitmek istemediği İzmir Tedaş Anaokulu ve etüdünü teklif etti bir yıl boyunca çocuklarla oyun oynadım ve günde 5 saat satranç çalıştım . Seminerlere katıldım . Ünvanımı hep saygınlıkla taşıdım.Hiç özel ders vermedim . Tekliflerin hepsini DİRSEK ÇÜRÜTMÜŞ hocalara yünlendirdim.

Eskiden Eurogod Madencilik ve Minning Project İnvestor da Altın arıyordum şimdiki işim yeni altınlar aramak .

Siz çocukca yazıyorsunuz iki karışımı severim nikli arkadaş şiddetin biçimini tarif etmiş ne alakası var FI birinin turnuvada oynayıp oynamasıyla .Çok merak ediyorsanız oynadığım arkadaşlar var.
Abidin Ünal,Atilla Gürmen,Barış Akyıldız ,Ilgaz Gümüştaş daha da saymayayım utanma duygunuz varsa utanırsınız.

Son Söz

Nemesis,Nemesis!Yıldırımlar gibi ulu çınarlara musallat Tanrıça ….Ben ne Olemp’in sırlarını faşeden bir yaı tanrıydım ,ne erguvanlar içinde doğan bir prens.Ama madem ki parmakların bana kadar uzandı , mademki beni de hışmına layik gördün , seni utandırmayacağım .Ya ölüm boğacak şarkılarımı ,ya elimden aldığın dünyadan daha muhteşemini yaratacağım . Kelime olacağım…
FI AYDIN KARA
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Yeni bir Hakemlik Metodu: Sporcuya Şiddet - Yazar: Aydın Karaara - 17-09-2015, 11:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi