Ne düşündüğümü hatırladım yine..
Gecenin ortasında her şey sessiz ve her şey yerli yerinde duruyor.Yalnızca duvarda saat ilerliyor, kolumda diş izleri, zihnimde düş izleri..Çaresizlik arıyorum en yeni çarelerime..Saatler ilerliyor da benden bir şeyler geriliyor üstelik yine bana doğru..Biraz da ben geriliyorum bunun hemen ardı sıra..Sonra bakıyorum ki sabah olmuş, derin bir soluk alıp güne başlamaktan vazgeçiyorum çoğu zaman..Bazen de bırakın güne başlamayı derin soluk almaktan bile vazgeçtiğim oluyor..
Bütün bunlarla yaşarken hiç üşenmeden oturup aylarca hatta yıllarca düşündüm ve ne istemediğimden öte ne istediğimin küçük de olsa bir parçasını buldum!!
Artık akşamları mutsuz olmak istemiyorum..

Bilmediğim kentlerin bilmediğim sokaklarını adımladım yalnız başıma.Bulamadım.
Sokak lambalarından, insan gölgelerinden, kedilerden ve köpeklerden bir mana çıkarmaya çalıştım ama olmadı.Bulamadım.
Neyi arıyorsam onu hatırlıyordum ara sıra ama sonrasını bulamıyordum ki..Ve bulamadıktan sonra evvelini hatırlamak para etmiyordu..Ben seni arıyordum her şeyin içinde, dışında, yanında, yöresinde..Çünkü sensizlik artık bana yetmiyordu..Günde dört pakete çıkaracaktım ki sensizliğimi,
ondan da vazgeçtim..Belki de bir şeylerden vazgeçmek iyi geliyordu seni ararken..Bulamadım.

Sonra otobüs terminalleri unutuyordum içimde..Isıtıp ısıtıp unutuyordum bütün terminallerin arasında seni de..Oysa hayat, yaşamaya değer olduğuna beni ikna ettiğinden beri hep mutluydum..Mutluydum da sanki bir şeylere mutluydum..Bir şeylerden mutlu olmak ağır geliyordu.Çok uğraştım.Bulamadım.

Unuttukça mutlu oluyorum sanmıştım, unuttukça mutlu öleceğimi sanmıyorken üstelik.

Gece bana çok şey hatırlatıyor hâlâ..Tıpkı doğumgünüm gibi, tıpkı ölümgünüm gibi dönüp dönüp geliyor hem de 10-12 saatte bir karşıma..Çok düşündüm çaresini de çaresizliğini de.Yok.Bulamadım.

Not:Ben artık Özgür Satranç Forum'da bana cevap hakkı doğuracak nitelikte yazılar yazılmadıkça pek yazı yazmayacağım..Sitenin mevcut duruma gelmesi için elimden geldiğince emek harcadım..Umarım satranç camiasında çok daha önemli bir yere gelecektir Özgür Satranç..Bu yolda sevip saydığım dostlarıma başarılar dilerim..Benimse biraz dinlenmeye ihtiyacım var.Yazılarımı sabırla okuyan sizlere çok teşekkür ederim..
Hoşça kalın..
Ara
yazılarını özleyeceğiz...
Ara
ibrahim abi bi senin yazılarını keyifle okuodumSad
özlicez yazılarını . ( dünyadan haberlerde çewirileri kim yapıcak merak ediyyorum :S )
Ara
Ben bu siteye yeni üye olmuştum fakat senin bu yazılarının ne kadar güzel ve önemli olduğunu anladım. Seni özlicez Sad
Ara
Ethem, senin yazıları ne güzel okuyorduk nereden çıktı şimdi bu?üzüldüm ablacım niye vazgeçiyorsun yazmaktan?bir sorun varsa çözülür.
selamlar.
Ara
Gitmek mi?Saçmalama Ethem ya nereye gidiyon?Şu siteye senin için giriyoz.Sen gidiyosan bu siteye girmem zaten bi daha.Yazdığın yazılara ulaşabileceğimiz başka bir adres verirsen seviniriz.Yazılarını gerçekten çok özleyeceğim şahsen.Kendine iyi bak Ethem!=)
www.cazveblues.com Hoşlandığınız her müzik türüyle ilgili bir şeyler bulacaksınız.Notalar, konserler ve paylaşım forumu.Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi