Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
"Akıl tutulması nedir?"
"Akıl tutulması ne demektir?"
"Akıl tutulur mu?"
"Akıl nasıl tutulur?"
"Akıl tutulması örnekleri"
"Akıl tutulmasına örnek olay"

Sevgili İnternet kullanıcısı;

Hangi zamandasın ve hangi arama yöntemiyle bu sayfaya ulaştın bilemiyorum; ama akıl tutulması denilen şey hakkında arama yaptığına göre doğru yerdesin. Akıl bazen tutulur. Buna iyi bir örnek arıyorsan doğru yerdesin. Bu başlıktaki yazıları okursan güzel bir örnek yakaladığını sen de fark edeceksin. Aramaya devam edersen bu forumda bunun sık sık tekrarlandığını görebilirsin.

Benim akıl tutulmasıyla ilgili basit tespitim şudur ki akıl tutulması yaşayanlar bunu fark edemiyorlar. Problem tamamen iletişimle ilgili. Yukarıdaki yazıları yazan dostlarla karşılıklı konuşuyor olsak inan bu sorun oluşmaz; ama yazarken mimikleri ve yüz ifadelerini göremiyor ve sesimizdeki tonları karşıya iletemiyoruz. O nedenle bazen olaylara bakış açımızda sabitlenip kalıveriyoruz.

Şey gibi;

Formula 1 araçlarının (o zamanda hala vardır muhtemelen; yoksa da aratıp öğren bence) saatte 300 km hızla giderken aniden bir tekerinin durması ve aracın tepetaklak olması gibi. Oysa ki dünyanın en hızlı araçları; dünyada bilinen en gelişmiş araba teknolojileri bu araçlarda çalışmakta. Ama son hız giderken birden bire tıkanıp kalabiliyorlar. Hani en gelişmiş teknolojiydi? Hani en hızlı arabaydı? Ne oldu? Akıl tutulması oldu takla attı. Moto-GP'de de oluyor benzer kazalar. Dünyanın en pahalı motosikletleri son hız giderken; yollarda yağ gibi akarken birden arka teker atıveriyor. Maalesef insanlarda da oluyor böyle kazalar sıklıkla. Burada yazı yazan adamlar kadınlar ortalamanın kesinlikle üstünde zeka ve algı yeteneğiyle donatılmış vaziyetteler. Ama akılları tutuluyor bazen.

Sevgiyle ve saygıyla kal.
Aklın hiç tutulmasın.
Big Grin

Bu başlıkta benden bu kadar.

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: abdulkadirbener - 01-07-2015, 18:23

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi