Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
Benim kendime ait olan önerilerimde 1 TL lik ücret talebi bile yokken;
İşi sulandırmanın ne alemi var?
Önerilerinizde iyice abartmışsınız.

Benim önerim tamamen ücretsiz olarak öncesinde belli bir eğitim ve bu eğitimi ölçen testlerdir.

Önerilerinizde paradan geçilmiyor.
Tamamen ironiyle bezenmiş.
Tabi belli bir amaca yönelik olduğu da ortadadır.

Ama buna rağmen ben önerimin arkasındayım.
Bu alaycı yaklaşımın önerimin değerini kaybettirmediğini aksine daha değer kattığını görüyorum!!

Elbette bir iki turnuva ile UKD çıkar!
Zaten sorun da burada. İlk defa UKD çıkaran çocukların %90nı hasbelkadar bir UKD ye sahip oluyorlar. Arkasında ne bir antrenör ne bir nitelikli çalışma...
Ne oyun kural bilgisi, ne de başka teknik donanım...
Hiç olmazsa S.A. sinde standart bir eğitim var. Ama yetmez elbette, geliştirlmelidir. Bu konuda yazılım ile uğraşan teknik ekibe mailler attım.

BURADAN DA İLGİLİLERE TEKRAR SESLENİYORUM !!

Çok değil ama;
Öneriniz doğrultusunda "bir-iki defa turnuvaya katılsın UKD si çıkar zaten" diyorsunuz ya...
SORUN,AMAÇ UKD ÇIKARMAK DEĞİL BENİM İÇİN...
Bunu görmenizi bekliyordum.
Ama artık beklememek gerektiğini anlıyorum.
Çünkü sizin için bu hizmet bile verilmemeli.
Evet.
Çocuklar ilk defa çıkaracakları UKD öncesinde kural bilgisi almasınlar.
Kale oyunsonunu görmesinler.
Vezir ile matı bilmesinler.
Hasbelkader oynasınlar ve ilk turnuvalarından düşük UKD çıkarsınlar.
Sonra uğraşsın dursunlar UKD yükseltmek için.
UKD çıkmadan önce ücretsiz olarak böyle bir hizmetten faydalanmasınlar.
TSF onlara böyle bir olanak sunmasın değil mi?
Yönetimde kim olursa olsun, ister sn.Gülkız TULAY, ister sn.Ali Nihat YAZICI, ister sn.Cengiz KELEŞ...
Böyle bir hizmeti sunmayı ve geliştirmeyi düşünmesinler...

Ben otellerden ve çakma turnuvalardan bahsetmedim.
Konumun dışına da çıkmadım.

Aynı anda çakma dediğiniz turnuvanın aslı nerede yapıldı?
Bilgilendirmek gerek. Ben de bileyim de 2015 senesinde bu turnuva FIDE den onay görmediyse ya da korsan falan ilan edilmediyse...
Bilgilenmek isterim.
Aydınlatın beni de size hak vereyim.
GERÇEKTEN DE FENA ELEŞTİREYİM ŞU ÇAKMA TURNUVAYI...
...
sn. Erşan GÖKERMAN,
Eğer konu dışına çıkma refleksinden kendinizi kurtararak sadece eleştirilerinizin yanında önerileriniz de olsaydı, gerçekten ayakta alkışlardım sizi.
Beni ve düşüncelerimi hiç anlamadınız değil mi bu konuda?
Ben belli bir amaca yönelik yapılandırmadan bahsederken siz nerelere dalıverdiniz.

Herşeye rağmen bu kulvarda eleştirin önerilerimi.

Sn.Miyazaki.
Sn. abdulkadirbener düşüncelerini söylerken bir kuruş paradan bahsetmeden çizgisinde yürüdü.
Siz bir yazınızda tamamen ona katıldığınızı belirttiniz.
Ama bakşa bir yazınızda da;
"Akademi eğitim amaçlı kullanılacaksa, Türkiye satrancına katkısı olacaksa bedava yaparsınız.
Veya bir kısmını bedava yapar diğer kısmını maddi getiri düşünerek pazarlarsınız."
diyorsunuz.
Herhangi bir yanlış anlamaya izin vermemek için bunun açıklanması gerekli diye düşündüm.

SELAM ve SAYGILARIMLA...

Sn. GÖKERMAN'IN kendi öğrencilerinden verdiği örnek yerindedir.
Bir antrenör tarafından yetiştirilerek ring'e çıkan bir sporcu ile kurumsal sanal eğitim sonrası aynı ringe çıkan bir sporcuyu tartışıyorsak (ki sn.abdulkadirbener in benzetmesi..) belli bir eşitsizlik mi söz konusu olan?
Olay bu mecraya doğru mu gidiyor?
Aklıma geliverdi birden!
Eğer yanlış anlamadıysam olası eşitsizlik ya da adaletsizlik söz konusu olabilir düşüncesi var.
Bunun da açıklanması gerekir.

1- Antrenör tarafından belli bir emek harcanarak, ücretli ya da ücretsiz bir süreç sonrasında ilk turnuvasına katılarak hak ettiği UKD sine ulaşan çocuk için bir sorun var mı?

2- Satranç Akademisinde belli eğitim aşamaları ve ölçme-değerlendirmeler sonrası ücretsiz olarak kazanılacak, ve ancak 2-3. turnuvasından sonra aktifleşecek 1200 UKD ( ki en tavan puandır) toplumu rahatsız eder mi?

Birinci çocuk daha çabuk UKD çıkaracaktır.
İkinci çocuk ise daha bir kontrol sürecinden ve ücretsiz olarak hak edebileceği tavan puandan UKD çıkarabilecektir.
Ve bu sadece başlangıç için olacaktır.

UKD SATILMAYACAKTIR!!

Her çocuk antrenör ile çalışamıyor arkadaşlar.
Her çocuk okulunda satranç eğitimi de alamıyor.
Her ilimizde satranç eğitim merkezi yok.
Olanlarda da satranç oynamak isteyen her çocuk oraya ulaşamıyor.

Kimden nasıl alacaklar bu eğitimi?
Temel kural bilgilerine nasıl ulaşacaklar?
Kendi yeterliliklerini nasıl ölçecekler?
Turnuva aşamasına nasıl gelecekler?

Siz antrenörü ile çalışan çocuklara, diğer ekonomik yetersizlikler içinde yaşayan yaşıtlarının nasıl ve hangi gözle baktığını görebiliyor musunuz İstanbul'dan?
Her çocuk antrenör ile mi gelir sanıyorsunuz turnuvalara?

Hiç olmazsa böyle bir istasyon açılmış, (SATRANÇ AKADEMİSİ) haydi yerle bir edelim!
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 03-07-2015, 13:17

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi