Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
(02-07-2015, 17:44)Erşan Gökerman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca 600 oyuncumuzun katıldığı çakma Avrupa Şampiyonaları yerine 18 yaş altı sporculardan 'TSF ve otelleri kalkındırma' fonu adı altında para da toplansın. (Satranç akademisi birinci aşama)

BİR ÇAKMA TURNUVA !

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun destekleriyle organize edilen 2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası, 2 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleşen ödül töreni ile tamamlandı.
(-BU ÇAKMA TURNUVADA-) Şampiyona sonunda Türkiye 7 altın, 11 gümüş, 7 bronz ve toplamda 1 takım birinciliği olmak üzere 26 madalya kazanarak şampiyon olurken, Rusya ikinci, Azerbaycan ise üçüncü oldu.
(-BU ÇAKMA TURNUVA-) Konya Rixos Otel'de, 24 Haziran - 2 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2015 Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası, 12 ülkeden (Rusya, Azerbaycan, İngiltere, Bulgaristan, Danimarka, Romanya, Arnavutluk, Finlandiya, Gürcistan, Moldova, İspanya ve Türkiye) toplam 666 sporcunun katılımıyla tamamlandı. Sporcuların 12 kategoride, 9 gün boyunca mücadele ettiği şampiyonanın kapanış töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
(-BU ÇAKMA TURNUVAYA-)... Avrupa Satranç Birliği (ECU) Başkanı ZURAB AZMAİPARASHVİLİ, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Okulda Satranç Komisyonu Başkanı KEVİN O'CONNELL, Genel Sekreteri ve Moğolistan Federasyonu Başkanı SAİNBAYAR TSERENDORJ ve Konsey Üyeleri TSHEPO SİTALE (Botsvana), CHRİSTOS PİLALİS (Yunanistan), RAVİNDRA DONGRE (Hindistan), JOSE FRANCİSCO SUAREZ ROA (İspanya) ve Uluslararası Okulda Satranç Birliği Başkanı ALEXANDER KOSTYEV, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GÜLKIZ TULAY, Başkan Vekilleri PROF. DR. YUSUF DOĞRUER VE AŞKIN KELEŞ, Yönetim Kurulu Üyeleri KASIM YEKELER, HALİL İBRAHİM SARI, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Başkan Vekili TAMER SORGUN, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü MUSTAFA ÇIPAN, Meram Belediye Başkan Yardımcısı ABDİ KALAN ve Konya Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü ALİ KANBER katılma cesareti gösterdiler.

(-BU ÇAKMA TURNUVADA-)Bu yıl 26 madalya ile şampiyonluğumuzu ilan ettik.
(-BU ÇAKMA TURNUVADA-)...ikinci olan Rusya ve üçüncü olan Azerbaycan...
AZMAİPARASHVİLİ'YE çakma bir fidan sertifikası şampiyona anısına bir armağan olarak verildi.
Avrupa Satranç Birliği (ECU) Başkanı ZURAB AZMAİPARASHVİLİ, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetiminin kusursuz (ÇAKMA TURNUVA) bir turnuva organizasyonu düzenlediğini belirterek tebrik etti ve Türk satrancının başarılarının devamını diledi.
Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GÜLKIZ TULAY; Şampiyona Başhakemi IA GÜRAN ÜNAL, Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) Okulda Satranç Komisyonu Başkanı KEVİN O'CONNELL, Moğolistan Satranç Federasyonu Başkanı SAİNBAYAR TSERENDORJ, Uluslararası Okulda Satranç Birliği Başkanı ALEXANDER KOSTYEV ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü MUSTAFA ÇIPAN'A fidan sertifikalarını takdim etti.
Tabi bunların hiç bir anlamı yoktu.
Çünkü tüm sertifikalar da çakma idi.

...

Valla ne kadar Dünya Satrancının ÇAKMA İSMİ varsa toplanmışlar hadi bir turnuva icat edelim demişler.

Ben bu turnuvaya "ÇAKMA TURNUVA" adını bilerek koydum.
Kötü bir niyetim yok!

Bizimkiler onca madalyayı çatır çatır ÇAKTILAR sanal alem haberlerine!

Emeği küçümsemeyin arkadaşlar!
Çarpar!
Başarıyı değersizleştirmeyin kardeşler.
Mahsunlaşır!

Çakma bile olsa arkasında bir çalışma, emek var.

...

Gerçekten de tüm emeği geçenleri, tüm katılımcıları yürekten kutlarım.

Siz de kutlar mısınız?
" ...
Efendim, duyamadım.
" ...

Not:
ZURAB AZMAİPARASHVİLİ bu yazdıklarımı duymasın !Angel
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 05-07-2015, 20:28

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi