Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
(08-07-2015, 16:35)Erşan Gökerman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Çakma turnuva demedim. Çakma Avrupa Şampiyonası dedim. Turnuvanın yapılmasına değil, avrupa şampiyonası olarak nitelenmesine, gerçek avrupa şampiyonalarının değersizleştirilmesine, utanmazca bu turnuva sonuçlarının çarpıtılmasına, senelerdir aynı tablonun yaşanmasına, bu turnuvaların bir adım ilerleyememesine itiraz ediyorum. İkisi arasındaki farkı anlayamayacak kadar mı cahilsiniz, düşün artık yakamdan. Forumda her konuya vıcık vıcık yapmacık, bayağı bir şekilde musallat olduğunuz yetmiyor, gidip kendinize başka prim yapacak insan bulun.

E.G. :
"ÇAKMA TURNUVA DEMEDİM. ÇAKMA AVRUPA ŞAMPİYONASI DEDİM."

Hoppala!
Daha feci oldu ya...
Kaş yaparken göz çıkarmak, buna denir işte!

E.G. :
" TURNUVANIN YAPILMASINA DEĞİL, AVRUPA ŞAMPİYONASI OLARAK NİTELENMESİNE, GERÇEK AVRUPA ŞAMPİYONALARININ DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİNE, UTANMAZCA BU TURNUVA SONUÇLARININ ÇARPITILMASINA, SENELERDİR AYNI TABLONUN YAŞANMASINA, BU TURNUVALARIN BİR ADIM İLERLEYEMEMESİNE İTİRAZ EDİYORUM. "

Bu turnuvanın düzenlenmesini kim, nerede, ne zaman sağladı?
Bu konularda bilgi sahibi misiniz?
Hangi kurumun onayından geçti?
Ya da sana şöyle sorayım, hangi kuruma rağmen yapıldı?
Düzenleyici kuruma ve katılımcı katılıp katılmamaları konusunda ülkelere rüşvet mi verildi?
Diğer ülkelerin neden katılmadıklarını biliyor musun?
Avrupa'nın kaç ülkesinde okulda satranç örgütlenmesi var?
Buna rağmen neden bu sayılarda katılım olmuş?
Avrupa satrancının yönetici bazındaki insanlar yemek içmek bedava gezmek için mi buradaydılar?
Bunları mı iddia ediyorsun?

...

E.G. :
" İKİSİ ARASINDAKİ FARKI ANLAYAMAYACAK KADAR MI CAHİLSİNİZ, DÜŞÜN ARTIK YAKAMDAN. FORUMDA HER KONUYA VICIK VICIK YAPMACIK, BAYAĞI BİR ŞEKİLDE MUSALLAT OLDUĞUNUZ YETMİYOR, GİDİP KENDİNİZE BAŞKA PRİM YAPACAK İNSAN BULUN. "

Yakanızda değilim. Forumdayım. Bana öz iftiralar derecesinde hakaretler yağdırmaya çalıştığınız yerde! Geçmişteki tüm yazıları indiririm buraya.
Ne zaman bir tebrik, ne zaman bu kurumun olumlu bir etkinliği var, hemen Arap Radyosu gibi bildik yayındasın. Belediye bandoları bile belli zamanlarda çalar.
Bu arada itiraf etmeliyim ki, evet bu konuda senden ileriyim. Ama burası ÖSF ve ben istediğim zaman yazar ve bir şeyler söylerim. Belli zamanlarda boşluğum olur. İznimi de kendimden alırım.

Ayrıca şu cahillik konusu... Yakında ortaya çıkacak kimin ne kadar cahil olduğu. Ben kendimi sürekli geliştirmenin peşindeyim. ÇALIŞMALARIM BU YÖNDEDİR.
Ama istediğin şartlarda çok yakında düzenlemeler olursa ki olacak o zaman bu ÇAKMA AVRUPA ŞAMPİYONASI bir çok gelişmenin temeli olacak.
Ülkem bu konuda öncülük yapacak.
Gelişmeleri de başka ülkeler örnek alacak.
Tıpkı olimpiyatlar gibi.
Tıpkı başlangıçta senin düşüncende olup da başlangıçta ÇAKMA İLAN EDİLEN AMA ZAMANLA BÜYÜYÜP GELİŞEN VE GERÇEK ŞEKLİNİ ALAN GÜNÜMÜZDEKİ ULUSLARARASI TÜM SPORTİF, SOSYAL, KÜLTÜREL ETKİNLİKLER GİBİ...

Yakında birlikte göreceğiz.
O zaman turnuvaya-şampiyonaya senin adının konmasını önerebilirim.
Her ne kadar bu turnuvaya hiç öğrenci göndermesen de !

E.G. :
"EĞER AVRUPA VE DÜNYA SATRANCINI YÖNETENLER DE AŞKIN TAŞAN KADAR ALKIŞ VE TAKDİR MERAKLISIYSA, BİRBİRLERİNE PLAKET VERMEYİ BIRAKIP BU TURNUVALARI, ÜYELERİ OLAN TÜM ÜLKE FEDERASYONLARININ KATILDIĞI, ÜLKE SEÇMELERİ OLAN, KALİTELİ VE GERÇEK BİRER 'ŞAMPİYONA'YA DÖNÜŞTÜRSÜNLER. EN AZINDAN ÇABA HARCASINLAR."

Bu dileğin aynen satırı satırına bu forumdan ilgililere iletilmiştir! Sana da kendileri hakkında yazmış olduğun düşüncelerinden dolayı derin saygı besliyorlar. Belki de çok daha geniş katılımlı, doğru bir gelişme olacak gerçekten.
Zamanla...
Ama şunu unutma ki, her şeyin bir başlangıcı var! Senin tabirinle, işte bu - ÇAKMA AVRUPA ŞAMPİYONASI -temel teşkil edecek ilerideki o şampiyonalara.
Adı da OKULDA SATRANÇ!
Avrupa'da tüm ülke okullarında satranç olsa bile acaba bu ülkeler kendi iç yarışma düzenlerini kurmuşlar mı?
Yarışmalarını yapmışlar mı?
Katılım taleplerini iletmişler mi?
Avrupa'dan ya da kendi ülkelerinden katılabilirsiniz-katılamazsınız şeklinde bir onay yada engelleme gelmiş mi?
Siz sadece istiyorsunuz diye mi ŞAMPİYONA olacak sanıyorsunuz? Alt yapısı bu kadar. Zamanla da elbette gelişecek. Bizim öncülüğümüzde Türkiye'nin. Türkiye Satranç Federasyonu'nun...
Hani şu beğenmediğiniz, tüm çalışanları ile yerin dibine batırmaya çalıştığınız.
Çalışanlarına, çaycısından başkanına kadar kin kustuğunuz federasyonun...

Hani kendinizden saymadığınız TSF'NUN...

Ama iyi ki de yazdın.

Erşan GÖKERMAN,
Eğer bu şampiyonaya Türkiye ve şimdiki TSF ÖNCÜLÜK ETMİŞSE...

E.G. :
" TEK YAPABİLDİĞİNİZ, SATRANÇ TAHTASINI ÇARPIM TABLOSU ZANNEDECEK, E4 LE D4 Ü BİRBİRİNDEN AYIRAMAYAN YÖNETİCİYİ, ANTRENÖRLER DURURKEN PODYUMA ÇIKARTMAKSA BİR-KAÇ KİŞİNİN GÖSTERİŞLİ ALKIŞLARIYLA YETİNİRSİNİZ."

Elbette alkışı hak edecekler.
Tüm sporcusu hakemi ve antrenörü...
Oraya bu şampiyonaya katılmayın demedi hiç bir sporcusuna katılımcı hiç bir antrenör...Neleri göze alıp geldiler biliyor musun?

Bunu ŞAMPİYONAYI ÇAKMA İLAN EDERKEN VE BU İFADENİN ŞAMPİYONANIN İÇİNDEKİ TÜM SPORCULARI ANTRENÖRLERİ VE DİĞER KATILIMCILARI ANLAM YÖNÜNDEN BAĞLAYICILIĞI GERÇEĞİ İÇİNDE FARK EDECEKTİN.

SENCE ÇAKMA AVRUPA ŞAMPİYONASI NEDEN ÇAKMADIR?
DÜŞÜK PROFİLLİ OLDUĞU İÇİN.
Böyle algılanıyor işte!
Düşük profilli antrenörler,düşük profilli sporcular,yöneticiler, düşük profilli diğer katılımcılar.

Bunları da düşündün mü?
ÇAKMA İLAN EDERKEN...
Bu sözün kimleri bağladığını...
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-07-2015, 14:28

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi