Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik
Tartışılmakta olan turnuvanın bir Avrupa turnuvası olarak isimlendirilmesinden rahatsız olmaya gerek yoktur.Biz bu turnuvanın yapılanma ve zorluk açısından Avrupa Yaş grupları ile aynı düzeyde olmadığını biliyoruz.Eğer Avrupa Okullar turnuvasını turnuvanın ismi ile birlikte icad eden keşfeden, bugünkü Türkiye Satranç Federasyonu yönetimi ise onu eleştirme yolu açıktır.Muhtemeldir ki Avrupa Satranç Birliğinin yöneticileri böyle bir yarışma düzenlenmesine önayak olmuşlardır.Bu projenin ortaya konması büyük ölçüde ticari amaçlara bağlı olabilir.Çünkü FİDE ve ECU'nun profesyonel satranç için kaynak bulmakta zorlandığını biliyoruz.Ekonomik kriz sadece komşumuzda değil bütün Dünyada etkisini göstermeye başlayacaktır.Yarışmaya "Avrupa"isminin verilmesi üzerinde çok durmayalım!Şu görüşü söylerseniz anlamlı olabilir."Avrupa Okullar şampiyonasına çok kalabalık bir kadro ile katılmayalım.Enerjimizi ve imkanlarımızı Avrupa Yaş gruplarında harcayalım"Bu tırnak içindeki cümle bir görüştür.Tartışmaya açıktır!Federasyon Yönetim Kurulunun tasarrufundadır.Sizin görüşleriniz Yönetim Kurulu kararlarına ışık tutabilir.Örneğin Yönetim Kurulu Emektarlar takım turnuvalarına tasarruf amacı ile takım göndermiyor.Yatırımın büyük ölçüde gençlere yapılması gerektiğini düşünüyor.Bütün bunlar birer görüştür.Biz beğenmeyebiliriz.Görüşlerimizi söyleriz.Yönetim Kurulunu etkilemeye çalışırız.Ama yarışmaların isimlendirmesi üzerinden hakarete yaklaşan alaylı ifadeler kullanmayalım!Bu yarışmanın isminden rahatsız olanların Avrupa Satranç Birliği(ECU)nezdinde başvuru yapmaları en doğru yoldur.Bu başvuru da Türkiye Satranç Federasyonu aracılığı ile yapılabilir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Akademisi UKD Puanlarında Değişiklik - Yazar: Ateş Ülker - 11-07-2015, 11:46

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi