Antalya karma grup ve teknik kurul
http://tsf.org.tr/images/stories/2014-20..._takvm.pdf
Görüldügü üzere Antalya ve Manisa ekibinin olduğu takvimde diğerlerine göre bir farklılık var.
her grup sadece bir ilde yapılırken (ki hepsinde katılan klüpler hangisinde çok ise orada olmuş, bunun istisnası Trabzon ve Artvin takımlarının olduğu gruptur, Grupta ikişer takım mevcut ve turnuva Vakfıkebirde yapılması planlanmakta)
Fakat anlamadığım şey , Antalya'dan 3 takım olmasına rağmen TEKNİK KURUL'un(bu konuyada değineceğim için büyük harflerle yazdım) organizatörlüğünde turların ilk ikisi Manisa'da , kalan 3 tur ise Antalya'da planlanmış.

Peki Antalya grubu niye kurulamadıya önce değinmek gerekiyor. Niye mi kurulamadı? BUYUKUSTALAR SATRANÇ KLUBU(BUSK diye kısaltıyorum bundan sonra) turnuvaya katılacağını belirtti ve antalyada 4 takımlı bir grup oluştu. Cumartesi günü başlayacak turnuva için cuma günü kura çekimi yapılacağı sırada BUYUKUSTALAR SATRANÇ KLUBU biz çekiliyoruz deyip grubu dağılmasına yol açmıştır.
Peki BUYUKUSTALAR satranç klubunde kimler mevcut.
Bu takımın geçen seneki kadrosu http://antalya.tsf.org.tr/images/13_14_i...cikis2.pdf nu buradan görebiliriz. Geçen seneye göre benim beklentim bu takıma bir tane 2200'luk civarında oyuncu alınacağı , genç başka bir oyuncunun takıma gideceğini kendi takımım için istediğimde öğrendim. Ve tahminimce bu takımdaki ana asıl oyuncuların hemen hepsi takımda durmaktaydı. (+2 iyi transfer olduğunu düşünüyorum çünkü sözel olarak istediğim oyuncular vardı aralarında oyuncuların kendisinden ya da velilerinden)

BUSK'unde geçen sene teknik kurul başkanı ve teknik kurulu üyesi olarak toplam iki kişi mevcut.
Antalya grubunun dağılmasında teknik kurul başkanının Abidin Ünal ve üye Onur Alacaba'nın ders verdiği ( 2014 yılında oynasalarda oynamasalar da oyuncu listesinde isimleri gözükmekte, ki tahminimce bu sene ki listede isimleri vardır, ayrıca http://www.satrancturnuvam.com/dosyalar/...ROGRAM.pdf ders verdikleri veya grupları olduğu BUYUKUSTALAR SATRANÇ KLUBU'nun sitesinden anlaşılmakta)

Peki hadi BUSK bir şekilde Antalyada grubun dağılmasına ISTEMEDEN grubun dağılmasına neden olacağına, ya arkadaşlar biz katılmazsak grup dağılır, kadromuzdaki ouncularla biz turnuvaya katılalaım , sizlerde uzak illere gitmeyin diyemez miydi? Derdi ama demedi , kusura bakmayında teknik kuruldan biri üye biri başkan olmak üzere iki oyuncun var.(Demek ki çok zor durumda kaldılar da takımı zayıf da olsa oynatmek yerine , çektiler yoksa ETİK olarak diğer takımlara karşı sorumlulukarını unutacakların düşünmüyorum ) ama bunun demek yerine demek ki biz katılamayacağız tüm iyi niyetimizle , ve teknik kurul olarak biz karar verdik ki ilk turlar manisa'da olacak ,son turlar Antalya da olacak. Bakın diğer gruplarda böyle birşey yok. Bu da Antalya takımlarına attığımız son kıyak olsun der gibi , burada kimse iyi niyetli birilerinin olduğunu söylemesin.

İyi niyet olsaydı, BUSK iyi de olsa kötü de olsa bu klüplerin ne bu kadar masrafa sokulmasına göz yumardı, Antalya'da kendi takımının katılımıyla grubu oluşturturdu(zaten oyuncularla biz konuşurken Antalya'da grup kurulacak , il dışına çıkmayacağız, aklımızda da bu şekilde mevcut iken bir takımın çıkması tüm takımları nasıl bozuyor) (BU BİR)
Grup kurulmuyor , diğer gruplar tek ilde ama sizinki çoğunluk takımın Antalya olmasına rağmen tek ilde olmayacak demezdi (BU İKİ) , ve en son olarak burada ben Antalya'ya karşı bir kasıt arıyorum , Arkadaş çoğunluğun olduğu takım Antalya, ilk turlar Antalya'da olsun derdi (BU DA ÜÇ)(Ki bunu hep tekrarlayacağım sebep ne)(kaldı ki diğer gruplara bakınca hepsinin bile antalyada yapılması gerekli)

Herhalde burada yanlış ya da eksik birşey yazmadığımı düşünüyorum, ve canımı sıkan benim satranç oynamam bir şekilde engellendi ve zora sokuldu. O kadar amatörüm ki her türlü turnuvaya katılıyorum, lakin burada isyanımın esas sebebi benim satranç oynamamın bazı kararları veren kişiler tarafından , diğer gruplarda benzeri gösterilmeyecek şekilde zorlaştırılmasınadır.
Ara
Burada grubu bozan kulübünüzden ayrı manisa kulüplerinede sataşma seziyorum. Bizde aynı masrafı antalyaya geldiğimizde yapacağız. İlk biz gelseydik siz yine manisaya gelmeyecektiniz galiba. Konuşmadan böyle seziyorum en azından. Teknik kuruldan birçok defa telefon geldi bize. Turnuva yeri için önerilerde bulundular biz sadece antalyada yarışmaya hayır dedik. Sonuçta uzak yol geleceğiz. Maçların tamamının antalyada oynanması adaletsizce olurdu. Bu yüzden Ankarada oynanması gerektiğini düşündük. Daha sonra ilk maçların Manisa sonra Antalyada oynanacağı açıklandı. Takım sayısına göre öncelik arıyorsanız öncelik tabi Manisada olmalı. Sayı çok olan değil az olan öncelik sahibi olmalıdır. Kaldıki kurulun buna dayanarak karar verdiğini düşünmüyorum. Verilen kararın tartışılacak çok bir yanı olduğunuda düşünmüyorum. Tekrar hatırlatayım hatta altını çizeyim. Bizde yol gelip maç oynayacağız. Hem 2 de değil 3 maç. Buda bence adaletsiz.. Deplasmanda daha çok maç oynuyoruz...
Her başarının altında sistemli bir çalışma yatar...
Ara
(19-04-2015, 15:25)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Burada grubu bozan kulübünüzden ayrı manisa kulüplerinede sataşma seziyorum. Bizde aynı masrafı antalyaya geldiğimizde yapacağız. İlk biz gelseydik siz yine manisaya gelmeyecektiniz galiba. Konuşmadan böyle seziyorum en azından. Teknik kuruldan birçok defa telefon geldi bize. Turnuva yeri için önerilerde bulundular biz sadece antalyada yarışmaya hayır dedik. Sonuçta uzak yol geleceğiz. Maçların tamamının antalyada oynanması adaletsizce olurdu. Bu yüzden Ankarada oynanması gerektiğini düşündük. Daha sonra ilk maçların Manisa sonra Antalyada oynanacağı açıklandı. Takım sayısına göre öncelik arıyorsanız öncelik tabi Manisada olmalı. Sayı çok olan değil az olan öncelik sahibi olmalıdır. Kaldıki kurulun buna dayanarak karar verdiğini düşünmüyorum. Verilen kararın tartışılacak çok bir yanı olduğunuda düşünmüyorum. Tekrar hatırlatayım hatta altını çizeyim. Bizde yol gelip maç oynayacağız. Hem 2 de değil 3 maç. Buda bence adaletsiz.. Deplasmanda daha çok maç oynuyoruz...
sataşmam kesinlikle manisa klüplerin değil, manisayla lige gidersek umarım oynarız, daha yakından tanışırız. ben sitemimi yukarıda yazdım. manisa ismini aynı grupta olduğumuz için vermek zorunda kaldım. yoksa bu olay antalya konya olsaydı ve yine aynı şekilde diğer gruplara tek il, bize çift il olsaydı yine yazadım.

ne güzel yazmışsınız bence adaletsiz diye.

diğer gruplardaki işlerde yanlış diyorsanız size hak veririm. sıkıntı diğer gruplardan farkımız ne olduğudur. yoksa ben de her ilde kaç takım olursa olsun grup kurulmasından yanayım.

diğer gruplara baktığımda adaletli ve sistemli olması için grup maçlarının sadece bir ilde ve takım çoğunluğu olan illerde yapıldığını görmeniz yeterli. Diğer gruplarda da 2 maç orada 3 maç burada olsaydı benim o zaman sesim çıkmazdı, çünkü evet tüm gruplarda böyle davranılmış derdim. batman takımı da 400km yol yapıyor, artvin takımı da bayağı güzel yol yapıyor. Bizim grubun teknik kurulun iyi niyeti dışında diğer gruplardan farkının ne oldğunu söylerseniz sevinirim.
Ara
Bencede uygun bir ilde yapılması iyi karar olurdu. Ankara bunun için bence en iyi yerdi. Kurul bu kararı verirken ne düşündü bilmiyorum.
Ara
Mustafa Demir'in ilk kutudaki son cümlesi önemlidir.Demir diyor ki: "Ben amatörüm ve mevcut koşullar benim yarışmalara katılmamı zorlaştırıyor".M.Demir bu yakınmasında haklıdır.Bu cümleyi şimdilik bir kenara koyarak yöresel ligin nasıl olması gerektiğini tartışalım.Birçok ilimizde yarışmalara katılmaya istekli tek takım var.Bazılarında hiç takım yok.Bazılarında iki takım var.Bu defa dörde tamamlama zorunluluğu getirilmiş.Ve hem oyuncular hem de Teknik Kurul konu ile ilgili sıkıntılar yaşıyor.Çözüm var mı?İstenirse mutlaka bulunur.Satranç Devlete bağlandıktan sonra yatay gelişmede büyük yol katedildi.Buna rağmen Satranç faaliyetlerinin 81 ilde yaygın olarak yapılamadığını biliyoruz.Türkiye Kulüpler Şampiyonasına 81 il katılabiliyor mu?Buna benzer başka sorular da var.Ama sadece bu soru yaşadığımız sıkıntıları daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.Çok sayıda faaliyet yaptığı ve çok sayıda Satranç kulübü bulunan bir ilimizde Elo puanı olan oyuncu sayısı son derece azdır.İkinci kademe antrenör kursu düzenlenen bir başka ilimizde Türkiye Kulüpler Şampiyonasına katılan takım yoktur.Şu halde birtakım eksiklerimiz veya çelişkilerimiz var.Bunları gidermek için basit,uygulaması kolay ve olabildiğince adil formüller bulmalıyız.Ben diyorum ki "her ilde en az 4 takım varsa grup kurulabilir"koşulunu kaldıralım.Bir ilde tek takım varsa onu doğrudan Finale gönderelim.UKD si 200 üzerinde 4 oyuncusu olan bir takım aynı ilde başka takım olmadığı için Finale gidemiyorsa ona haksızlık etmiş oluyoruz.Benim söyledğim formülün eksiği veya yanlışı varsa onu gidererek olgunlaştırmak da mümkündür.Bütün mesele bizi yönetenlerin Piramidin orta ve alt kısımlarına biraz daha bakmalarından ibarettir.Piramidin ortası ve altı kendi kaderine terkedilirse içinde bulunduğumuz sorunlar da devam edecektir.
Ateş Ülker
Ara
Ateş Bey,
Tespitlerinize katılıyorum.
İlin tek takımının final yarışmalarına katılması önerinizi de anlıyorum, destekliyorum.
Ancak bu diğer illerdeki "birinci" olan ve yarışarak giden bir takım ile katılım şartları adil bulunmayabilir.
Öneriniz kulüpleşme yönünden "gelişmekte olan iller" kapsamında bir-iki yıllığına değerlendirilebilir.
Bu konuda teknik kurul ve ilgili yönetim koordinatörüne önerinizi bireysel olarak ileteceğim.

Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Yukarda "UKD si 200 üzerinde"ifadesi ile devam eden cümle aslında "UKD 2000 üzerinde"şeklinde olacaktı.Yanlışlıkla bir sıfır eksik yazılmıştır.İşaret etmek istediğim nokta özellikle UKD ortalaması belli bir çizginin üstünde olan takımların bulundukları ilin tek takımı da olsa doğrudan Finale katılabilmeleridir."Mutlaka bir seçme olacak ve filan yere(başka bir ile) geleceksiniz"dediğimiz zaman öncelikle amatörler zorlanmaktadır.Ayrıca UKD ortalama koşulu olmadan da tek kalmış takımları Finale kabul ettiğimiz takdirde ne kaybederiz?Ne kazanırız?Mali yönden hiçbirşey kaybetmeyiz!!Öte yandan pazar günlerinden ve tatil günlerinden yararlanmayarak amatörlerin katılımını iyice zorlaştırıyoruz.Türkiye'de düzenlenen yarışmaların programını inceleyenler benim ne demek istediğimi kolayca anlıyorlar.Mustafa Demir'in sade anlatımını unutmayalım!Demir,"İçinde bulunduğumuz koşullar amatörlerin oynamasını zorlaştırıyor"diyor.
Ateş Ülker
Ara
Şöyle bir çözüm önerisi nasıl olur acaba?

A- Ön Eleme Maçları:

İllerdeki yöresel lig takvimine göre ancak bir takım çıkarabilen iller kendi arasında final öncesi ön eleme maçları oynayabilirler mi?
Örneğin bu durumda her ilden 1-3 takım olmak üzere 10-15 il takımı olsun.
Kendi aralarında merkezi olabilecek bir ilde 3 günde, 5-6 tur isviçre sistem ile eleme maçları sonunda ilk.... takım final ligine katılma hakkı elde etse...

B- İl Takımı Pilot Uygulaması:

Satranç Branşı olan- açılmış kulübün bir sezon geçerli olmak üzere final müsabakalarına doğrudan katılımı(Eğer o ilde tek takım ise).

C- Final Grubu Maçlarından Kazanılacak Hak:

İlin tek takımı final sıralamasında kazanılacak sıra derecelerinden sonra ilk 5 takım arasında yer alabilme başarısı gösterirse.
Bu örneği şöyle somutlaştırayım.
Örneğin o ilden gelen -tek- takım finalde bir üst lige katılma hakkı olan 22 takımdan sonra 23-27. dereceleri alabilirse bir sonraki finale doğrudan katılma hakkı elde etse ve bu hak o ilin seneye ikinci bir takımı olsa bile geçerli olsa...

Ben artısını ve eksisini çok ölçmedim. Tartışılıp, biçimlendirilebilinir.

Aynı ilin 4'ün altındaki 3 takım için finallere doğrudan katılım hakkı aslında biraz belirsiz ve risklidir.
Buradaki tehlikeyi görebiliyor musunuz?Cool
Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara
(19-04-2015, 23:06)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bencede uygun bir ilde yapılması iyi karar olurdu. Ankara bunun için bence en iyi yerdi. Kurul bu kararı verirken ne düşündü bilmiyorum.

maalasef sizinle anı düşünceye sahip değilim bir konuda. Diğer gruplara oranla bir farkımız açıklanmadığı ve diğer ildeki organizasyonlara baktığımda , federasyonun sadece tek il, çoğunluk olan il uygulamasını görüyorum, bu yüzden Antalya olmalıydı.

Ve sizinle aynı fikirdeyim de, teknik kurul bu kararı verirken ne düşündü ben de bilmiyorum.

illa ki forumu okuyan TSF'den birileri vardır. onların bu konudaki fikirlerini duyamıyorum.tabi ki ortada resmi bir yazıyla basvurmadığım için cevap vermelerini de beklemiyorum ama en azından buradakileri okuyup bir fikirleri olsun diye yazdım zaten. hayır ben de yanlış düşünüyorsam buyursunlar yazsınlar ve beni de inandırsınlar. Ve burada lütfen kıstas olarak diğer grupları alsınlar. Yoksa ben de manisa-antalya ayağı şeklinde ayarlanmasını daha adaletli bulsam da , bir grubunu diğerinden daha Adaletli olduğu için rahatsızım. yoksa antep-batman edirne -tekirdağ turnuvaları da bizimki gibi olsaydı bir şikayetim olmazdı.
Ara
Antalya grubu Antalyadan başka bir yere anladığım kadarıyla evet demedi ve sonuç olarak turnuvaya gelmediler.

Bu sebeple konu hakkındaki devam eden görüşlerimi Kurul yeni kararını açıkladıktan sonra yapmayı düşünüyorum.

Saygımlarımla...
Ara
""Bir ilde 2 ya da 3 takım varsa kendi aralarında çift turlu maç yaparlar.Tek takım varsa doğrudan Finale katılır."Bu yaklaşımın sakıncasını göremiyorum!Varsa söyleyiniz!Tek takım olmak suç değildir.4 takım bulunan bölgelerde bu takımların kağıt üzerinde değil gerçek takım olduklarını varsaymak zorunda isek, tek takımın doğrudan Finale katılmasından çekinmek için de bir neden yoktur.Bulunduğu ilde tek takım olduğu için bu doğrudan katılma hakkını elde etmesi o takımın hiç zorlanmadan Dünya Takımlar Şampiyonasına kadar gelmesini kolaylaştıracak mıdır?Bu kadar Adaletli ve bu kadar duyarlı düşünmeye gerek yoktur.Bu kadar duyarlı olursak hiçbir yönergeyi yazamayız.Kurallar basit ve anlaşılır olmalıdır.Hiçbir takıma kendine uygun il aratma ve bunu da Teknik Kurula kabul ettirme gibi dolambaçlı yollarda dolaşmaya gerek yoktur.Bir ilde tek takım bulunmasından kaygı duyanlar, giderler o ildeki takım sayısını dörde tamamlarlar.Takım sayısının çoğalması teşvik edilmelidir.Yine de çoğalmıyorsa mevcut takımların katılması kolaylaştırılmalıdır.
Ateş Ülker
Ara
Ateş ÜLKER'in önerisi elbette doğrudur.
Ben bir kaygımı dile getirmek istedim.
Şöyle ki...

Eğer o ildeki tek takımın müsabakalara katılmadan doğrudan finale gitme hakkının olduğu bir sistemde, bir çok ilde ancak en az 4 takım ile lig kurma çabaları da baltalanmış olabilecektir. Çünkü bazen 4. bazen de 9. takımı bulabilme çabaları çok yoğun geçmektedir. Bu dördüncü takımı ortaya çıkarabilmek için kulüpler alt yapıdan birbirlerine sporcu vererek doğal bir dayanışmaya bile gidebilmektedirler. Yeni uygulama, bu çalışmalar için harcanan çabaları da ortadan kaldırabilir. Getirilen kolaylık mevcut sistemi de eritebilir.
Benim görüşüme göre tek takım çıkarabilecek iller belli bir düzenleme ile böyle bir hak kazanabilirler. O illere teşvik de gündeme gelebilir. Örneğin o yıl ilk defa en az 4 takımla katılan illere ulaşım ve konaklama yardımları da yapılabilir.
Bunun sürekliliği için ise takımların liglere en az belli bir süre katılma taahhüdü ile de olabilir.
Sanırım bunun bir bütçe yönü de var.
Ama "ilde tek takımız, kendi imkanlarımızla katılmak istiyoruz" da diyebilirler.

En ideali katılımcı tüm takımların eşit katkıdan faydalanarak müsabakalara katılmasıdır.
Ben gerçekçi başka bir çözüm göremiyorum.
Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara
mayıs 11 oldu, turnuva falan yok ortada. merak ettiğim ilk yazımdaki sorulara cevap verebilecek( her ne kadar resmi yazmadım demiş olsam da )

ne TSF'den ne de TEKNİK KURUL'dan bir kişi yok mu koskoca forumda.

3 maymunu mu oynayacaklar hep, görmedim , duymadım , konuşmuyorum mu?

soruları yeniden sorayım :

1) Diğer gruplardan bu grubun farkı nedir de diğer gruplarda olmayan bir organizasyon bu grupta niye yapıldı?

2) Niye diğer gruplarda bir kişi sorumlu iken, bizim grubumuzda TEKNİK KURUL sorumlu oldu?

3) Diğer gruplar niye tek ilde müsabaka yapması planlanmışken Antalya-Manisa grubu iki il olarak planlandı ve antalyanın 3 takımı var iken yine diğer grupların aksine hiçbir turnuva azınlık katılımının olduğu ilde yapılmazken bizim grubumuzda azınlık ilinde maç yapılması planlandı?

4) İLK BAŞLIKTAKİ SORULARIN AZ BİR KISMINI SORUYORUM BANA BURADAKİ 3 SORUYA İNANDIRICI ve MAANTIKLI BİR CEVAP VERİLİRSE SEVİNİRİM.

tabi ki işte antalyada kendi takımını oynatmayıp grubun dağılmasına yol açıp, ilk turlarında manisa da oynanmasını karar veren TEKNİK KURUL muhteşem iyi niyetini anlatıp benim de ne kadar kötü niyetli biri olduğumu açığa çıkarırsa, daha da mutlu olurum.
Ara
Mustafa bey, resmi yazıyı deneyin bakalım sonucu ne olacak?
Ara
(12-05-2015, 10:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mustafa bey, resmi yazıyı deneyin bakalım sonucu ne olacak?

resmi yazı ile klüp yöneticileri basvurdu. verilen cevapları görmediğim için net konuşmak istemiyorum ama verilen cevaplar inanılmaz saçma. dediğim gibi kendi görmediğim şey için birşey diyemem, ama antalyaya sorduk ankara istemedi türü saçma sapan şeyler.
şimdi de turnuvayı denizli de yapmak istiyorlar anladığım kadarı ile. yine soruyorum diğer gruplarda yine aradaki bir ilde turnuvanın yapıldığı yok. hepsi çoğunluk olan takımın ilinde.
açıkçası ben sahsen denizliye gitmek istemiyorum diğer gruplara göre fark görmediğim için. klüp gider gitmez bilemem. ama buradaki uygulama ve sonuçlar, hepsinin sorumluluğu TEKNİK KURULdadır.

Şunu da açıkça söyleyim, eğer ki manisa 3 takım, antalya 2 takım olsaydı seve seve giderdim , çünkü adil bir davranış var diğer gruplarda da böyle yapılmış derdim.
Ara
Sn. Mustafa Demir...

Araştırma, sorgulama, şikayet ve çabalarınızda haklı olabilirsiniz. Gördüğüm kadarı ilede resmi yollar ile elinizden geleni yapmışsınız. Ancak işin bide şu boyutu var. Turnuva teknik kurulca yönerge hazırlandı düzenlendi ve uygulamaya konuldu. Manisa'da ilk ayak olan müsabakalar, turnuva gününde saatinde başlatıldı ancak Antalya grupları söyledikleri gibi turnuvaya gelmediler. Yönergede ise bunun yaptırımı açıktır. Turnuvanın Denizli'de yapılmasıda mümkün değildir. Siz haklı olarak haklı olduğunuzu düşündüğünüz konunun arkasında duruyorsunuz. Ancak kuruldan turnuvanın Antalyada, denizlide yada tekrardan manisada oynanması konusunda bir karar çıkarsa, buda bize yapılmış haksızlık olacaktır. Teknik kurul verdiği kararın sonuna kadar arkasında durup, yönergede yazan ne ise onu uygulayıp, kimsenin baskısı altında kalmadan adil bir karar vermelidir.
Ara
(20-05-2015, 22:29)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sn. Mustafa Demir...

Araştırma, sorgulama, şikayet ve çabalarınızda haklı olabilirsiniz. Gördüğüm kadarı ilede resmi yollar ile elinizden geleni yapmışsınız. Ancak işin bide şu boyutu var. Turnuva teknik kurulca yönerge hazırlandı düzenlendi ve uygulamaya konuldu. Manisa'da ilk ayak olan müsabakalar, turnuva gününde saatinde başlatıldı ancak Antalya grupları söyledikleri gibi turnuvaya gelmediler. Yönergede ise bunun yaptırımı açıktır. Turnuvanın Denizli'de yapılmasıda mümkün değildir. Siz haklı olarak haklı olduğunuzu düşündüğünüz konunun arkasında duruyorsunuz. Ancak kuruldan turnuvanın Antalyada, denizlide yada tekrardan manisada oynanması konusunda bir karar çıkarsa, buda bize yapılmış haksızlık olacaktır. Teknik kurul verdiği kararın sonuna kadar arkasında durup, yönergede yazan ne ise onu uygulayıp, kimsenin baskısı altında kalmadan adil bir karar vermelidir.

bu konuda malasef haklı olduğunuzu düşünüyorum ben de, antalya takımları belirlenen takvime uymadılar. ki bunun nedeni de diğer gruplardan farklı bir uygulama olmasıdır. bu işlerin bu noktaya erişmesinin dediğim gibi tek sorumlusu TEKNİK KURULdur.
Ara
Ben düşüncelerimi ve yazılarımı toplayarak tekrardan bu yazım altına ekliyorum.

Liglerin bölge ayaklarında, sayıca az olan takımlar birleştirildi ve Manisa-Antalya ile eşleşti. Açıkçası ben turnuvanın nerede oynanacağını bilmiyordum ve federasyondan bilgi bile istedim. Turnuva Antalya'da oynanılsınmı sorusu bize iletildiğinde buna sıcak bakmadığımızı söyledik. Eğer maçlar Antalya'da olursa turnuvaya gitmeyiz demedik. Bunun üzerine Ankara'da oynaması görüşünü konuştuk. Hatta bir ara Denizli mevzusu öncedende konuşuldu onada evet dedik. Zonguldak bile konuşuldu onada olmaz demedik. İşin sonunda ne olacak bitecek diye beklerken maçların ilk 2 ayağının manisa'da sonraki 3 ayağının antalya'da oynanacağı yönergesi açıklandı. Antalya kulüpleride bunun üzerine turnuva gitmeyeceklerini söylemişler. Şimdi buraya kadar beni haksız yapan şeyin ne olduğunu açıklarmısınız? Biz ilk 2 ayak manisa'da olsun demedik ki suçlu olalım. İlk antalya'da olsaydı. Bizim için farketmezdi. Biz sadece açıklanmış bir yönergenin maddelerine uyan 2 kulübüz. Turnuva gününde ve saatinde masasının başında olan 2 kulübüz. Bu mu bizi haksız yapar? Ya da maçların tamamı antalya'da oynanmasına sıcak bakmıyoruz görüşümü bizi haksız yapar? Mağdur olduğunuzu düşünüyorsunuz. Belkide haklısınız. Sizin açınızdan bakıp yorum yapamıycam. Ancak bizde haklıyız. Sonuç olarak yönergeye uyduk. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Bende sizi sonuna kadar destekliyorum. Haklı olan her zaman hakkını aramalı. Ancak bizim de haklı olduğumuz gerçeğini ve bu durumu bizim oluşturmadığımızı unutmayın. Benim gözümde suçlu veya haksız yoktur. Sonuç 2 taraf içinde umarım hayırlısı olur. Biz gelinen noktada maçların tekrarlanmasını istemiyoruz..

Saygılarımla...
Ara
(24-05-2015, 00:32)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben düşüncelerimi ve yazılarımı toplayarak tekrardan bu yazım altına ekliyorum.

Liglerin bölge ayaklarında, sayıca az olan takımlar birleştirildi ve Manisa-Antalya ile eşleşti. Açıkçası ben turnuvanın nerede oynanacağını bilmiyordum ve federasyondan bilgi bile istedim. Turnuva Antalya'da oynanılsınmı sorusu bize iletildiğinde buna sıcak bakmadığımızı söyledik. Eğer maçlar Antalya'da olursa turnuvaya gitmeyiz demedik. Bunun üzerine Ankara'da oynaması görüşünü konuştuk. Hatta bir ara Denizli mevzusu öncedende konuşuldu onada evet dedik. Zonguldak bile konuşuldu onada olmaz demedik. İşin sonunda ne olacak bitecek diye beklerken maçların ilk 2 ayağının manisa'da sonraki 3 ayağının antalya'da oynanacağı yönergesi açıklandı. Antalya kulüpleride bunun üzerine turnuva gitmeyeceklerini söylemişler. Şimdi buraya kadar beni haksız yapan şeyin ne olduğunu açıklarmısınız? Biz ilk 2 ayak manisa'da olsun demedik ki suçlu olalım. İlk antalya'da olsaydı. Bizim için farketmezdi. Biz sadece açıklanmış bir yönergenin maddelerine uyan 2 kulübüz. Turnuva gününde ve saatinde masasının başında olan 2 kulübüz. Bu mu bizi haksız yapar? Ya da maçların tamamı antalya'da oynanmasına sıcak bakmıyoruz görüşümü bizi haksız yapar? Mağdur olduğunuzu düşünüyorsunuz. Belkide haklısınız. Sizin açınızdan bakıp yorum yapamıycam. Ancak bizde haklıyız. Sonuç olarak yönergeye uyduk. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Bende sizi sonuna kadar destekliyorum. Haklı olan her zaman hakkını aramalı. Ancak bizim de haklı olduğumuz gerçeğini ve bu durumu bizim oluşturmadığımızı unutmayın. Benim gözümde suçlu veya haksız yoktur. Sonuç 2 taraf içinde umarım hayırlısı olur. Biz gelinen noktada maçların tekrarlanmasını istemiyoruz..

Saygılarımla...

Ben de olsam sizin yerinizde bana ne , takvimi TEKNİK KURUL ayarlamış ben de uydum derdim ..
Sizin yaptığınız da tam bu ve bence haklısınız.

Haksız olan siz değilsiniz bunu da netleştireyim, çünkü organizasyonu yapan planlayan siz değilsiniz.
Burada haksız olan TEKNİK KURUL ve TSF'dir. Maşallah hiçbirinden de bir gık çıkmıyor.

Manisa takımı olarak sizin alınacağınız birşey yok, çünkü bunu yapan TEKNİK KURUL diğer gruplarda benzer uygulama olmamasına rağmen turnuvayı ikiye bölerek hatta ilk turları da manisa da yaptırarak niyetini belli etmiştir.

TEKNİK KURUL'dan gelecek sene için beklentimi söyleyeyim. Madem Antalya grubunun organizasyonu TEKNİK KURUL yapıyor(yine diğer gruplarda 1 kişi yapmasına rağmen), seneye 10 takım bile olsa turnuvayı Van'da ne bileyim istanbulda falan yaptırsınlar. nasılsa diğer grupların örneğini almadan kafalarına göre istedikleri ilde turnuva yaptırabiliyorlar.

(24-05-2015, 00:32)Hakan Aktaş Nickli Kullanıcıdan Alıntı: . Haklı olan her zaman hakkını aramalı. Ancak bizim de haklı olduğumuz gerçeğini ve bu durumu bizim oluşturmadığımızı unutmayın. Benim gözümde suçlu veya haksız yoktur. Sonuç 2 taraf içinde umarım hayırlısı olur. Biz gelinen noktada maçların tekrarlanmasını istemiyoruz..

Saygılarımla...
Ama bana sunu söyleyin ki ben de sizin iyi niyetli olduğunuza inanayım. Diğer gruplara baktığımda evet bunun bir örneği daha yok, tüm turlar antalya da olmalıydı diyemiyor musunuz? Veya elinizde bizim gruba uyan başka bir grup daha varsa onu da gösterin lütfen.
bizim haklı olduğumuz ya da haksız olduğumuz konusunda da ilginç bir şekilde sizin de sesiniz çıkmadı yalnız. yani diğer 4 gruba baktığınızda bu turnuvanın Antalya'da yapılmaması kararını mantıklı bulduğunuzu mu düşünüyorsunuz? düşünüyorsanız diğer 4 grupta da bakın su grupta şöyle bu grupta şöyle olmuş. bakın su ilin 3 takımı var diğer ilde su kadar tur oynanmış diyebiliyor musun?

Veya benim yanlış olduğumu diğer 4 gruptan örnek vererek gösterin lütfen.

Burada tüm sıkıntı TEKNİK KURUL'un muhteşem kararıdır.
Ara
Bir şey sormak istiyorum. Ama atışma ve sataşma olarak algılanmasın gerçekten bilmediğim için soruyorum. Karma gruplarda sayıca fazla olan hangi il ise yarışmalar o ilde oynanır diye bir madde varmı? Varsa evet haklısınız. Eğer yoksa ayrımcılık yapıldığını düşünüyorsunuz ve bu konuda haklı veya haksız olduğunuzu söylemem mümkün değil. Böylesi bir maddenin olmaması durumunda Antalya kulüpleri ile teknik kurul arasında çıkan karışıklığa müdahil olmak mantıksızca olur. Benim düşüncemi böylesi bir maddenin olup olmadığını yazıya döktükten sonra sorarsanız size daha iyi niyetli yanıt verebilirim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi