Antalya karma grup ve teknik kurul
Ateş ÜLKER'in önerisi elbette doğrudur.
Ben bir kaygımı dile getirmek istedim.
Şöyle ki...

Eğer o ildeki tek takımın müsabakalara katılmadan doğrudan finale gitme hakkının olduğu bir sistemde, bir çok ilde ancak en az 4 takım ile lig kurma çabaları da baltalanmış olabilecektir. Çünkü bazen 4. bazen de 9. takımı bulabilme çabaları çok yoğun geçmektedir. Bu dördüncü takımı ortaya çıkarabilmek için kulüpler alt yapıdan birbirlerine sporcu vererek doğal bir dayanışmaya bile gidebilmektedirler. Yeni uygulama, bu çalışmalar için harcanan çabaları da ortadan kaldırabilir. Getirilen kolaylık mevcut sistemi de eritebilir.
Benim görüşüme göre tek takım çıkarabilecek iller belli bir düzenleme ile böyle bir hak kazanabilirler. O illere teşvik de gündeme gelebilir. Örneğin o yıl ilk defa en az 4 takımla katılan illere ulaşım ve konaklama yardımları da yapılabilir.
Bunun sürekliliği için ise takımların liglere en az belli bir süre katılma taahhüdü ile de olabilir.
Sanırım bunun bir bütçe yönü de var.
Ama "ilde tek takımız, kendi imkanlarımızla katılmak istiyoruz" da diyebilirler.

En ideali katılımcı tüm takımların eşit katkıdan faydalanarak müsabakalara katılmasıdır.
Ben gerçekçi başka bir çözüm göremiyorum.
Saygı ve selamlarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Antalya karma grup ve teknik kurul - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 27-04-2015, 08:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi