Antalya karma grup ve teknik kurul
(03-06-2015, 14:04)Abudik Gubidik Nickli Kullanıcıdan Alıntı: TÜRKİYE KULÜPLER SATRANÇ İL YARIŞMASI YÖNERGESİ:

Madde 5.1.2. İllerinde grup kurulamaması nedeni ile yarışmalara katılamayacak
kulüplerin Federasyon Teknik Kurulu tarafından belirlenecek bir yerde
oluşturulacak grupta maçlarını yapmaları sağlanır, ---> nitekim kurulda bunu yaptı ve herşeyi belirledi. Maçların yapılmasını sağlamaya çalıştı. Ancak Antalya'dan katılımcı kulüpler yarışmaya zamanında gelmediler. Bu durumda Madde 3.2.1 ve 3.2.2 nin uygulanması gerekmektedir.(BURADA KLÜP YÖNETİCİLERİ TSF'YE NE YAZILAR VERDİ BAKMAK GEREKLİ, BU SENE KATILAMAYACAĞIMIZ KESİN)

Bu durumda Teknik Kurulun, Antalya katılımcılarının rest çekercesine turnuvaya gelmeme üzerine oluşan durumda, Manisa katılımcılarını mağdur etmeden bir karar vermesi gerekmektedir(AYNI FİKİRDEYİM). Manisa Kulüpleri, yönergedeki hiçbir kurala karşı gelmemiştir(DOĞRU). Teknik Kurul, Manisa katılımcılarını Antalya katılımcılarının alacağı ceza nedeniyle üst ligde '' Sizin grubunuzda yarışma başlamadı ve maç oynanmadı. Bu sebeple sizide üst lige gönderemeyiz'' şeklinde karar verirse bu fazlası ile adaletsizce olur(Kİ BU KARARI VERECEKTİR). Oluşan hiçbir durumun ve sorunun muhattabı Manisa katılımcıları değildir!(BURASI DA DOĞRU)

Antalya kulüplerinin adına konuşan H Mustafa Demir bey söylemlerini ve tepkilerini burada yazıya dökmüş.(BEN HERHANGİ BİR KLÜP ADINA KONUŞMUYORUM, BENİM OYNADIĞIM TAKIMA KARŞI YAPILAN BİR HAKSIZLIĞI DİLE GETİRİYORUM, VE KİMSENİN TEMSİLCİSİ OLMASAM DA ANTALYADAKİ DİĞER KLÜPTEKİ OYUNCULARIN DA YÖNETİCİLERİN DE BENLE AYNI FİKİRDE OLMALARI İHTİMAL DAHİLİNDE, YOKSA YA MUSTAFA SANA KATILMIYORUZ DİYE TELEFONUMDAN DA , DİĞER İNTERNET ORTAMLARINDA DA ULAŞIRLARDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM BELKİ BURADAN HABERSİZ DE OLABİLİRLER)

Ancak son yorumunda ''Turnuva yapılmadan Konyaya finallere gidebileceğinizimi düşünüyorsunuz?'' diye bir soruda sormuş. Turnuvanın yapılmamasının sebebi hangi kulüpler ise onlar gitmemeli(ZATEN ANTALYA TAKIMLARININ KESİNLİKLE GİDEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM DA, MANİSA TAKIMLARININ DA GİDEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM). Kurallara uyan, turnuvanın yapılması adına işini gücünü bırakarak maç oynamaya giden kulüplere de bu nedenle ceza gibi sonuç verilir ise o zaman işler karışır. (ANTALYA DA TEKNİK TOPLANTIYA GELİP KURA ÇEKİLMESİNE GELEREK KURA ÇEKİMİ SIRASINDA BİZ ÇEKİLİYORUZ DİYENLER YÜZÜNDEN ZATEN KARIŞTI. BENCE BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM GİBİ BİR KARAR ÇIKACAK VE DAHA DA KARIŞACAK, 16-17 YILDIR AKTİF SATRANCIN İÇİNDEYİM , GENEL İZLENİMİM BU YÖNDE AMA HAYIRLISI,

BEN SAHSEN MANİSADAN BİR TAKIMIN GİTMESİNE ÜZÜLMEM ÇÜNKÜ BU SIKINTILARI ÇIKARANLAR KESİNLİKLE MANİSA TAKIMLARI DEĞİL, teknik kurulun MUHTEŞEM KARARLARIDIR.)

Mustafa Demir bey.. Sizin hedefinizin Manisa Kulüpleri olmadığını yazmışsınız. Burada 2 il kulüplerinin atışması zaten mantıksız. Siz Teknik Kurulun verdiği karara kızarak turnuvaya gitmiyoruz demişsiniz(BEN KARARIN ADALETSİZLİĞİNE KIZIYORUM DİĞER GRUPLARA BAKARAK).

Ancak bunu savunan yorumları yaparken Madde 5.1.2 yi okudunuzmu hiç? Kulüp sayısı fazla olanın ilinde yaparız demiyor. Bu konudaki kararı TEKNİK KURUL verir diyor. Ve bu durumda HAKSIZSINIZ. (EL insaf biraz vicdanınız varsa, 4 GRUP İLE BİZİM GRUBUMUZA BAKARAK BU KARARINN NORMAL BİR KARAR OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ? DİĞER 4 GRUBA BAKARAK VE BU GRUBA BAKARAK ADALET, VİCDAN NAMINA HİÇBİR FARK OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİYOR MUSUN? SADECE YAZILI KURALLARA BAKACAKSAK ZATEN BEN HAKSIZ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM, AMA ORTADAKİ ADALETSİZLİĞİ GÖREMEYECEK KADAR KÖR OLMAMAK GEREKLİ)

Bu kadar yorum yapmanıza gerek yoktu. Ayrıca ''şimdi ben çok şey yazdığım için cevap veremiyorsunuz galiba. soru tek ve net, ve kesinlikle sadece size değil, tüm TSF ve TEKNİK kurula)

diğer 4 grupta turnuvalar 4 illi karma gruplar da var, iki illi karma grupta, herhangi birinde bizimkine benzer bir şekilde iki ilde maç uygulaması görüyor musunuz?'' -->> sorusunu sorarken yine aynı Madde 5.1.2 yi görmediğinizi düşünüyorum. Siz maddelere göre haklıymış gibi sorular sormuşsunuz. Lakin durum hiçte öyle değil. Sadece diğer gruplara göre oluşan farklılığı sorgulayabilirsiniz. Burada bir farklılık var şu maddeye göre maçların Antalya'da oynaması lazım dercesine tavır almışsınız.(VİCDANIM İLE SORGULADIĞIMDA KESİNLİKLE ANTALYADA OYNANMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM HALA) Maçların Antalya'da oynaması gerektiğini savunan madde nerede?(DİĞER GRUPLARDAKİ UYGULAMALAR BENİM İÇİN YETERLİ BİR KRİTER, BU GRUBUN DİĞER GRUPLARDAN FARKI NE TEKNİK KURUL İÇİN , BU GRUP DİĞERLERİNE GÖRE DAHA ADALETLİ İSE SORGULAMAM DA DOĞAL) Bir gösterin sizi haklı yapalım.

Burada Manisa kulüplerinide farklılığı sorgulama çabanızın içine dahil ederek yazılar yazmanız yanlış. (FARKLI OLAN ANTALYA TAKIMLARINA YAPILAN UYGULAMA, BURADA ISRARLA BELİRTMEM GEREKİYOR MANİSA TAKIMLARI DEĞİL DE BAŞKA BİR İLİN TAKIMLARI OLSAYDI YİNE AYNI ŞEKİLDE DAVRANILACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM )

Gerekli belgeler ile ve sizi haklı yapan yönerge maddelerinide ekleyerek gerekli mercilere başvurunuzu yapın. Ve lütfen rica ediyorum haklı gibi sorular sormaya da devam etmeyin.(HAKLIYIM ZATEN, DİĞER GRUPLARDAN BU GRUBUN FARKI VAR MIDIR SORUSU ÇOK HAKLI, BAKIN AŞAĞIDA GENE GRUPLARI ATIYORUM ORADA BİR CEVAP VERİRSENİZ SEVİRİNİM TEKNİK KURUL KARARININ ARKASINA SIĞINMADAN VİCDANINIZ İLE)

Satranç okurseverlerin aklında soru işareti oluşturmayın! (SORULARI BEN DEĞİL FARKLI UYGULAMAR ORTAYA ÇIKARMAKTA 4 GRUPTAKİ UYGULMA İLE BU GRUPTAKİ UYGULAMANIN FARKLILIĞINI BİRİ MANTIKLI NEDENLERLE AÇIKLASIN. YOKSA TEKNİK KURUL BÖYLE KARAR VERDİ OLDU BİTTİ İŞİN KOLAYI)

yukarıda sizin yazınızında içinde de yorumlar yaptım, lütfen sadece aşıntı yapılmış deyip yukarıdaki yazıları pas geçmeyin.

http://www.tsf.org.tr/images/stories/201..._takvm.pdf

Şimdi Abidik gubidik bey, yukarıda dediğim gibi kuralları unutun, adalet ve vicdanınız varsa yukarıdaki 5 gruba bakın. bu bes grup arasında bir fark görebiliyor musunuz? (kurala uygundur uygun değildir demiyorum, burada görmek istemiyorsanız zaten bir fark göremezsiniz.)

Bir de bu arada foruma hoşgeldiniz. Son bir not daha yukarıda yazmıştım, manisa takımlarının konyaya finallerine gitmesi beni mutlu eder mutsuz etmez.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Antalya karma grup ve teknik kurul - Yazar: H Mustafa Demir - 04-06-2015, 15:46

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi