Antalya karma grup ve teknik kurul
Adaletin sağlanması için, yasalarda, kurullarda, kitaplarda yazan kurallar ne ise ilk önce onların uygulanması gerekir. Ancak kurallar uygulanınca adaletli olunur. Oldu peki. Kimse yazılı kuralları takmasın. Vicdan ne diyosa onu yapsın. Keyfi ne diyorsa onu uygulasın. Mantıklı mı yazdığınızı düşünüyorsunuz Allah aşkına? Sizin yapabileceğiniz tek şey bizim grup niye diğerlerinden farklı sorusunu sormak. Kurulun kararına karşı çıkmak değil! Burada kurula böylesi düzenleme yapabileceği bir hak veriliyor, siz de vicdan vicdan vicdan deyip duruyorsunuz. Herkesin vicdanı aynı şeyimi söylüyor? Belki kurul vicdanen böyle bir karar vermek istedi? Ya da size karşı art niyetleri olsaydı sizi oynatmıyoruz vicdanımız el vermiyor diyebilirdi? Ya da size kurala uymadığınız için satrançtan men cezasıda verebilir. Bütün oyunculara turnuvalara katılamama cezasıda verebilir. Ama dur. Vicdanen böyle kararlar verirse bu seferde vicdanınızı kullanmayın kurallar ne ise onu uygulayın diyeceksiniz?

Kurul KURALLARDA NE YAZIYORSA ONU YAPTI. BUNDAN SONRADA YAPMASI GEREKMEKTEDİR. Vicdanen karar verecekse, hiçbir kulübü üst lige yollamayabilir ya da yukarıda saydığım saçmalıklardan birini yapabilir.

Sonuç:

Vicdanen= Kafama ne eserse onu yaparım, sonrada vicdanım böyle istedi der üstüne yatarım.

Kurallara göre= Kurallar belli. Eğer bu kurallar uygunsuz kararlar verirsem ADALETSİZ davranmış olurum.

Şimdi bir daha yorum yazacaksanız, Vicdanen mi yoksa kurallara göremi hareket edilmeli, bir daha düşünün. Sırf mağdur oldunuz diye kurulu ve kamuoyunu vicdana davet ederek kuralların dışında karar verilmesini istemek mi doğru?

-Siz bu sene değil sonraki senede katılamayacaksınız. Kurallar böyle der.
-Farklı karar verildiği için (ki kurul böylesi karar verebilir) yönergeye uymadınız, ceza alacaksınız ve bence ceza almamak için vicdanen karar verilmesini istiyorsunuz.
-Farklılığa uymuyoruz turnuvaya gitmiyoruz dediniz, turnuva başladı ancak devam edemedi. Madem biz bu tutumumuza göre gidemiyoruz üst lige Manisa kulüpleride gidemesin diyerek karara karşı geldiniz.
-Eğer iyi niyetli düşünseydiniz şu anda durum yılan hikayesine dönmezdi.

Ben kurallar ne ise ona göre konuşurum. Haklıyı haksızı ona göre ayırt ederim. Kuralın olmadığı yerde vicdanıma başvururum. Bu durumda açıklama yapılabilecek kurallar federasyonun sitesinde mevcut ve onlarıda üst yorumumda yazdım. Daha da yazmayı düşünmüyorum. Anlamaya çalıştığınıza düşünmüyorum. Belki siz değil ancak kulübünüz Manisa'yıda mağdur etmiştir. Haberiniz ola.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Antalya karma grup ve teknik kurul - Yazar: Abudik Gubidik - 09-06-2015, 13:47

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi