Antalya karma grup ve teknik kurul
(21-03-2016, 12:45)Naci Erdem Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-03-2016, 11:07)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Grup kuramayan takımların  katılacağı ön eleme grubu...
Örneğin bu takımların sayısı 10-12 olsun. Merkezi bir yerde ön eleme maçlarını oynayıp ilk ... takım şampiyonaya katılırlar.
Tartışılabilir.

Bu öneri aynı zamanda kulüplerimizin bir araya gelip tanış olmasına, kulüplerin deplasman havasını, heyecanını yaşamasına da yol açar ki kulüpleşme faydalarının en iyi yönlerinden biridir bence ...

Kulupler bir araya gelip tanış olmayı mümkünse Türkiye Külüpler de yapmak istiyordur diye düşünüyorum... Aşkın Bey'in örneğinde sıkıntı olabilir. Çünkü il yöreler bildiğim kadarı ile çift oturumda yapılıyor. Ben kulup yerinde olsam, eleme turunda masraf yapacağıma beni doğrudan kulupler turnuvasına alın orada masraf yapayım derdim... Aşkın Bey su anki Adana grubu da bir ön eleme, ama bakın gidemeyen takımlar oluyor yine... sorunda bu zaten. Sizin öneriniz su an federasyonun yaptığı... Grup kuramayanları bir yerde birleştirmek, mesafenin önemine bakmadan. Bunun düzeltilmesi gerek. Mesela siz Kocaeli'ndesiniz diye hatırlıyorum. Sizin bir takımınız olsun, grup kurulamayan ilde Hakkari  olsun (özellikle uç bir yer veriyorum) . Hakkarinin 3 takımı var bir de sizin takımınız boşta. Doğal olarak federasyon Hakkari'de olsun diyor (ki geçen seneki örneklere bakarsak demelidir de...) . Takımınızı götürür müsünüz? Sizin için gidilebilecek sınır ne? (tabi burada kasıt bölgedeki olaylardan ziyade mesafe). Federasyonun uygulaması ya da Teknik Kurul'un uygulaması kendi içinde tutarlı olmak ile beraber bence değiştirilmeli. ama çözüm nedir bilemiyorum...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Antalya karma grup ve teknik kurul - Yazar: H Mustafa Demir - 23-03-2016, 17:37

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi