Antalya karma grup ve teknik kurul
Çözüm,takım sayısı az olan her ilin tek takım ile temsil edilebilmesidir.Bu sistem Türkiye'nin idari yönetim şekline de uyan bir sistemdir.Yeni karma gruplar kurulması için hiçbir neden yoktur.Yönergeleri hazırlayanlar bazı konuları başkalarına da danışmalıdır.Mutlaka bu sorunların çözülmesi zaman almaktadır.Bir ilden tek takımın Finale katılabilmesi halinde UKD barajı olmalı mıdır?Mutlaka olmasını savunmuyorum.Karşı taraf benim tezimi geri çevirmek için "UKD si düşük olan tek takımı Finale kabul etmem"diyeceği için şimdiden önlem alıyorum.Bu nedenle barajı öneriyorum.Ben UKD ortalaması düşük olan takımın da katılmasından yanayım!Ben sürekli Piramidin ortası ve tabanını düşünüyorum!Piramidin ortasını ve tabanını bir türlü düşünemeyenlere sesleniyorum!
Karma grup oluşturup Final öncesi eleme yarışması yapmanın daha çok masrafa neden olacağını hepimiz farketmiş durumdayız.Özellikle arkadaşlarımızın bulduğu örnek meseleyi çok iyi anlatmıştır:Edirne'de tek takım ve Hakkari'de 3 takım varsa nerede oynatacağız?Benim önerdiğim sistemde zayıf takımların Finale katılabilmesi eleştirilebilir.Ama bu durumun geçici olacağını zaman içinde Finale gitme imkanı bulamayan bazı sporcuların bu zayıf takımlarda yer alarak ortalamayı yükseltmeleri beklenir!Bütün bu ihtimalleri neden bu kadar ayrıntılı hesaplamaya çalışıyorum?Biz evsahibi olduğumuz Dünya Gençler Birinciliğinde Elo 2000 altında olan sporcularımızın yoluna barikat koymuştuk.Tarihi yazanlar unutmasınlar...Bana hergün "Piramidin ortasına bakınız!"dedirten pek çok olay vardır!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Antalya karma grup ve teknik kurul - Yazar: Ateş Ülker - 24-03-2016, 12:37

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi