Arkanıza yaslanın, film başlıyor!
(26-07-2015, 11:48)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Bey,
Konumuza dönersek, kimi kastedicem? Tabii ki forumdaki bazı konuların TSF'ye iletilmesini ve hatta çözümünü sağlayan kişi olarak sizi kastediyor ve sizden daha aktif bir rol bekliyorum.
...
Ancak, konunun odağındaki kişi olarak, itirafta bulunulan TSF Eğitim Kurulu Başkanı olarak sizden forumda görüş belirtmenin ötesinde daha somut ve daha aktif girişimler bekliyorum.

"Bu benim işim değil"

Böyle bir laf vardır. Ama ben başından beri bunu kabullenemem.
Bu benim işim.
TSF içinde ya da dışında...
Bu benim işim...
Satranç spor dalında bir kurulun sağlıklı işleyişi içinde...
En öncelikli hedef ve görevi SATRANCI ÜLKE SINIRLARI İÇİNE YAYMAK olan bir kurumun fahri de olsa bir çalışanı olarak...

Ancak,
Fahri görev alanınızın sınırları yetki anlamında yeterli değildir.
Benim görevim durumu tespit ederek ilgili iç kurul ya da sorumlu kişilere bildirmektir ki bu da şu an ki mevzuata göre dayanağı olmayan bir durumdur.
[color=#0000CD]Ben bunu da aşarak bir durum tespiti yaptım.
Sundum.
Görüş bildirdim.
Öneride bulundum.
Üzerime düşeni fazlasıyla yaptım.
[/color]

Ama bugün yasal anlamda hedefe ulaşamadığını, gerekli kamuoyu oluşturamadığımı ibretle görüyorum.
[color=#0000CD]Söylemde bulunarak aktarmadım sadece, yazarak da sordum.[/color]

Ancak toplumumuzdan ne yazık ki ÖSF dışında bu konuyla ilgili olarak ne TSF'YE, ne ilgili kurullarına, ne bu oyuncuya, ne de bu oyuncuyu oynatmak için listesine alan kulübe bir bildiri, yazı, protesto da yok bildiğim kadarıyla.
Bunu çok manidar bulurum. Burada öncelikli bir koz olarak kullanılma durumu da var tabi ki...

Asıl sorun, bence liglerde yaşanacaktır.
Umarım bu tahminimde yanılırım.
Şu an liglere katılan kulüplerin bu konuda nasıl düşündüklerini bile bilmiyoruz değil mi?
Bunu kullanıp kullanmayacaklarını bile bilmiyoruz değil mi?
Ama ligler bitecek.

Ve ne yazık ki tüm takımlar ya bu süreci bilmeden geçecek, ya da bazıları işine gelmediğinden susacaktır.
Ben o zaman değerlendirmemi gerçekçi olarak yapabileceğim.

Şu an benim söylem olarak yapabileceklerim ortadadır.

Eylem olarak da üzerime düşeni yaptım.
Yetkili kurulların hukukuna ve kararına her ne kadar bireysel olarak katılıp katılmasam da, camia olarak gerçek tepkiyi göremediğimi belirtmeliyim.
Yetkili kurulların işine ve iç işleyişinene kadar karışabilirim?
O kurulla ilgili YK üyesi, yada o konumda bir YK üyesi değilim.

Görebildiğim iki somut adım var. Biri Troya ile ilgili. Bir daha bu turnuvaya kaydını yaptıramayacağını kendisine bildirmiş olmalarıdır.

İkinci somut adım ise sportif satrancı ve sporun ta içinden gelen okul arkadaşım sevgili Enis BİLYAP'ın özgür iradesiyle aldığı karardır.

Bu alanda söylemin dışında başka somut adımlar göremiyorum.
Hukukçu kimliğim yok.
[color=#9400D3]
Yazılarınızdan hukuku iyi bildiğinizi ve ne zaman nasıl harekete geçilir, çok iyi bilip uyguladığınızı da düşünüyorum.
[/color]

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Arkanıza yaslanın, film başlıyor! - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 26-07-2015, 12:59

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi