Arkanıza yaslanın, film başlıyor!
Ben Attorney'in "bazı çabalardan sonra mevcut sorunlar düzelmeye başlayacaktır"anlamındaki görüşlerine katılmıyorum.Burada tartıştığımız konu "şike ve benzeri olaylar"ise Gelecekde de devam edecektir.İsim değiştirecek,şekil değiştirecek,tur sayısını değiştirecek,yöntem değiştirecek ama yine devam edecektir!Neden mi?Çünkü bizim zayıf yerlerimiz var.Yabancılara hoşgörü ile yaklaşıyoruz.Yerel yönetici,yabancılara yaptırım uygulamaya çekiniyor.Lütfen Sarıtekin'in yazmış olduklarını bir daha okuyunuz.(Sarıtekin'in mesajını kolayca bulmak için Gökerman'ın son mesajlarından birine bakınız.Gökerman'ın bir mesajı içinde gösterilmiştir)Öyle bir sistem kuruldu ki yerli bir suç işlese hemen cezası kesilir.Yabancı suç işlerse ellerimiz titriyor.Posta idaresinde bile gecikme oluyor.Evrak bir türlü yol almıyor.Yabancı ustalara büyük kolaylık sağlıyoruz.Bunun karşılığında belki bize yarar sağlayanlar da var.Ama bizim imkanlarımızı kötüye kullananlar da var.Maça gelmemek sıradan bir olay değildir.Allah korusun!Ben son maça gelmemiş olsam neler olur?Attorney "geç de olsa hukuki yollardan gereği yapılmalıdır"diyorsa,ben de ona katılırım.Ama yabancılara sağlanan kolaylıklar gözden geçirilmelidir.Yabancı cenneti olmak zorunda değiliz."Hayır! Yabancı cenneti olacağız.Sen karışma"diyenler varsa,Attorney alttan su alan sandal üzerinde kürek çekmeye devam edecektir.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Arkanıza yaslanın, film başlıyor! - Yazar: Ateş Ülker - 20-08-2015, 13:15

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi