Carlsen gösterisi
İngilizce bilen arkadaşlar lütfen www.chessbase.com adresine girin. Orada Magnus Carlsen'in hem gözü kapalı hem simultane bir gösterisi var. Gözü kapalı ve simultane oynayan çok satranççı var. Ama Carlsen'inki dünyada bir ilk. Çünkü aynı zamanda saat de çalışıyor. Üç oyuncu ile oynuyor. Her oyuncunun 9 dakikası var. Carlsen'in ise üç oyun için 9 dakikası. Hamleler sıra ile yapılmıyor her oyuncunun hamlesi Carlsen'e söyleniyor. O da istediği masada hamlesini yapıyor. 27 dakikalık videoyu seyredin. çok eğlenceli.

Nurkut İnan
Ara
Film:

Abdülkadir Bey,

Çok teşekkür ederim. Arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Nurkut İnan
Ara
Çok eskiden 1000-1100 ukd ye sahip 7 oyuncuya saatsiz oynadım,hızlı olmaya çalıştım, oyunlar 48 dk civarı sürdü .
Hepsine 1.e4 açmak hatalıydı,hepsi 1...e5 oynayınca 3-4 defa masa karıştırdığım oldu,bu işin ayrı teknikleri vardır muhakkak.
Carlsen' in 1. ve 3. masadaki rakipleri , 2. masadaki rakibi gibi biraz daha iyi oynasaymış, şampiyonun işi zor olurmuş ...
Carlsen' in süresi gerçekten az. Sanırım oyun başına 2 dk dan az düşünme vakti var.Bu açıdan rakipler kolay olsa da bana göre başarılı performans sergilemiş.

Bu arada satranç aşığı değerli ağabeyimiz Sayın Nurkut İnan'a Ankara satrancına, özellikle 1990' lı yıllarda yaptığı katkılarından dolayı hep saygı duymuşumdur. Bir kez daha teşekkürlerimi buradan iletmek istiyorum.

Saygılarımla
Yakup Bayram
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi