Satranç İle Büyüyorum
http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/85...la-dolacak

Türkiye Satranç Federasyonu ve Satrançla Büyüyorum Kulübü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığının mali desteği ile, ana sınıflarında satrancın yaygınlaştırılması amacıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılında, ülke genelinde 1000 ana sınıfında satranç köşesi oluşturma, bu sınıflardaki öğrencileri satranç malzemeleri ile buluşturma ve öğretmenlerine de satranç eğitimi verme projesini hayata geçirecek çalışmalara başladı.

Koyu renkle işaretlediğim, Kulüp hakkında bilgisi olan var mı?
İnternet'ten pek bir bilgiye ulaşamadım.
Selamlar
Ara
Yukarıda yazdığınız linkten görüldüğü kadarıyla kulübün başkanı Av. Halil İbrahim SARI. Başkaca bir bilgi yok. Ama sayın avukat hakkında epey bilgi var İnternette.
Merakımdan sadece...
Tsf ile proje yapan bir kulüp, tanıdık da değil?
Ara
Kulüp değil dernekmiş.

http://satranclabuyuyorum.org/

Şaşırtıcı oldu , daha önce hiç bir faaliyetini duymadığım satrançla ilgili bir dernek, birden TSF ile geniş çaplı bir projeye ortak oluyor.

Kimin nesidir bu dernek? Dedim kendime ama yönetim kurulunda tanıdık isimler var, bizleri dernekleriyle ilgili faaliyet ve amaçlarıyla aydınlatabilirler sanırım?
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=xi7jJfOYfz8

Beyefendiyi tanımıyorum ama yanılmıyorsam derneğin TSF tarafından kurulduğunu belirtiyor.
Ara
Dikkat!

http://forum.satranc.biz/showthread.php?...tran%C3%A7
Ara
4-6 yaş grubunda, bahçe satrancının, reklam görüntüsü vermesi dışında, pek işlev göreceğini düşünmüyorum.
Ara
Kimsenin bu başlığa yazmaya niyeti yok.

Sayın Aşkın Taşan bu derneğin faaliyetine katıldınız, bilgi ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Saygılarımla
Ara
Anlaşıldı, bu konunun dokunulmazlığı var. Cool
Ara
(20-07-2015, 23:16)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kimsenin bu başlığa yazmaya niyeti yok.

Sayın Aşkın Taşan bu derneğin faaliyetine katıldınız, bilgi ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Saygılarımla

Bu başlıktaki yazınızda genele bir soru sormuştunuz.
İlgim ve bilgim olmadığı için cevaplamak zorunda hissetmedim kendimi.

Çalıştayda ben de ilk kez gördüm. Dernek katkısıyla düzenlendiğini orada öğrendim.

Ama bu son mesajınızı daha bu gün görüyorum.

Konu hakkında gerçekten de bir bilgim yok.

Ancak bu konunun da malum bir üye tarafından bilmem hangi çıkar uğruna kullanılarak benim ile ilişkilendirilmeye çalışılması da gündemde Yakup Hocam.

Benim bu konu ile ilgili bir bilgim, ya da resmi-gayri resmi bir bağım
yoktur.

Farklı bir bilgim olsaydı inanın paylaşırdım.

Sadece okuduğunuz kaynaklardan ne kadar bilgi verilmiş ise o kadar bilgiye sahibim.

Söz konusu çalıştaya katılan onlarca kişi olmasına rağmen soruyu sonradan bana yöneltmenizi manidar bulan ve bu fırsatı kaçırmayıp sanki toplumdan bir şeyler saklıyormuşum imajı yaratmaya çalışan
malum üye arkadaşımız Oktay ERTAN, sizin bu içten sorunuzu da kendi emellerine alet etmiştir.

YANLIŞ ALGI OTURTMAYA ÇALIŞAN BU ARKADAŞLAR ONURLU İNSANLARIN TOPLUM ÖNÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜRÜLMESİNİ, AŞAĞILANMASINI,LEKELENMESİNİ....

dışarıdan zevkle izleyip yarattığı eser ile övünecek kadar düşmüşlerdir.

Konunun benim nezdimde bir dokunulmazlığı yok Yakup Hocam.

Erken yargıya varmışsınız.
Sorunuzu bugün yeni fark edip hemen cevapladım.

Sizin sorduğunuz soruyu bir savcı edasıyla bana yönelten, soran bir üyenin oyununa da gelmeyin.

Mesafe olarak benden daha yakınsınız.
Federasyondan öğrenebilirsiniz.

Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Aşkın Bey

Genelde her konuya cevap verdiğiniz halde, içinde bulunduğunuz bir organizasyon ve birimi hakkında, yorum yapmamanız, garip bir duruma yol açmış gibi göründü. Cevap için teşekkür ederim.

Benim forumda devamlı bir şeyleri sorgulama gibi bir hissiyatım ve görevim yoktur, bunu belirtmeliyim.

Çalıştay düzenleyen, Türkiye çapında proje üreten bir kulüp (Dernek), aniden ortada beliriyor. Ben buna şaşırmıştım.

Daha sonra web sayfası bulundu. Kurucu isimlerin bir kısmının, satrançla alakalı olduğunu gördüm.

Merakımdan açıklama bekledim. Olayın özeti budur.

Ben dernek ve şirket işlerinden pek anlamam, hatta hemen hemen hiç anlamam, TSF'nin kurulması fikrinde olduğu dernek ne işe yarar bilemiyorum.

Sponsor var (Spor Toto) TSF nin bir gücü ve çalışanları var, kurulu düzeni var. Neden kendisi yapmıyor? sorusunu kendime sorunca, başlık açmam söz konusu oldu.
Bu konuda aklıma gelenleri sırası geldiğinde yazmıştım.

TSF hepimizindir. Fakat ben şu zamanlarda, gerek mesafe olarak, gerekse satranç kelimesinin çağrışımında farklılık hissetiğim kişilerin, epey uzağındayım.

Bugüne kadar yaptığım her hamleyi takip eden, Türkiye deki satranççılar, benimde 'doğru hamle' diye gösterilen, bazı hamleleri yorumlamamı hoş görürler umarım.

Selamlar, Saygılar.
Ara
Estağfurullah, savcılık falan kimin haddine düşmüş?
Diğer başlıklarda sayfalarca yazı, satırlarca cevap yazmaya vakit ve enerji bulunurken burada kişinin kendi isminin direk olarak geçtiği bir başlıkta tek satır yazmaması sadece benim değil, herkesin dikkatini çekmiştir.
Bunu hatırlatan bir ben değilim, hatırlatmak da savcılık değil. Estağfurullah!
İki satırla cevap vermek zor değilmiş demek ki.
Ara
Medyatik olma dışında projenin olumlu bir tarafı yok.
Ara
Yakup Hocam, projeden bahsettiniz.
İncelediniz mi? Paylaşabilir misiniz?

Kuruluş amacını öğrendim sadece.
Ama dediğiniz gibi somut, yayınlanmış bir proje var mı?
Bilgilenmek amaçlı soruyorum.

Bu arada bana gelen bazı sorular var.
Çalıştay ile ilgili...

Ancak SATRANÇ İLE BÜYÜYORUM ayrı bir olay.
Çalıştaya destek veren kuruluşlardan bir tanesidir.

Çalıştay ile ilgili olarak TSF tarafından ayrı bir kapsamlı rapor yayınlanacak.

Bu raporu beklemek gerek.

Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
Bekleme konusunda uzman kuruluş TSF devreye girerse biz çok bekleriz.

Bu projeyi kastediyorsanız, bunun incelenmesini ben değil siz yapmalısınız Aşkın bey.

TSf nin varsa danışmanlarına proje sorumlularına, derneğin kurucu üyelerine sorun, tanıdık isimler zaten.

Benim bir takım fikirlerim var, yeri geldiğinde açıklarım.

selamlar
Ara
Bunun ile ilgili sadece ÇALIŞTAY ile ilgili çalışma alanım var.
Eğer açıklanmış bir proje varsa ki ( benim bundan şu ana kadar bir haberim yok) bu projenin ne kadar içindeyim bilemiyorum.
Siz projeden bahsedince açıklanmış olabileceğini düşündüm.
Ama bence beklemeden görüş ortaya koymalısınız.
Şu anda yapım ve oluşum aşamasında olabilirler.

Yakup Hocam,
Görüşleriniz değerlidir. Ben sizin de bu çalıştayda olmanızı çok isterdim.
Sadece sizin de değil...

SATRANCIMIZI GEÇMİŞİNDEN GELEN ÇOKDEĞERLİ VE DONANIMLI İNSAN VAR.

ÇALIŞTAY KONUSU ile ilgili olarak, alanında tecrübe sahibi olanlar konusunda bana da soruldu, öneri getirmem için.

Sadece akademik çalışmaya sahip bir kaç isim önerim oldu.
Ama tüm davetlilerin tespiti aşamasında yokum.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
O çalıştayı TSF her zaman kendi başına yapabilir, neden dernek kurdurarak, bu projeyi yapmak ihtiyacı hissediyor?

Anlamadığım için soruyorum.
Ara
(11-07-2015, 11:02)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/85...la-dolacak

Türkiye Satranç Federasyonu ve Satrançla Büyüyorum Kulübü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığının mali desteği ile, ana sınıflarında satrancın yaygınlaştırılması amacıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılında, ülke genelinde 1000 ana sınıfında satranç köşesi oluşturma, bu sınıflardaki öğrencileri satranç malzemeleri ile buluşturma ve öğretmenlerine de satranç eğitimi verme projesini hayata geçirecek çalışmalara başladı.

Selamlar

Sponsor amaçlı olabilir mi?

Derneklerin kuruluş amaçları var.
Bunlardan birisi zamanla spor kulübüne dönüşmektir.
Kendi mevzuatlarında kuruluş amaçları açıkça yazması lazımdır.
Ama ben incelemedim.
- MATRANÇ -
Ara
(25-07-2015, 15:54)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(11-07-2015, 11:02)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: http://www.tsf.org.tr/guncel-haberler/85...la-dolacak

Selamlar

Sponsor amaçlı olabilir mi?

Derneklerin kuruluş amaçları var.
Bunlardan birisi zamanla spor kulübüne dönüşmektir.
Kendi mevzuatlarında kuruluş amaçları açıkça yazması lazımdır.
Ama ben incelemedim.

Her şey olabilir. Smile
Ara
Bizzat içinde yer aldığı çalıştayı çok önemsiyorum.
Bu konuda değerli çalışmalar içinde olur ve paylaşırlar ise çok yerinde bulurum.

Özellikle okul öncesi satranç çalışmalarının programlanması, ilgililerin yeterli eğitimi ve nitelikli olarak yaygınlaşması çok önemlidir.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi