BİR PROJE
(01-08-2015, 22:21)Erşan Gökerman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ölmüş insanların şahit gösterilerek bir üyenin kötülenmesi, Ayten diye lakap takılması, maymun, maymuncuk, bu lafların bu forumda işi var mı?

[size=medium][color=#0000CD][size=small]Eğer bu düşüncelerinizde samimiyseniz bu forumun sözüm ona kendisini hukukçu ve entellektüel gösterme çabasındaki malum üyenin
hakkımdaki AŞAĞILAMANAMESİ ne de ağınızı açıp da bir laf söyleyebilirdiniz değil mi?

Bana burada günah çıkarma pozlarına girmeyin!

Sizin geçmişte samimi ve kararlılıkla arkasında durduğunuza tanık olduğum ve inandığım bir çok konunun da şimdi pek bir önemi kalmadı.

Genel tavrı bu satırlardan insanları isim vererek aşağılamak isteyenlerin bu satırlardaki bir tarihçesine bakın Erşan GÖKERMAN.

Benim ilk yazmaya başladığım andan itibaren hiç bir tartışma ve kavganın içinde değilken bile, nasıl da bu tartışmalara çekilme gayretlerini göreceksiniz.

Bu forumda TSF içinden asil değil, ama fahri çalışan biri olarak asla tarafsızlığımı bozmadan girdiğim her konuda fikrimi söyledim. Bunu inkar etmem.

Evet, kurumumu savunan tek kişi oldum.
Hiç bir karakteri savunmadım.
Benden başka hiç kimse de yazmadı hiç değil mi?
Belki bir iki yazı sn. Sabri KOÇAK yazdı.

AMA O KİŞİLERİN İÇİNDE OLDUĞU TÜM PROJE VE BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIM OMUZ VERDİĞİM ÇALIŞMALARIN HEPSİNİ SAVUNDUM.
Bunu da inkar etmem.

Asla, ama asla da yanlış olduğuna inandığım hiç bir kararın, gelişmenin ve çalışma gerektiren yapılanmanın içinde olmadım bu süre içinde...

Ben hiç bir insana lakap takmadım!
Örnek de gösteremezsiniz!

Ama bana bu lakabı takan malum üyeye de aynı dille ve aynı düzeyde cevap vermekten de pişman değilim.

BANA DA TAKILAN BU LAKAPLARI (BİLAL) İLGİLİ ÜYEYE DE YAZDINIZ MI ERŞAN BEY?

Neredeyse küfür edilmediği kaldı, okudunuz mu Erşan Bey?

Duydunuz mu Erşan Bey?
Bilmediniz değil mi Erşan Bey?
Tabi görmediniz de...

Tüm bunları hangi Erşan GÖKERMAN yazıyor acaba?

Ben cevap verirken benim yazdıklarıma anında tepki duyup yazan Erşan GÖKERMAN mı?

Yoksa,
Hem bu ÖSF da AŞAĞILAMANAME ler düzerken, blogunda bizleri aşağılamak için sayfa açan, bunu isimler bazında topluma afişe eden, bir takım benzetmeler ile bizleri GDO laşmış yaratıklar ilan eden yazıları okuyup da;
"görmedim -duymadım -bilmedim" i oynayan Erşan GÖKERMAN mı?

Benim hakkımda samimi duygularınızı yazdınız.
Bir de beni hiç samimi bulmadığınızı yazmıştınız.
Çok dokunaklı oldu bu şimdi!

Benim ismimi kullanarak onurla çalışmayı görev saydığım bir kurumun ismiyle beni özdeştirerek ŞAHSIMDAN, İSMİMDEN VE ÇALIŞMALARIMDAN utanç duyduğunuzu da yazdınız.

Bunu topluma açık bir sayfada gerçekleştirdiniz.

Amacınızı anlamaya başlıyorum.
Sizden, düşüncelerinizden, geçmişteki ülke satrancınıza katkılarınızdan, öğrenciere alan açmanızdan ve onlara eğitim vermenizden asla utanmıyorum.

Ama size saygımı kaybettim Erşan GÖKERMAN.
Bunu Yakup BAYRAM için de söyledim.

Sizin için bir anlamı da yok biliyorum.
Merak etmeyin.

Ben toplumu aydınlatma adına Y. BAYRAM'IN bana yönelttiği ama geç farkettiğim sorusunu yanıtlamak için bir yazı yazdım.
Tüm okuyanlar da bilirler.

Bu aydınlatma yazısını da sonradan özellikle bu sütuna taşıdım.

Çünkü artık bana sorulan sorunun danışıklı bir dövüş olduğu, tuzak olduğu, malum üyenin yanlış saptamalarıyla ve toplumu tamamen yanlış algı oluşturmasına yönelik sabote ve aşağılayıcı yazıları ortaya çıkınca anladım.
Takke düşmüş ve kel görünmüştü!

Sorusunda samimi olmadığını, belgeleriyle verdiğim cevaplardan rahatsızlık duyarak en basit yolu seçip beni ilgisizce
cevaplar verdiğimi ve kirlilik yarattığımı söyleyecek kadar sorusuna sahip çıkamayan bir şahsın gerçek amacını keşfedince anladım.

Cevabi yazılarım kirlenmemeliydi.

Gerçi "kirlilik"aslında bu konuyu ilk açan kişi tarafından yapıldı farkındaysanız.

Konu hep belli ve sınırlı kapsama alanıyla tartışılmaya yöneltildi.
Bu içten pazarlıklı olduğunu gösterir.

Oysa kendisinin satranççı olduğunu ve hayatını da satranca adadığını iddia eden bir kimsenin, projenin teknik kısmı hakkında bir tek kelime etmemesi çok manidardır.

SONUÇ NE OLDU ERŞAN BEY?
KİMLER SUÇLANDI?
KİMLER İSİM BAZINDA AFİŞE EDİLEREK TOPLUMUN YANLIŞ ALGILANMASINA ÇANAK TUTULDU?
BUNLARI REKLAM OLARAK YAPTIĞIMIZI SÖYLEYEN BASİT VE SIĞ BİR DÜŞÜNCE YAPISINI BENİMSİYOR MUSUNUZ?
HANGİ KURUMUN NE İHTİYACI OLABİLİR Kİ?

SPOR TOTO NUN MU?
BAŞBAKANLIK TANITMA FONUNUN MU?

Çok komik!

Benim açtığım bilgilendirme sayfasına ayrıca neden girdiğiniz konusunda bir ön yargıya asla sahip değilim.
Burada da pekala söyeyeceklerinizi söyleyebilirsiniz.
Sizi kovmam, protesto etmem.

Vereceğim bilgiler, yalın ve saftır.
Kirlenmez.

Sadece iftira ve yanlış algı oluşturmaya çalışanların ellerinde, isimlerinde ve bu satırlarda kalacaktır.

Günü geldiğinde de bu proje umarım hedeflerine ulaşırsa sizin elinize satranç sevgisi daha pekişmiş ve temel tanıtımı hazır nesiller gelecektir.

Ama aynı günlerde bu projeyi küçümseyen, aşağılayan, toplum nezdinde değersizleştirmeye çalışan malum "sözde satranççıların" kaç derecelik açılarla zikzaklar çizeceklerine de hep beraber tanıklık yapacağız.

Zaten bu meyile giren yazıları da var bu arkadaşın.
Neymiş?
Takdir ediyormuş sponsor bulundu diye...
Sevsinler...
Sponsor belli bir amaç için kendisini ortaya koymuş. "Belli kurumların denetiminde bağış vereceğim" demiş.
Amacını ortaya koymuş.
SANA NE, İL TEMSİLCİLERİN İHTİYAÇLARINDAN?
Sponsor bunun için mi var sanki?
Ortada bir proje var.
Adam ben bunun için sponsorluk yapacağım demiş.
Bu ne cahilce bir yaklaşımdır böyle?
Kendisini kurtarır mı bu söyledikleri?
...

Son bir şey daha söylemek istiyorum.
Malum kişilerin iddia ettiği gibi(MALUM KİŞİLER DERKEN, İSMİ VE NİCKİ BİZCE BİLİNEN TÜM YAZARLAR), Nilüfer Çınar ÇORLULU bilerek ve isteyerek hiç bir yanlışın içinde değildir!
YARGILANMASI ANCAK BİR ONUR OLUR.
Çok açık!

Siz onun asla eline ve hesaplarına bir para geçtiğini göremeyecek ve bunu ortaya koyamayacaksınız.
Böyle bir şey gerçekleşmeyecek çünkü. Ama günü gelince siz iftiralarınızla baş başa kalacaksınız.

Sadece onun da değil!
İsmi burada yazılı meze yapılmış tüm insanları da...
Bunu denetleyecek kurum ve kuruluşlar olacaktir.

Zaten hukukçu arkadaş da bunu haber toplama kanallarıyla ortaya koyabilir değil mi?
Kanıt sunacak mıdır iddia makamı?

Ama onların da günü geldiğinde bu satırları buraya yazarak isimler ve şahıslar hakkında kamuya; kötüleme, mesleki şeref ve onurlarıyla oynanma sebeplerinden asıl kimlerin yargılanabileceklerini, bu haklarının kendilerince saklı olduklarını da hatırlatmak isterim.

Yapılan bir oyundur.
SABOTEDİR.
Değersizleştirme amaçlı bir baltalamadır.
"Çamur at iz kalsın" dır.
Bunun da baş aktörleri ne yazık ki, ısrarlı ve bilinçli kanıtsal yazılarıyla ve çamurlu elleriyle burada kalacaklardır.

Ben toplumu çalıştay ve hedefleri doğrultusunda bilgilendirmeye devam edeceğim Erşan Bey.

HERKES İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR.

Günü gelince maddi ve manevi olarak da bedelini de öder.
İnsan onuru her türlü değerin üstündedir.

Selam ve saygılarımla...
[/color][/size]

[color=#800080]Bir not:
Maymun lafı benim değildir.
Bloguna sahip çıkamayan ve kaybettiğinde de burada ağlaşan, tehtidler savuran hukukçu arkadaşımızın bizzat kendisinin seçtiği ve kendisine layık gördüğü, canlılar alemindeki bir türünün adı ve hikayesidir.
İsterseniz hukukçu arkadaşınıza da sorun.
Coğrafi mesafeniz çok yakın.
...
Bunu bilmediğinizi bilmiyordum.[/color]

[/size]

(01-08-2015, 22:40)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01-08-2015, 22:21)Erşan Gökerman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ölmüş insanların şahit gösterilerek bir üyenin kötülenmesi ...
Bir de "Hiç sevmediğiniz Nurettin Reis" diye bahsediyor. Reis'in bende emeği çoktur, kendisini çok severimya, bir anda Mojo Jojo düşmanı olmaya karar verdim Reis'i sevmediğini öğrenince! Allah bilir sevmediğin Reis diye bahsederken Mojo Jojo'nun kim olduğunu hayal ediyordur... Bu Mojo Jojo'nun kim olduğu ölüm kalım meselesiyse biraz dikkatinizi verin. Mojo Jojo bir zamanlar bir yazısında adını yazmıştı ama siz fark edemediniz Aşkın Bey!

Mojo Jojo lar tek değil.
İlaçlasanız da her ortamda yaşamayı başarırlar.
Kendi diliyle cevap vermeye korkmayın sayın arkadaşım.
İnsanlara layık olduğu kadar değer verin.

Allah onları başımızdan eksik etmesin!
SAYELERİNDE YOLUMUZ AYDINLANIYOR.
ÇALIŞMA ŞEVKİMİZ ARTIYOR.
ATIP TUTTUKLARIYLA KALIYORLAR.
TÜM ALEME REZİL OLUYORLAR.

HAKLARINDA DAHA ÇOK BİLGİ YAĞIYOR İSTANBUL SEMALARINDAN...
YAKINDA BAŞKA KİMLİKLERE RUMUZLARA METASTAZ YAPABİLİRLER.
Dikkatli olun!
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-07-2015, 18:31
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-07-2015, 22:38
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-07-2015, 20:34
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-07-2015, 21:49
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 29-07-2015, 23:08
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-07-2015, 16:20
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 31-07-2015, 19:13
RE: BİR PROJE - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 01-08-2015, 21:15