Bir Stoper Bir Fovet !!
Tespitler doğrudur.Ne yazık ki bunun sorumlusu da öncelikle bizim gibi Satrancın içinden gelen erişkinlerdir.Bilerek ya da bilmeyerek kaçak döğüştük.Ben çok iyi mücadele ettim.Ama mücadelem sadece internet ortamında kaldı.Onun için etkili olamadım.Sesimi duyuramadım.Elimde bir gazete köşesi veya bir yayın organı bulunsaydı belki daha etkili olabilirdim.Belki bazı konularda Tahkim Kuruluna gitmem gerekirdi.Yüzlerce sayfa yazdım.Hiçbir yararı olmadı.Bundan sonra ne olacak?Bizi izleyen gençler mücadeleyi sürdürmelidir.İnternet ortamında yazmak yeterli değildir.Satranç sporcuları eninde sonunda bir sendika kuracaktır.İçinde bulunduğumuz koşullar büyük ölçüde yabancılara yararlı olmaktadır.Amacımız yabancı düşmanlığı yaratmak değildir.Ama attığımız her adımda önce yerlilerin çıkarlarını sorgulamalıyız.Aksi halde hiçbir konuda reform veya gelişme beklenemez.Basın neden Satrançdan söz etmiyor?Çünkü Basının Satrancı tanıtmamasından memnun olan birçok kişi ve kurum var.Bu durum değişir mi?Uzun süre değişmez!Binlerce Spor yazarı var.Tek kelime Satranç yazmazlar.Ama Satranç Federasyonu seçiminde temsil edilirler.Bu hem üzen hem güldüren bir piyestir.Biz sadece rolümüzü oynuyoruz.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Bir Stoper Bir Fovet !! - Yazar: EnisBilyap - 22-08-2015, 09:27
RE: Bir Stoper Bir Fovet !! - Yazar: Ateş Ülker - 22-08-2015, 10:59
RE: Bir Stoper Bir Fovet !! - Yazar: Ozgur_Akman - 22-08-2015, 11:07

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi