Oyunların telif hakları olmalıdır.
Aşkın Bey, sorumu tekrarlıyorum:

(18-09-2015, 21:09)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(18-09-2015, 19:23)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Turnuva katılım ücretlerinin, itiraz bedellerinin, lisans bedellerinin, kurs ücretlerinin, … ücretlerinden her birinin, atıyorum % 1 i bu işe kaynak teşkil edebilir.
Ayrıca reklam da alınabilir.
Sponsorluk anlaşmaları ve turnuvalara ödül koyan sponsorlardan da küçük kaynak teşkil edilebilir.
Tamam, hepsi yapıldı, herşey hazırlandı. İstediğiniz database de oluştu. Sonra? Bu oyunlar nolacak?

Ustalarla röportajlar yine yapılsın, yine tanıtımlar yapılsın. Sporculardan oyunuyla ilgili analizler dinlensin. Çok güzel de şuan bunların yapılmasını engelleyen ne?

Telif hakkını (PARAYI) bu işin içine sokunca ne olacak? Sporcular kaç kuruş kazanacak? O oyunları satranççılara satınca elde edilecek toplam telif gelirlerinden 1 sporcuya oyun başına 2-3 lira bile düşmez ama diyelim ki 5 lira düştü ve 9 turlu bir turnuvada hadi toplam 50 TL aldı! İlk 100'deki herkese 50 TL verilse 5000 eder.

ASIL AMAÇ SPORCULARIN PARA KAZANMASI İSE ayda 5000 TL'yi federasyon ödeyebilmeli ve bu oyunları satranç camiasına ücretsiz olarak sunabilmeli. Eğer, çoğu öğrenci olan satranççılardan, başka satranççıların oyunlarını izleyebilmesi için para istenmesi düşünce olarak dahi sizin yada bir başkasının aklının köşesinden dahi geçiyorsa ben daha fazla konuşmayayım...

Bu projeden satranççıların cebine para girecek ama hiç bir satranççının cebinden 1 kuruş dahi çıkmayacak diyebiliyor musunuz? Bunu diyebiliyorsanız kim satranççıların gelir elde etmesini istemez ki?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Oyunların telif hakları olmalıdır. - Yazar: Attorney at Law - 19-09-2015, 18:24

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi