Etkinlik Takvimi
(21-10-2015, 09:16)H Mustafa Demir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-10-2015, 08:19)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi tebrikler demek ki TSF etkinlik takvimi hazırlarken hiç bir şeyi dikkate almamakta haklıymış. Nasılsa Türkiye de satrancın gelişmesini ilerlemesini yalandan isteyenlerin ülkesiymiş. Bir çok kişi açtığım başlığı okumuş ama hiç kimse 2002 doğumlu sporculara yapılan bu haksızlığa karşı bir fikir üretmemiş. Gerçekten burada yazanlarda anca kendi çıkarları doğrusunda yazıyormuş .
Herkese sonsuz teşekkürler .....

Açıkçası bizim zamanımızda da bu turnuvalar hep sınavlardan önce olurdu. Bence çocukların 1 haftalık turnuvalarının şubatta olmasında ben sakınca görmüyorum. sınavdaki ya da turnuvadaki muthemel başarısızlıkları bu takvime bağlamak bana inandırıcı gelmedi. 
Zamanda şöyle bir karar vermiştim ve çok pişmanım. eskiden TR gençler turnuvasında önce bir eleme olurdu (subat tatilinde) ve ve öğretim yılının sonuna doğruda bir final grubu dönerli turnuva olurdu. o 13-14 kişinin katılacağı dönerli turnuvaya finallerime bir hafta kaldığı için katılmamıştım. Bu kararıma o kadar pişmanım ki su an anlatamam. yani o turnuvaya girsem sınıfta mı kalacaktım? bütün sene gayet düzgün ders çalışmışım. kesinlikle kalmazdım, turnuvaya gitsem turnuvada performansım kötü mü olurdu. tahminimce her zamanki performansım olurdu. ne sınavdan sonra 2 ay satranç çalışmakla biri şamypiyon olur, ne de sınav için bir hafta çalışmayan geri gider (düzenli çalıştığını varsayıyorum.)

(23-10-2015, 08:39)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-10-2015, 10:50)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...

Okul sporları zaten ayrı bir fiyasko . Önce il seçmelerinde oynarsın onun için ayrı bir lisans gerektirir onu çıkartırsın mecburi olarak . Sonra bölge finallerine gidersin Milli Eğitimden bir görevli gelir sana basılı lisansını neden getirmedin seni turnuvadan çıkartırım çabuk bana lisansını getir der . Ki günlerden Cumartesidir ve çocukların okulların da kimseyi bulabilmek imkansızdır .
...

Osman Nukan

Sayın NUKAN dikkatimi çekti.
 Okullararası yarışmalar genellikle hafta içi ve okulların öğrenime açık olduğu zamanlarda yapılır. Düzenlemeler bu şekildedir. Ancak hafta sonu yarışmaların olduğu bilgisi var. Cumartesi günleri gerçekten yarışma yapılan iller var demek ki. Öyle mi?
Bu o ilde sorun teşkil etmiyor mu?
Katılımın yeterliliği, tesislerin doluluğu ve idareciler açısından gözlemleriniz olumlu mudur?
Hocam Geçen sene Marmara Bölge finalleri ve Türkiye Finallerinin başlangıcı ve kayıt kontrolü Cumartesi günü idi . 

Bu arada TSF den bir cevap geldi . Yorumsuz olarak onu da size aktarmak istiyorum . 

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]"Osman bey merhaba;[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]2015 – 2016 Etkinlik takvimimizde Yıldızlar Şampiyonamızı sömestr dönemine almamızın sebebi FIDE ve ECU takvimine göre sporcularımızın hak etmiş oldukları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına bir sonraki sene değilde hak ettiği sene göndermek ve yaş kaybına uğramamalarını istediğimiz içindir. Bunun içinde turnuvamızı düzenleyebileceğimiz en uygun tarih sömestr dönemi olmuştur.[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]Bilgilerinize.[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif][font=Calibri]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Saygılarımla[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif] [/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Ümit Küçükahmetoğlu[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Turnuvalar Koordinatörü[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif][color=#1155cc]+90 312 309 75 94[/color] - [color=#954f72][color=blue]İletişim[/color][/color] –[/font][/size][color=gray][size=small][font=Arial, sans-serif] [color=#954f72][color=blue]Yasal Uyarı/Disclaimer "[/color][/color][/font][/size][/color][/font][/size][/font][/font][/color]

Ben bu takvimi öğrendiklerinde  çocuğumun ve bir kaç arkadaşının yüz ifadelerini gördükten sonra katılmama imkan yok . 

Osman Nukan
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 13-10-2015, 11:06
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 21-10-2015, 08:19
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: H Mustafa Demir - 21-10-2015, 09:16
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: abdulkadirbener - 21-10-2015, 17:35
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-10-2015, 21:46
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 22-10-2015, 10:50
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-10-2015, 08:39
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: Osman Nukan - 23-10-2015, 11:12
RE: Etkinlik Takvimi - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 23-10-2015, 17:05