Etkinlik Takvimi
[color=#333333][font=pt_sansregular, sspregular1, helveticaregular, Arial, Helvetica, sans-serif][size=small][font=pt_sans_narrowbold]Bir arkadaşım etkinlik takviminin yayınlandığını ve "[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]2016 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası [/font][/size][color=#333333][font=pt_sansregular, sspregular1, helveticaregular, Arial, Helvetica, sans-serif][size=small][font=pt_sans_narrowbold]23 Ocak 2016 - [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]29 Ocak 2016" tarihlerinde yapılacağını haber verdi . Bende benimle dalga geçtiğini düşündüm. Bu Etkinlik takvimini hazırlayanlar Milli Eği[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]timin Sınav programını hiç mi bilmiyorlar acaba. Geçen sene yıldızlar [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]şampiyonasına katılan en kalabalık grup olan 2002 doğumlular bu turnuvaya gelmesin mesajı mı verilmek istendi ?[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] Bir türlü çözemedim . 200[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]2 doğumluların bu sene geleceklerini etkileyecek TEOG denen bir sınavları var . Bu sınava bir şekilde ço[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]cuklarımız hazırlanıyor . Hak vereceksiniz ki Türkiye Yıldızlar Şampiyonasına da yoğun bir tempo ile hazırlanmak gerekiyor . Bu güne kadar yapılan Yıldızlar Şampiyonaları Temmuz ayında yapılırken neden bu sene Ocak ayına alındı . Acaba 2002 doğumlu sporcuların siz yeter bu kadar satranç oynadınız artık [/font][/size][size=small]oynamasanız[/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold]da olur[/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] [/font][/size][size=small][font=pt_sans_narrowbold] mantığı ile mi yaklaşıldı ? [/font][/size][/font][/color][/font][/color]
[color=#333333][size=small][font=pt_sans_narrowbold]Bunun cevabını verebilecek birileri varsa çok sevinirim . [/font][/size][/color]

[color=#333333][size=small][font=pt_sans_narrowbold]Oğlunun satrançtan kopmamasını isteyen nacizane bir veli olarak bunu sormak isterim sizlere .
[/font][/size][/color]
Ara
Vallahi tebrikler demek ki TSF etkinlik takvimi hazırlarken hiç bir şeyi dikkate almamakta haklıymış. Nasılsa Türkiye de satrancın gelişmesini ilerlemesini yalandan isteyenlerin ülkesiymiş. Bir çok kişi açtığım başlığı okumuş ama hiç kimse 2002 doğumlu sporculara yapılan bu haksızlığa karşı bir fikir üretmemiş. Gerçekten burada yazanlarda anca kendi çıkarları doğrusunda yazıyormuş .
Herkese sonsuz teşekkürler .....
Ara
(21-10-2015, 08:19)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi tebrikler demek ki TSF etkinlik takvimi hazırlarken hiç bir şeyi dikkate almamakta haklıymış. Nasılsa Türkiye de satrancın gelişmesini ilerlemesini yalandan isteyenlerin ülkesiymiş. Bir çok kişi açtığım başlığı okumuş ama hiç kimse 2002 doğumlu sporculara yapılan bu haksızlığa karşı bir fikir üretmemiş. Gerçekten burada yazanlarda anca kendi çıkarları doğrusunda yazıyormuş .

Açıkçası bizim zamanımızda da bu turnuvalar hep sınavlardan önce olurdu. Bence çocukların 1 haftalık turnuvalarının şubatta olmasında ben sakınca görmüyorum. sınavdaki ya da turnuvadaki muthemel başarısızlıkları bu takvime bağlamak bana inandırıcı gelmedi. 
Zamanda şöyle bir karar vermiştim ve çok pişmanım. eskiden TR gençler turnuvasında önce bir eleme olurdu (subat tatilinde) ve ve öğretim yılının sonuna doğruda bir final grubu dönerli turnuva olurdu. o 13-14 kişinin katılacağı dönerli turnuvaya finallerime bir hafta kaldığı için katılmamıştım. Bu kararıma o kadar pişmanım ki su an anlatamam. yani o turnuvaya girsem sınıfta mı kalacaktım? bütün sene gayet düzgün ders çalışmışım. kesinlikle kalmazdım, turnuvaya gitsem turnuvada performansım kötü mü olurdu. tahminimce her zamanki performansım olurdu. ne sınavdan sonra 2 ay satranç çalışmakla biri şamypiyon olur, ne de sınav için bir hafta çalışmayan geri gider (düzenli çalıştığını varsayıyorum.)
Ara
(21-10-2015, 08:19)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...Bir çok kişi açtığım başlığı okumuş ama hiç kimse 2002 doğumlu sporculara yapılan bu haksızlığa karşı bir fikir üretmemiş. Gerçekten burada yazanlarda anca kendi çıkarları doğrusunda yazıyormuş...

Merhaba,

"Fikir üretmek" ten neyi kastettiğinizi bilmiyorum.
Ben kendimce okuduğumda "normal!" dedim kendi kendime. Siz bundan ne anlarsanız anlayın.

Durumumuz şudur;
1) Birileri TSF'nin bir icraatı hakkında burada eleştiri yapar,
2) Başka birileri bu eleştiriyi haklı bulur,
3) Daha başka birileri bu eleştiriyi eleştirir ve eleştireni haksız bulur,
4) ... Bu böyle gider durur.

Bu hiç bir şey kazandırmaz.
Neden?

Çünkü TSF resmi olarak bunun gerekçesini açıklamadıkça konuşulanlar/yazılanlar boş ve gereksiz olur.
Zira eleştirilen bir "FİKİR" ya da "SİSTEM" sorunu değil bir "İCRAAT" tır, bir "TAKVİM TERCİHİ" dir.
Bunun elbette mantıklı izahatları olabilir.

Küçük oğlum küçükler liginde bir basketbol takımında oynuyor.
Bu yılki maç takvimlerini görünce şöyle dedim: -"Bu ne saçma sapan bir takvim, bu adamların aklı yok mu?"
Sonra koça sordum. Sahaların minikler, küçükler, yıldızlar, gençler, 3.lig, 2.lig vb. ligler için çok yoğun olduğunu; bunların bir de kızlar ligi erkekler ligi diye ayrılması sonucunda oluşan trafiği anladım ve sustum.

Belki de böyle bir gerekçe olabilir.
Buradan yazmak yerine ilinize ya da doğrudan federasyonun kendisine yazı ile bilgi talebinde bulunun. Resmi hakkınızdır. Sonuçta garip bir cevap alırsanız onu burada itinayla tartışırız emin olun.

Burada yazı ve yorum yazan insanları peşinen "sadece kendilerini düşünen kişiler" olarak yaftalamamanızı istirham ederim.
İnanın herkesin kaygısı ortaktır.
Yönteminden ve düşüncelerini ifade ediş şeklinden hazzetmesem bile sayın Taşan bey dahi bu kaygıya ortaktır.
Abdulkadir Bener
Sayın NUKAN,
Neden böyle bir yargıya vardığınızı hala anlamaya çalışıyorum, inanın.

Bakınız bir üye yazmış, sebepleri resmen açıklanmamış henüz.
Belki de hiç açıklanmayacak.
Ama açıklanmadıkça bunun sebepsiz olduğunu söyleyebilir miyiz?
Haklı sebepleri olamaz mı?

Bu tip durumlarda ben şahsen ÖSF a haklı olarak taşınmış olan her bir konuyu, eğer bilgim dahilinde değilse araştırır, gerekirse birinci elden muhatabından sorar ve aldığım öğrendiğim bilgiyi burada yayınlardım.

Ama sebebini bilmemekle birlikte artık alıştığımdan olacak ki, açmış olduğunuz bu konuyu ancak tahmin edebiliyorum. Bu tahmin de resmi olmadıkça insanlara doyurucu gelmiyor ve onları tatmin etmiyor.
Oysa beni resmen TSF nin sözcüsü olarak niteleyen sevgili arkadaşlar, her nedense zaman zaman bu söylemlerini unutup da bu tip açıklama yaptığımda o zaman bana; " senin açıklaman resmi değil, bize resmi açıklama gerekli"
şeklinde çelişik düşüncelerini ortaya koymaktan da geri durmuyorlardı.

Ben de zamanla değmez dedim ve ÖSF da bu tip araştırmalara girmiyorum artık.
Zaten aldığım 12.000 TL aylık da az gelmeye başlamıştı Undecided 
(Bu işi para karşılığı yaptığımı iddia edenler için yazdım)
...

Geçmişte üniversite sınavlarına denk gelen yarışmalar çok oldu. En iyi sporcularımızı götüremediğimiz yerel lig maçlarından mağdur kaldık.
Orta okul ve liselerin kurum sınavlarından benzer durumlar yaşadık.
MEB finalleri bundan yıllar önce Ankara gibi merkezi bir yerde, hiç bir resmi sınavın olmadığı 28-Haziran- 4 Temmuz tarihlerinde düzenli olarak sorunsuz yapılırdı. Ama sağ olsun OKUL SPORLARI FEDERASYONU bunu şu an ki tarihlere çekti. Bize uymuyor ancak onların uluslararası yarışmalar takvimine uyması gerekli. Böyle de bir sorunları var.

TSF için bir şey diyemeyeceğim. Bilgim yok. Organik bağım kalmadı, ama gönül bağım sürmekte elbette.
Belki birileri çıkar da açıklama yaparlar elbette diyeceğim ama...
Bilmem ki !

Bir tahminde bulunmam gerekirse;

Eskiden bir arada yapılıyordu bu kategoriler. Yani Şubat tatilinin ilk haftası. Sonradan küçükler, yıldızlar ayrıldı. Şimdi ise tekrardan birleştirildi. Sebebini ise bazı velilerin  haksızlık olarak nitelemeleri idi. Küçüklerin finali tatilde, yıldızlar ise okulların açık olduğu dönemde yapılmaktaydı. Öyle ya okuldan devamsızlıklar olmaktaydı. Okul içi sınavlarına gelen yarışma takvimi olmakta idi.
Yani ilginçtir ki şu an ki durumun tersi...

Şu an ki uygulamanın artıları da var, eksileri de...
Hakemlerin çoğunun öğretmen kökenli olduğunu düşünürsek tatile denk getirilmesi bir yerde durumu karşılar. Okul zamanı öğretmenin kurumunu bırakıp 7-8 gün ayrı düşmesi çok zor.
Personelden kaynaklı olabilir.
Aklıma bu geldi.

Ama gerçekten de birilerinin resmi açıklamasına gerek var.
En azından bilgilenelim değil mi?

Selam ve sevgilerimle.
- MATRANÇ -
Ara
Neyse bu da bir şeydir Sayın DEMİR , Sayın BENER ve Sayın TAŞAN

Hiç değilse benle aynı olmasa da fikirlerini beyan ettiniz . Hepinize çok teşekkür ederim . TSF ye iki kere baş vuru yapmama rağmen bir yanıt alamamıştım bu konu hakkında . İkinci yazıyı o nedenle biraz sitemkar yazmış olabilirim . Forum fikirlerin , yanlış veya doğru yapılan uygulamaların tartışıldığı bir yer olarak gördüğüm için burada 250 kişinin yazıyı okuyup fikir beyan etmemesi beni biraz agresif yapmış olabilir .

Sayın Demir tabi ki düzenli çalışmak her şeyden önce gelir . Düzenli çalışılınca sınav turnuvayı , turnuva sınavı etkilemez . Ama işte Türkiye deki eğitim sisteminde eğer bir sınavdan 2000 adet 1 . çıkıyorsa ve bunların hedefleri topu topu 4-5 okulsa bazı sıkıntıları peşinden getirir. Birde tabi turnuva katılımı var 5-6 sene önce 350-450 katılımın olduğu turnuvaya artık 1500-2000 civarında katılımcı olacağını düşününce ki bunların büyük bir çoğunluğu 2009-2008 doğumlu ve daha turnuva tecrübesi olmayan çocuklar ve velilerden oluşursa . Bunların içine artık satranç oyuncusu olmaya başlamış gençleri eklemek çok mantıklı bir yaklaşım mı? Yoksa küçüklerden konaklama bedeli 900 TL civarı alırken neden Yıldızlardan 550 TL alabiliyoruz . Bu bizi kurtarmıyor değildir herhalde . Değil mi ?

Sayın Bener Bey , Bakın sizin çocuğunuzun durumu hakkında öyle yada böyle bir cevap almışsınız , ve cevap sizi tatmin etmiş ama ben hiç bir cevap alamadım başvuru yaptığım yerlerden . Sizde zamanın da programınız hakkında fikirlerimizi sormuştunuz ve bizlerde öyle yada böyle fikirlerimizi size iletmiştik.

Sayın TAŞAN Bey , Sizin fikirlerinize sonsuz saygım var ( Yanlış anlamayın sakın gerçekten katılmadıklarım olsa da sonsuz saygım var) . TSF den aldığınız 12000 TL maaşta gerçekten mükemmelmiş Smile
Okul sporları zaten ayrı bir fiyasko . Önce il seçmelerinde oynarsın onun için ayrı bir lisans gerektirir onu çıkartırsın mecburi olarak . Sonra bölge finallerine gidersin Milli Eğitimden bir görevli gelir sana basılı lisansını neden getirmedin seni turnuvadan çıkartırım çabuk bana lisansını getir der . Ki günlerden Cumartesidir ve çocukların okulların da kimseyi bulabilmek imkansızdır . Bu çocuk lisanssız nasıl kendi ilinde oynayabilmiş diye sorduğunda cevap veremez oradaki Milli Eğitim Görevlisini suçlar onlar hata yapmıştır der. Daha sonra Türkiye finallerine kalırsın oraya gittiğinde tekrar Lisansını basılı olarak o turnuvanın yetkilisine ibraz etmen gerek . Ona da aynı soruyu sorarsın oda önceki iki turnuvanın sorumlusu turnuvaları lisanssız oynatmış olabilir der. Böyle mantıkla yaklaşanlardan nasıl bir organizasyon bekleyebilirsin ki Smile

Benim sıkıntım TSF nin dilekçe yazmama rağmen aradan geçen 15 günlük sürede mantıksız bir cevaba bile razıyken cevap alamamam .

Lütfen başkan ve yönetim kim olursa olsun artık bu sporun asıl temeli olan sporcuların ve bir yere kadar velilerin dikkate alınması .

Not: İş yerinden yazdığım için daktilo hataları olabilir özür dilerim

Osman Nukan
Ara
(22-10-2015, 10:50)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...

Okul sporları zaten ayrı bir fiyasko . Önce il seçmelerinde oynarsın onun için ayrı bir lisans gerektirir onu çıkartırsın mecburi olarak . Sonra bölge finallerine gidersin Milli Eğitimden bir görevli gelir sana basılı lisansını neden getirmedin seni turnuvadan çıkartırım çabuk bana lisansını getir der . Ki günlerden Cumartesidir ve çocukların okulların da kimseyi bulabilmek imkansızdır .
...

Osman Nukan

Sayın NUKAN dikkatimi çekti.
 Okullararası yarışmalar genellikle hafta içi ve okulların öğrenime açık olduğu zamanlarda yapılır. Düzenlemeler bu şekildedir. Ancak hafta sonu yarışmaların olduğu bilgisi var. Cumartesi günleri gerçekten yarışma yapılan iller var demek ki. Öyle mi?
Bu o ilde sorun teşkil etmiyor mu?
Katılımın yeterliliği, tesislerin doluluğu ve idareciler açısından gözlemleriniz olumlu mudur?
- MATRANÇ -
Ara
(21-10-2015, 09:16)H Mustafa Demir Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(21-10-2015, 08:19)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi tebrikler demek ki TSF etkinlik takvimi hazırlarken hiç bir şeyi dikkate almamakta haklıymış. Nasılsa Türkiye de satrancın gelişmesini ilerlemesini yalandan isteyenlerin ülkesiymiş. Bir çok kişi açtığım başlığı okumuş ama hiç kimse 2002 doğumlu sporculara yapılan bu haksızlığa karşı bir fikir üretmemiş. Gerçekten burada yazanlarda anca kendi çıkarları doğrusunda yazıyormuş .

Açıkçası bizim zamanımızda da bu turnuvalar hep sınavlardan önce olurdu. Bence çocukların 1 haftalık turnuvalarının şubatta olmasında ben sakınca görmüyorum. sınavdaki ya da turnuvadaki muthemel başarısızlıkları bu takvime bağlamak bana inandırıcı gelmedi. 
Zamanda şöyle bir karar vermiştim ve çok pişmanım. eskiden TR gençler turnuvasında önce bir eleme olurdu (subat tatilinde) ve ve öğretim yılının sonuna doğruda bir final grubu dönerli turnuva olurdu. o 13-14 kişinin katılacağı dönerli turnuvaya finallerime bir hafta kaldığı için katılmamıştım. Bu kararıma o kadar pişmanım ki su an anlatamam. yani o turnuvaya girsem sınıfta mı kalacaktım? bütün sene gayet düzgün ders çalışmışım. kesinlikle kalmazdım, turnuvaya gitsem turnuvada performansım kötü mü olurdu. tahminimce her zamanki performansım olurdu. ne sınavdan sonra 2 ay satranç çalışmakla biri şamypiyon olur, ne de sınav için bir hafta çalışmayan geri gider (düzenli çalıştığını varsayıyorum.)

(23-10-2015, 08:39)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(22-10-2015, 10:50)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...

Okul sporları zaten ayrı bir fiyasko . Önce il seçmelerinde oynarsın onun için ayrı bir lisans gerektirir onu çıkartırsın mecburi olarak . Sonra bölge finallerine gidersin Milli Eğitimden bir görevli gelir sana basılı lisansını neden getirmedin seni turnuvadan çıkartırım çabuk bana lisansını getir der . Ki günlerden Cumartesidir ve çocukların okulların da kimseyi bulabilmek imkansızdır .
...

Osman Nukan

Sayın NUKAN dikkatimi çekti.
 Okullararası yarışmalar genellikle hafta içi ve okulların öğrenime açık olduğu zamanlarda yapılır. Düzenlemeler bu şekildedir. Ancak hafta sonu yarışmaların olduğu bilgisi var. Cumartesi günleri gerçekten yarışma yapılan iller var demek ki. Öyle mi?
Bu o ilde sorun teşkil etmiyor mu?
Katılımın yeterliliği, tesislerin doluluğu ve idareciler açısından gözlemleriniz olumlu mudur?
Hocam Geçen sene Marmara Bölge finalleri ve Türkiye Finallerinin başlangıcı ve kayıt kontrolü Cumartesi günü idi . 

Bu arada TSF den bir cevap geldi . Yorumsuz olarak onu da size aktarmak istiyorum . 

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]"Osman bey merhaba;[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]2015 – 2016 Etkinlik takvimimizde Yıldızlar Şampiyonamızı sömestr dönemine almamızın sebebi FIDE ve ECU takvimine göre sporcularımızın hak etmiş oldukları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına bir sonraki sene değilde hak ettiği sene göndermek ve yaş kaybına uğramamalarını istediğimiz içindir. Bunun içinde turnuvamızı düzenleyebileceğimiz en uygun tarih sömestr dönemi olmuştur.[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]Bilgilerinize.[/font][/color]

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif][font=Calibri]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Saygılarımla[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif] [/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Ümit Küçükahmetoğlu[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Turnuvalar Koordinatörü[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif][color=#1155cc]+90 312 309 75 94[/color] - [color=#954f72][color=blue]İletişim[/color][/color] –[/font][/size][color=gray][size=small][font=Arial, sans-serif] [color=#954f72][color=blue]Yasal Uyarı/Disclaimer "[/color][/color][/font][/size][/color][/font][/size][/font][/font][/color]

Ben bu takvimi öğrendiklerinde  çocuğumun ve bir kaç arkadaşının yüz ifadelerini gördükten sonra katılmama imkan yok . 

Osman Nukan
Ara
Osman bey "çok sayıda kişi okudu ama birkaç kişi görüş belirtti"anlamında bir mesaj yazdı.Muhtemelen 500 defa okunmuştur.Ama yanıt veren çok az olmuştur.Bu durum zaten bütün konular için geçerlidir.Bu konuya veya Osman beye özel bir ayrıcalık yapılmış değildir.Satrançcı okur,görür,durumu anlar ama kendisini rahatsız etmeyen bir durum varsa hiç sesini çıkarmaz.
Osman beyin yakınmasına benzeyen yakınmaları aynı başlık altında incelemek uygundur.Önce şu soruyu soracağız.Biz amatör müyüz?Federasyon bizim amatör olduğumuzu kabul ederek bize kolaylık sağlayacak mıdır?Birçok örnekde Federasyonun da, satranç kulüplerinin de amatörlere kolaylık sağlamadıklarını biliyoruz.Kolaylık nasıl sağlanır?Tatil günlerinden olabildiğince yararlanılır.Turnuvayı düzenleyen irade Pazar günü istirahat veriyor ve ilk turu Pazartesi sabahı oynatıyorsa onun amatörleri kazanmak gibi bir kaygısı yoktur.Bu irade "Profesyoneller benimdir.Geri kalan kendi çözümünü bulur" anlayışı içindedir.
Osman beyin örneğinde yarışma tarihi değiştirilmiştir.Gerçi yine okulların kapalı olduğu bir döneme konmuştur.Ama sınav tarihlerinin değişmesi dolayısıyla bir grup öğrenci Türkiye Yaş Grupları Birinciliğine katılamayacaktır!Sınav tarihi ile yarışma tarihini tam olarak bilmediğimden çözüm olup olmayacağını bilmiyorum.Aklımıza gelen bir çözüm varsa bunu Federasyona önermemiz gerekir!İmkan bulunursa takvim değişebilir.
(Daha önce yazdım.Avusturya'da ve Almanya'da teşvik kavramına ve katılımın artmasına önem veriliyor.2016 da Almanya'da küçük bir etkinlik planlıyoruz.İki turlu takım maçını Pazar günü oynatacağız.Pazartesi gününe tur koymayacağız.Çünkü Pazartesi günü çalışanların durumunu düşünüyoruz.)
Temel ilke katılması mümkün olanların katılımını kolaylaştırmaktır.Türkiye Yaş grupları gençler için en önemli turnuvadır.Buna katılmaları kolaylaştırılmalıdır.
Ateş Ülker
Ara
(23-10-2015, 11:12)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Geçen sene Marmara Bölge finalleri ve Türkiye Finallerinin başlangıcı ve kayıt kontrolü Cumartesi günü idi ... 
Bu arada TSF den bir cevap geldi . Yorumsuz olarak onu da size aktarmak istiyorum . 

[color=#000000][font=Calibri, sans-serif]2015 – 2016 Etkinlik takvimimizde Yıldızlar Şampiyonamızı sömestr dönemine almamızın sebebi FIDE ve ECU takvimine göre sporcularımızın hak etmiş oldukları Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına bir sonraki sene değilde hak ettiği sene göndermek ve yaş kaybına uğramamalarını istediğimiz içindir. Bunun içinde turnuvamızı düzenleyebileceğimiz en uygun tarih sömestr dönemi olmuştur.[/font][/color]

[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Saygılarımla[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif] [/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Ümit Küçükahmetoğlu[/font][/size][/font][/size]
[size=small][font=Calibri, sans-serif][size=small][font=Arial, sans-serif]Turnuvalar Koordinatörü[/font][/size][/font][/size]
[/font][/font][/color]...

Ben bu takvimi öğrendiklerinde  çocuğumun ve bir kaç arkadaşının yüz ifadelerini gördükten sonra katılmama imkan yok . 

Osman Nukan

Merhaba Osman Bey,
İl içi yarışmaları kast etmiştim.
Bölge ve final yarışmaları 5-6 gün sürdüğü için doğrudur, hafta sonu da yapılmaktadır. Sadece Pazar günü kullanılmaktadır. Diğer günler, ulaşım, yerleşim ve teknik hazırlıklara gidiyor. İllerdeki yarışmalar hafta sonu tesislerin doluluğu yüzünden zaten yapılması da zor. Sonra tesislerin personel görevlendirmeleri de ekstradan masraf oluşturmaktadır. Hafta sonu ücretlendirmesi daha farklı idi. İl müdürlükleri bu masraftan da kaçıyor olabilirler.
Şimdi nasıl bilemiyorum.

TSF nin cevaplaması sevindiricidir. Olması gerekeni yapmışlar. Olmamalı ama yine de gecikme olabilir.
Bu gecikmeleri geçmişte çok yaşadık. Farklı branşlarda okullararası müsabakaların bitim tarihinden 10 sonra bile okullara kura ile oluşan grupların haberi yeni yeni gelmekteydi.
 Ama şimdi iletişim çok farklı.

Sporcularınızın katılamamalarına üzüldüm.
Aynı durum başka zamanlarda başka sporcuları da vurur mu acaba?

Buna çözüm bulunmalıdır.

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara
(23-10-2015, 17:05)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Düzeltme.

Bu gecikmeleri geçmişte çok yaşadık. Farklı branşlarda okullararası müsabakaların bitim tarihinden 10 [color=#3333cc]gün[/color] sonra bile okullara kura ile oluşan grupların haberi yeni yeni gelmekteydi.
- MATRANÇ -
Ara
(23-10-2015, 17:05)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-10-2015, 11:12)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Geçen sene Marmara Bölge finalleri ve Türkiye Finallerinin başlangıcı ve kayıt kontrolü Cumartesi günü idi ... 

Osman Nukan

Merhaba Osman Bey,
Bölge ve final yarışmaları 5-6 gün sürdüğü için doğrudur, hafta sonu da yapılmaktadır. Sadece Pazar günü kullanılmaktadır. Diğer günler, ulaşım, yerleşim ve teknik hazırlıklara gidiyor. İllerdeki yarışmalar hafta sonu tesislerin doluluğu yüzünden zaten yapılması da zor. Sonra tesislerin personel görevlendirmeleri de ekstradan masraf oluşturmaktadır. Hafta sonu ücretlendirmesi daha farklı idi. İl müdürlükleri bu masraftan da kaçıyor olabilirler.
Şimdi nasıl bilemiyorum.

TSF nin cevaplaması sevindiricidir. Olması gerekeni yapmışlar. Olmamalı ama yine de gecikme olabilir.
Bu gecikmeleri geçmişte çok yaşadık. Farklı branşlarda okullararası müsabakaların bitim tarihinden 10 sonra bile okullara kura ile oluşan grupların haberi yeni yeni gelmekteydi.

Buna çözüm bulunmalıdır.

Selamlar.
 Evet hocam daha önceden de bahsettiğim gibi benim çocuğum ve bir çok arkadaşı sadece sınav yüzünden bu sene Yıldızlar Şampiyonasına sadece sınav tarihine çok yakın olduğu için katılamıyor . Buda benim biraz agresif olmama sebep verdi . 

Herhangi birinizi kırdıysam özür dilerim . 

Osman Nukan
Ara
(26-10-2015, 14:22)Osman Nukan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23-10-2015, 17:05)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Osman Nukan

Merhaba Osman Bey,
Şimdi nasıl bilemiyorum.

Buna çözüm bulunmalıdır.

Selamlar.
 Evet hocam daha önceden de bahsettiğim gibi benim çocuğum ve bir çok arkadaşı sadece sınav yüzünden bu sene Yıldızlar Şampiyonasına sadece sınav tarihine çok yakın olduğu için katılamıyor . Buda benim biraz agresif olmama sebep verdi . 

Herhangi birinizi kırdıysam özür dilerim . 

Osman Nukan

[size=large]Sayın NUKAN,[/size]

[size=large]Tespitiniz ve karşı karşıya kaldığınız mağduriyete katılıyorum.[/size]
[size=large]Kendinizi özür dilemek zorunda hissetmenizi  kabul edemem.[/size]

[size=large]Çünkü;[/size]

[size=large]Özür dilenecek bir şey yapmadınız ve asla özür gerektirecek bir durum söz konusu değildir.[/size]
[size=large]Toplumsal duyarlılığınız ve konuyu buraya taşımanız  son derece de isabetlidir.[/size]
[size=large]Teşekkür ederim.[/size]

[size=large]Saygı ve selamlarımla.[/size]
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Nukan'ın yazdığı gibi söz konusu takvim değişikliğiyle ilgili ben de olumsuz görüşler duydum ama her takvimin bir eksik tarafı oluyor. Belki alternatifler tartışılabilir, 2016 ÖSYM Sınav Takvimi şu anda belli ama adını bilmediğimiz bilimum seçme sınavlarından bir yer bulmak da çok kolay değil. Siz önceki takvimden memnun muydunuz mesela?

Bizim zamanımızda da Ocak sonları veya işte en geç Şubat ayının ilk haftasındaydı büyük yaş grupları mesela Hilmi'nin yazdığı gibi. Katılmanın kolaylığının nasıl tanımlanacağı belli olursa somut bir ilerleme kaydedilir bu konuda yönünde bir öngörüde bulunabilirim. Bu sene değişiklik olması ise zor gibi... Çocukların yüzünde oluşan yüz ifadesini çok iyi biliyorum, ancak üzülebilirim.
Ara
(29-10-2015, 11:24)Ozgur_Akman Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Nukan'ın yazdığı gibi söz konusu takvim değişikliğiyle ilgili ben de olumsuz görüşler duydum ama her takvimin bir eksik tarafı oluyor. Belki alternatifler tartışılabilir, 2016 ÖSYM Sınav Takvimi şu anda belli ama adını bilmediğimiz bilimum seçme sınavlarından bir yer bulmak da çok kolay değil. Siz önceki takvimden memnun muydunuz mesela?

Bizim zamanımızda da Ocak sonları veya işte en geç Şubat ayının ilk haftasındaydı büyük yaş grupları mesela Hilmi'nin yazdığı gibi. Katılmanın kolaylığının nasıl tanımlanacağı belli olursa somut bir ilerleme kaydedilir bu konuda yönünde bir öngörüde bulunabilirim. Bu sene değişiklik olması ise zor gibi... Çocukların yüzünde oluşan yüz ifadesini çok iyi biliyorum, ancak üzülebilirim.

2016 kayıt sayısı 501 (14 genel 62, 14 kız 24 )    14 yaş 86

2015 ; 296 sporcu http://yildizlar2015.tsf.org.tr/tr/compo...er-yapildi (14 genel 45+14 kız 15)  14 yas 60

2014 ; 299 sporcu http://yildizlar2014.tsf.org.tr/tr/compo...er-yapildi (14 genel 43+ 14 kız 20) 14 yas 63

2013 ; 303 sporcu http://yildizlar2013.tsf.org.tr/tr/compo...na-basladi (14 genel 44+14 kız 14) 14 yas 58

daha eskiye doğru gitmedim, merak edenler gidebilir. Demek ki federasyon burada yerinde bir karar almış. Sınavlardan önce olsa bile katılımcı sayısını toplamda 1.5 katından fazlaya ulaştırmış yıldızlarda. 14 yas grubunda ise kayıt yaptıranların turnuvaya gelmesi halinde son yıllardaki katılım en yüksek katılım sayısına ulaşılacak. tabi ki sporcuların turnuvaya gelip gelmediğini görmel daha kesin bilgi verir. Ama şahsi kanaatim bu sayının önceki yıllardaki katılımcı sayısından az olması mümkün değil. Pazar günü tam sayılar ile göreceğiz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi