Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(11-11-2015, 15:04)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yazınızdan çıkan sonuca göre aramızdaki düşünce farkı şu:

Taşan, her yönetimi oy dışında destekler.
...
[color=#3333cc]Her yönetimi eğer seçilmiş ise içten ya da dışarıdan yardım ve dayanak anlamında desteklerim elbette. Belli bir görev süresi vardır o yönetimin ve camianın da yardım ve desteğine ihtiyacı vardır.Bunu bir karşılık beklemeden yaparım. Kurul başkanlığı ya da üyeliği bir paye değildir benim için. Maddi ve manevi getirisi yok. Ama götürüsü de çoktur. Bunu bilmeniz gerek. Ben sözleşmeli ya da maaşlı da çalışmadım hiç. Böyle bir düşüncem de olmadı zaten olmayacak da...
Bu geçmişte ve bu gün de böyle olmuştur.
[/color]

Bayram, Olumlu görmediği yönetimi hiç bir yönü ile desteklemez.
...
[color=#3333cc]Hayır!
Böyle bir anlam çıkarmadım, böyle düşünmedim.
Katkılarınıza tanığım. Ayrılmanızı da tamamen özelden sayıyor ve kararını kendinize aittir diyorum. Verdiğiniz desteğin (çalışma anlamında) kredisi da süresi sizin bakış açınızdan doldu diye düşündüm. Elbette bir yere kadar sürecekti. Bitiren de siz oldunuz zaten. Bu karara saygı duymak gerek.
Ancak benim bu konuda katılmadığım noktalar vardır ki geçmişte çok yazıştık.
Katkı ve desteğinizi bu güne kadar inkar etmedim. Bunun aksini de yazmadım. Umarım bu konuda bana hak verirsiniz.
[/color]

Kendi düşüncemi  belirttim.

Sizin düşünceniz yazdığım gibi midir?

[color=#3333cc]Ben de düşüncelerimi belirttim. Ancak burada çok açıkça ve kesin olarak şunu da eklemek isterim.

Seçilen ya da seçilecek her bir yönetim için belli bir süreç vardır. Bu süreçte tüm camia olmasa bile çok önemli bir ksımının desteğine ihtiyaç duyacaktır. Bu destek bunun içindir.

Ben aksi ispatlanmadıkça yönetim hakkındaki olumlu görüşlerimi korur ve desteğimi olabildiğince sunarım.
Bilgim dahilindeki bilerek yapılan kasıtlı yanlışlara göz yumamam.
Art niyetli olmayan hatalar ayrı olarak değerlendirilmelidir.
Hukuki süreç sonunda kanıtlanmış olumsuzluklar ancak muhataplarını bağlar, desteklemem.
Hakkını kaybetmiştir.
[/color]
- MATRANÇ -
Ara
(11-11-2015, 15:34)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satranç Haber sitesinde, bu konu ile ilgili,  bugün itibarı ile yazılan bir yazı var.

Benden kaynaklı mıdır bilmiyorum ama şu ana kadar açamadım yazıyı.
- MATRANÇ -
Ara
Galiba sizden kaynaklı....

http://satranchaber.com.tr/isimsizyorumlar/
Ara
(11-11-2015, 22:35)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(11-11-2015, 15:34)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Satranç Haber sitesinde, bu konu ile ilgili,  bugün itibarı ile yazılan bir yazı var.

Benden kaynaklı mıdır bilmiyorum ama şu ana kadar açamadım yazıyı.

Bu yazıyı yazdığım saattem bir kaç dakika önce ulaştım bahsettiğiniz yazıya.

Okudum. Beni yoruma yönlendiriyorsunuz.

Aklıma bir önceki yazımdan bir bölüm geldi...

"[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Sn. YAZICI lider midir?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Elbette seçilmiş bir liderdir.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Çünkü[/font][/size][/color][color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print] bulunduğu ortama ve [color=#ff3333]camiaya yarar [/color]sağlamıştı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Yapılamayanları [color=#ff3333]köklü değişiklikler[/color] ile değiştirmiş ve başarmıştı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print][color=#ff3333]Sorumluluğu[/color] almıştı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print] Ön [color=#ff3399]sezgi[/color]sini ortaya koymuş [color=#ff3333]bilgiye[/color] ve alan tecrübesine dayalı kararlar almıştı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print] Liderdi, çevresine [color=#ff3333]güven verip[/color] elindeki gücü bu güven ile kullanabilmişti.
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Her türlü riskin ve kararının arkasında durmasını da bilmişti. Satrançta teknik ve sosyal açıdan [color=#ff3333]çığır[/color] açmıştı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Ekibini [color=#ff3333]birleştirebilen[/color] ve yönlendirebilen bir önderlik sergilemişti.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Danışır ve gereğinde yönlendirilmesini isterdi. Ama her zaman kararlar ona aitti.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Aklını ve beynini kullanırdı(gerçi beyninin yarısını sonradan kaybettiğini de kendisi söylemiştir)
[/font][/size][/color]

[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Hitap gücü yerinde ve [color=#ff3333]ikna[/color] edici idi. Dinlemek istediklerini dinler ama mutlaka bir sonuca da varırdı.
 Tüm davranış ve kararlarının tutarlı olduğunu söyleyemem. Buna karar verme hakkı bende değildir.
[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Buraya kadarki yazdıklarım sn. YAZICI’NIN ilk 5-6 yılıdır. Sonrası için herhangi bir bilgiye sahip değilim. Fikir de belirtemem. İnişler ve çıkışlar konusunda toplum benden daha bilgilidir."

Valla ne diyeyim?
" Tüm davranış ve kararlarının tutarlı olduğunu söyleyemem. Buna karar verme hakkı bende değildir"
demişim ya...
Galiba öyle.

İki yazı arasındaki üslup ve mantık farkı çok açık.

Kendi sitelerindeki bazı yazıları neden süzerler?
Hakaret ve aşağılama içeren yazıların virüs yaymaması için midir acaba? Shy

A m a    d ı ş a r ı y a   h a k a r e t   v e   a ş a ğ ı l a m a    s e r b e s t midir?
B u n u   n a s ı l   y o r u m l a r s ı n ı z  ?
[size=large][color=#ff3333]Bu konuda cesaretle yorum yapacak kaç üye var acaba?[/color][/size]

Ben buradan, ÖSF DAN   bir aşağılama ve hakaret göremedim. Olsaydı eğer bunu farklı üyeler de fark eder ve anında müdahale ederlerdi.
Açık kimlik konusundaki eleştirilerin inandırıcılığı yok. Çünkü aynı mantıkla ben de çok eleştirdim. Standart bir destek göremedim. İşine gelenler duymadı, görmedi bunları değil mi?

Fakat sn. BAYRAM, yazıyı bir daha okuyunuz.
Siz ne göreceksiniz?
 Lütfen, bu konuda bir şey yazmak zorunda değilsiniz elbette.
Sizi anlarım!

[color=#ff3333]Benim sn. YAZICI hakkındaki tespit ve düşüncelerim belli, ilk 5-6 yılı ile sınırlıydı.
 Bu gün söz konusu sn YAZICI'NIN yazısını okuyunca düşüncelerim için beni okuyan üyelerden "tüm samimiyetimle" özür dilerim.[/color]

Selam ve saygılarımla...
[/font][/size][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Benim bu konuda takıldığım noktayı daha önce belirttim.

Tekrar değişik bir örnekle kısaca belirtmeliyim:

ÖSF de örneğin oyun ortası ile ilgili bir konuda görüş alışverişinde bulunulsun; İsmi belli kişler yorum yapar, belli olmayanlarda yapar fakat ismi belli olmayan bir kişi ben Gm , İm ünvanına sahibim ama ismimi açıklamam derse o zaman anlamsız bir noktaya gelinmiş olur....

Sanırım net olarak anlatabildim.

Selamlar.
Ara
(11-11-2015, 23:32)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim bu konuda takıldığım noktayı daha önce belirttim.

Tekrar değişik bir örnekle kısaca belirtmeliyim:

ÖSF de örneğin oyun ortası ile ilgili bir konuda görüş alışverişinde bulunulsun; İsmi belli kişler yorum yapar, belli olmayanlarda yapar fakat ismi belli olmayan bir kişi ben Gm , İm ünvanına sahibim ama ismimi açıklamam derse o zaman anlamsız bir noktaya gelinmiş olur....

Sanırım net olarak anlatabildim.

Selamlar.
Şimdi bu yazdıklarınızdan ne anladığımı ortaya koymalıyım.

Yani belli bir konuda,bu konuya vakıf olan ve adı belli gerçek isimli kişiler konuşmalıdır.
Takma isim kullanan, gerçek isimlerini açıklamayan üyelerin fikirleri bu tercihlerinden dolayı savundukları fikirler anlamsızdır.

Bunu mu anlatmak istiyorsunuz?
Ben yanlış mı anlamışım?
Eksiğim var mı?

Herhangi bir yorum yapmadan tam cevabını almalıyım.

Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
(31-10-2015, 09:42)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Özgür Satranç Üyeleri
Son zamanlarda Eski Başkanımız Ali Nihat Yazıcı tarafından açıldığı künyesinden anlaşılan ve satrançla ilgili bazı haberlerin yayınlandığı satranchaber.com sitesi bizim de gündemimize geliyor. Ancak bana da ulaşan bazı şikayetlere göre sitede yayınlanan haberlere gelen ve kendilerini öven yorumlar hemen yayınlanırken, eleştirel yorumlara yer verilmiyor. 
Küfür, hakaret ve suç içermeyen yorumların yayınlanması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu burada açmamın nedeni de Federasyon yönetimi seçimlerinin yaklaştığı bugünlerde, insanların mesnetsiz suçlamalardan uzaklaştırılması ve suçlama yapan kişilere cevaplar verilebilmesi. Bu Forumu takip ettiğini tahmin ettiğim Ali Nihat beye de çağrım, bu anti-demokratik uygulamasını terketmesi. Her zaman kendine güveni ile öne çıkan Eski Başkanımızın bu konuda da kendine güvenmesi ve 2010 yılında yaşadığımız sıkıntılı günlerde yaptığı yanlışları yapmaması...
Takdirlerinize sunuyorum.

Bu arada Yakup Hocam,
Bir konu da güme gitmemelidir.

Bakın ben ilk yazılan yazıyı tekrar bir kontrol için buraya sundum.
Şimdi gayet açıklıkla;

Bu yazıda bir hakaret, küfür var mıdır?
Hedef gösterme ya da aşağılama var mıdır?
İftira ya da yalan bir haber var mıdır?
...
Doğru ya da bir tespit ve iki tane de öneriden başka ne gözüküyor bu yazıda?

Eğer iftira varsa,hakaret varsa bunun yolu bellidir değil mi?

Ama kıyaslama gerçek değerleri verir her zaman.

Siz de okuduğunuz yazıyı burada yayınlayın, ya da başka birileri yayınlasın.
Biz tüm üyeler yazıları kıyaslayalım.
Bir sonuca varalım.

Ne dersiniz?

Bazı konuları gündeme taşımayı, sorgulamayı, sorgulatmayı seviyorsunuz. Bunu biliyoruz değil mi?

Yazının buraya taşınması normaldir sanırım ve bu konuda bir çok alıntı yapılmış örnekler var.
Ne tüzükler, ne kurucular listesi buraya taşındı değil mi?
Neler sorgulandı, neler...

Küçük bir yazı, üstelik toplumun bilgisine sunulmuş.
Ben yine ulaşamıyorum, kendiliğinden kitleniyor mu ne? Huh
- MATRANÇ -
Ara
(12-11-2015, 01:20)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ...
Doğru ya da bir tespit ve iki tane de öneriden başka ne gözüküyor bu yazıda?

Doğru ya da yanlış, bir tespit ve iki tane de öneriden başka ne gözüküyor bu yazıda?
Şeklinde olacaktı.
- MATRANÇ -
Ara
Sayın Taşan

Ömrüm, burada size anlayıp ta, anlamamazlıktan geldiğiniz konuları, anlatmakla geçecek.  Cool

1.alisatran35 sizin müvekkiliniz değil , bırakın kendisi yazsın, siz neden savunuyorsunuz.

2."Unvanım var, yetkim var,mevkim var ama açıklamam" demek buradaki insanlara hakarettir,madem anlamamakta ısrar ediyorsunuz, son defa deneyeyim:

Playchess te isim açıklamadan oyun oynarsınız sizi kimse bilemez, site bunu saklı tutar. Fakat unvanım var derseniz , bunun ispatlanması gereklidir, aksi takdirde Playchess diğer tüm üyelerine ve üye olmayı düşünenlere reklam-kandırmacası uygulamış olur.

Siz "bana gelen şikayetler" derseniz anlarım, alisatran35" bana gelen şikayetler" derse "haydi oradan,sen kimsin be insanoğlu" derim, bunu diyemiyorsam, ÖSF de eksik olan bir uygulama var demektir,

Hala anlamadıysanız ÖSF den sizin Aşkın Taşan olup olmadığınızın teyidini isteyeceğim. Idea

3. Ali Nihat Yazıcı şu konuda haklıdır: "Ben yazıyorum" diyor ,üslubunu beğenelim veya beğenmeyelim.Üstelik son yazısında "size ters gelen bir yorumum varsa hukuki yollara başvurun" diyor. Eee daha ne yani?

Orada ben de yorumlar yaptım, site e-mail istiyor şartı bu, uymayacaksan bir (.) dahi yorum yapamazsın, playchess'te parayı vermezsen ya da TSF -lisans kanalıyla gerçek üye olmazsan playchess sana istediği ölçüde olanak sunar.

4.Küfür yok hakaret yok diyorsunuz ama alisatran35'in  benimle ve tüm ÖSF üyeleriyle ve hatta ÖSF nin kendisiyle bu tür yaklaşımlarla kafa bulmak (tabirini kullanacağım bayağı güzel karşılıyor) isteyen bir şahıs olmadığını nereden bileceğim.

Bir sonraki yazısında GM olduğunu iddia ederse ne yapacağım? inanacak mıyım?  Örneklerim; satrançsever, TSF ve unvanlı satrançseverler üçgeni çerçevesindedir, başka meslek ve unvanlarla burada bir şeyler yazsanız ve isminizi açıklamazsanız kendi kendime "bana ne? ......... olmuşsun ama adam olamamışsın" derim, buraya, ÖSF'ye de bir şey yazma ihtiyacı duyar ya da duymam , tam tersi de olabilir "Ne isen fark etmez, iyi yazıyorsun" derim.

Selamlar
Ara
(12-11-2015, 09:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan

Ömrüm, burada size anlayıp ta, anlamamazlıktan geldiğiniz konuları, anlatmakla geçecek.

1.alisatran35 sizin müvekkiliniz değil , bırakın kendisi yazsın, siz neden savunuyorsunuz.

2."Unvanım var, yetkim var,mevkim var ama açıklamam" demek buradaki insanlara hakarettir,madem anlamamakta ısrar ediyorsunuz, son defa deneyeyim:

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizi çok iyi anladığımı biliyorsunuz değil mi? Ama bunun tersini göstermek istiyorsunuz. Bir kere ben alisatran35'i  neden savunayım ki? Tanımıyorum! Bunu size yazmıştım.
Ama üslubunu ve yaklaşımını tuttum. Bunu da belirtirim.
Zaten siz de belirtmişsiniz değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]31-10-2015, 11:51 [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print](Son Düzenleme: 31-10-2015, 11:52, Düzenleyen: [color=#0070c0]Miyazaki[/color] : [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]" Her şeye rağmen şu ana kadar 'nazik olma' gayretinizi takdir ediyorum." [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Siz onu savunmuş mu oldunuz?
Şimdi  bu üye, ortak müvekkilimiz mi oldu yani ?
(Ha bileyim de avukatlık ücretimi belirleyeceğim, kırışmayı sevmiyorum Cool )[/font][/color]

Playchess te isim açıklamadan oyun oynarsınız sizi kimse bilemez, site bunu saklı tutar. Fakat unvanım var derseniz , bunun ispatlanması gereklidir, aksi takdirde Playchess diğer tüm üyelerine ve üye olmayı düşünenlere reklam-kandırmacası uygulamış olur.
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu örneği neden verdiniz anlayamadım?  Ama haklı olabilirsiniz.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Play-chess te tüm bilgiler doğru mu giriliyor sanki?
Yapmayın!
Hilelerin de olduğu bir ortam değil midir? Bir çok insan bundan mustaripken... Ama göze alıp yine de oynuyorlar. Bence kandırmacalar çok daha önceki aşamalardan başlıyor. Sadece unvan kısmında değil ki sorun.[/font][/color]

Siz "bana gelen şikayetler" derseniz anlarım, alisatran35" bana gelen şikayetler" derse "haydi oradan,sen kimsin be insanoğlu" derim, bunu diyemiyorsam, ÖSF de eksik olan bir uygulama var demektir,

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Şimdi düşünüyorum. Diyelim ki haklısınız.
Peki, bu tespitiniz ÖSF'UN tüm rumuzla yazan üyelerini de kapsamalıdır o zaman. Aksi taktirde öneriniz sadece alisatran35 için geçerli olur ki, bu durumda da ÖSF 'nun bu konudaki alacağı karar  ilgili kişiye özel olmaz mı?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Geçmişten yüzlerce örnek varken...O zaman geriye yönelik tüm uygulamaların emsal teşkil etmesi gereklidir.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Üyemizin biri ben hukukçuyum diyor ama adını sanını açıklamıyor. Blogunu kaybedip burada tehditler savuruyor.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz sadece alisatran35 için istiyorsunuz bu uygulamayı...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu sizce ne kadar inandırıcı ve anlamlıdır?[/font][/color]

Hala anlamadıysanız ÖSF den sizin Aşkın Taşan olup olmadığınızın teyidini isteyeceğim. [img=26x16]file:///C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif[/img]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ben sizin için böyle bir teyit istemeyi düşünmüyorum. Siz bilirsiniz.[/font][/color]

3. Ali Nihat Yazıcı şu konuda haklıdır: "Ben yazıyorum" diyor ,üslubunu beğenelim veya beğenmeyelim.Üstelik son yazısında "size ters gelen bir yorumum varsa hukuki yollara başvurun" diyor. Eee daha ne yani?

[color=#0070c0][font=Segoe Print]E tamam işte. Bu mantık aynı zat için de geçerli o zaman.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ben sn. YAZICI'NIN haklı ya da haksızlığını değil, üslubunu eleştirdim. Bu konuda hukuksal bir durum oluşursa muhatabını bağlar. Ama insanlara fikirlerinden dolayı aşağılayıcı sözler yazarsanız onları ahlaksız ve dinsiz olduğunu iddia edip bunu görsel medya da toplum önünde teşhir ederseniz, kişilik haklarıyla oynamış olursunuz.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Bu konuda yazı orada duruyor değil mi? Yayından da kalkmadı, şu ana kadar herhangi bir düzeltme de gelmedi.

İnsanları aile bireyleri üzerinden; oğlundan ve eşinden dolayı fütursuzca, hukuki olarak kanıt sunmadıkça itham edemezsiniz. Çok açık bir şekilde kişilik hakları zedelenmiştir. Bunu nasıl kabul edebilirsiniz sn. BAYRAM? Sizden bu konuda görüş bekliyorum. Unutmayın![/font][/color]

Orada ben de yorumlar yaptım, site e-mail istiyor şartı bu, uymayacaksan bir (.) dahi yorum yapamazsın, playchess'te parayı vermezsen ya da TSF -lisans kanalıyla gerçek üye olmazsan playchess sana istediği ölçüde olanak sunar.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizin yorumlarınızı da okudum. Eleştiriye tahammül edemediğini bildiğiniz biri hakkında açıktan hiçbir eleştirel yazınızı göremedim. Teyitlerden ibaret kısa yazınız var.
Söylemek isteyip de söyleyemediğiniz bir çok şey olduğunu düşünüyorum.
[/font][/color]

4.Küfür yok hakaret yok diyorsunuz ama alisatran35'in  benimle ve tüm ÖSF üyeleriyle ve hatta ÖSF nin kendisiyle bu tür yaklaşımlarla kafa bulmak (tabirini kullanacağım bayağı güzel karşılıyor) isteyen bir şahıs olmadığını nereden bileceğim.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yazıyı burada gündeme getiren sizsiniz.
Okuduğunuz bu yazıda size ters gelen hiçbir konu yok mudur? Varsa orada dile getirdiniz mi bunu?

Yoksa sistem devreye girer yazınız süzülür mü?

[color=#ff3333]Kimin yazısında hakaret vardır, lütfen açık olun! [/color]

Hakaretin altında ismin olması, yada olmaması bir artı ya da eksi değildir sn. BAYRAM.
Hakaret böyle topluma açık tartışma sütunlarında her zaman bir eksidir! Bunu söyleyebilmek ve cesaretle karşı tepkide bulunmak da bir artıdır. Ve açıkça bu artıyı sizden beklemek de benim toplumsal açıdan bireysel bir beklentimdir.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz kabul eder ya da etmez, konuyu yine saptırdığımı da söyleyebilirsiniz şimdi...
[/font][/color]

Bir sonraki yazısında GM olduğunu iddia ederse ne yapacağım? inanacak mıyım?

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Fark etmez ki!
Site sizi ister gerçek veriyi sunarak isterse sanal sistemi kullanarak...Her iki yöntemde de sömürecektir zaten.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]GM olduğunu iddia ve ima ederse ne değişecek? Söyleyecek bir şeyiniz olur elbette değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama GM olup olmadığını anlayacak aşamada ender bir oyuncu olarak biliyorum sizi. Sizce bunu site mi söylerse, siz mi tespit ederseniz daha değerlidir?

Ayrıca,
[/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]Sitenin söylediğine nereden inanacağım ki?
Siteye girilen bilgilerin kesinlikle güvenilir olması ve kanıtlanması gerekir. Ama ne yazık ki bilgisayar oyunları ile kaderi çizilmiş olan bizim gibi toplumların eninde sonunda düşeceği durumdur bu değil mi?
[/font][/color]
 Örneklerim; satrançsever, TSF ve unvanlı satrançseverler üçgeni çerçevesindedir, başka meslek ve unvanlarla burada bir şeyler yazsanız ve isminizi açıklamazsanız kendi kendime "bana ne? ......... olmuşsun ama adam olamamışsın" derim, buraya, ÖSF'ye de bir şey yazma ihtiyacı duyar ya da duymam , tam tersi de olabilir "Ne isen fark etmez, iyi yazıyorsun" derim.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Gerçi bu son cümleyi sizden her hangi bir kişi için hiç duyamadık ama...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yine de sağlık olsun! [/font][/color]

Selamlar
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Saygı ve selamlarımla.[/font][/color]
- MATRANÇ -
Ara
Kıymetli Dostlar,
Bu başlık altında tamamen iyi niyetle açtığım ve satrancın sorunlarının satranchaber.com.tr sitesinde tam olarak tartışılamadığı ve bundan dolayı da buraya taşımak zorunda kaldığımızı belirttiğim bir yazımdan dolayı çok konuşmalar ve tartışmalar oldu. Aslında konuştukça ve tartıştıkça doğruya ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu tartışmaları da faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Burada katkılarıyla konuyu renklendiren tüm değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yakup arkadaşıma da eleştirel bile olsa yaptığı yorumlardan dolayı teşekkür ediyorum. Değerli Aşkın Hocama ayrı ve özel teşekkür ediyorum.
Yalnız Eski Başkanımız ve hala gönüllerimizde eski başkan olarak değerli yerini korumasını istediğim, kendisini eski dönemlerde yaptıklarından dolayı çok sevdiğim ve takdir ettiğim Ali Nihat Yazıcı'nın konu ile ilgili yorumunu sitesinden okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Herhalde burada yazdıklarım kendisine iyi aktarılmamış olacak ki; yazısında edilmedik hakaret bırakmamış. Ben kötü söz sahibinindir düşüncesiyle kendi sözlerini burada tekrar gündeme getirmiyorum. Ancak bir kaç hususa da açıklık getirmek lazım.
1-Bu konunun burada tartışılmasının temel sebebi; bir çok insanın yaptığı yorumların Ali Nihat Yazıcının sitesinde yayınlanmıyor olması. Dolayısıyla, yazılarında yaptığı eleştirilerin cevaplarının da burada verilmesinin doğru ve mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz tartışmaların ÖSF'nin okunurluğunu da artıracağını ve ÖSF'yi satrancın güçlü bir platformu haline getirecek olması da farklı bir katkı olacaktır.
2-Satrançla Büyüyorum projesi bana göre kim yapmış olursa olsun, oldukça güzel ve desteklenmesi gereken bir proje... Projenin tartışıldığı semineri destekleyenlerden birisi de süpriz bir isimdi... Belki şaşıracaksınız ama Ali Nihat Yazıcı o zaman blogunda aynen şöyle yazmıştı: "Uluslararası Satranç Seminerleri programını izliyorum! Organizasyonu takdir de ediyorum. " Şimdi ne oldu da o gün takdir ettiğiniz projeyi bugün kıyasıya eleştiriyorsunuz?
3-TSF Yönetim Kurulu üyesinin yaptığı açıklamalar eleştirilebilir. Onları savunacak olan kişi ben değilim. Bu konuda Federasyonun bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum. Forumda bu kadar tartışılan bir konu ile ilgili Federasyonun sessiz kalmasını doğru bulmuyorum.
4-Benim Federasyondan etkin ve yetkin bir kişi olduğuma dair olan şehir efsanelerinin de yanlış olduğunu ifade etmek isterim. Ben bu camiadan bir insanım. Fakat tek bir farkım var; merak ettiğim konuları Yönetimden veya Federasyondan doğru kişilerden sorup öğrenebiliyorum. Bence herkes bir çok konuda bilgi alabilir. Yeter ki doğru insanlara sorsunlar.
5-Ben burada da bir kaç defa tekrar etmeme rağmen, hem Ali Nihat Yazıcı hem de bazı başka arkadaşlar; benim satranchaber.com.tr de yorumumun yayınlanmadığı şeklinde yanlış bir düşünceye ulaşmışlar... Tekrar söylüyorum. Ben oraya yorum yazmadım. Ama yorum yazan ve yorumları yayınlanmayan bazı arkadaşlarım bu tarz bir anti-demokratik uygulamanın olduğunu söylediler. Kaldı ki; bu ifadem üzerine bazı başka arkadaşlar da yorumlarının yayınlanmadığını teyit ettiler.
6-Sitelerde yorumların yayınlanması kişilere mail atarak, ve o kişinin gerçek kişi olup olmadığını öğrenmeye çalışılarak yapılmaz. Bunu en iyi bilmesi gereken kişi de Ali Nihat Yazıcı... Burada temel kriter; yorumun küfür, hakaret veya suç unsuru içermemesidir. Bu şekilde yaptığınız tüm yorumlar tüm siteler tarafından yayınlanır. Ancak siteler üyelik sistemi üzerine çalışıyorlarsa bu durumda mail teyidi uygulanır. Ali Nihat Beyin sitesinde böyle bir üyelik sistemi görmedim. Burada olan şey şudur: Hoşlarına gitmeyen bir yorum olunca onu yayınlamak için 40 dereden 40 su getiriyorlar...
7-Ali Nihat bey, Satrançla Büyüyorum Derneğinin TSF ile eşgüdümlü olduğunu söylemiş. Bu durum kötü bir şey midir? Şu an tüm kulüpler TSF ile eş güdüm içerisinde hareket etmekteler. TSF ile eşgüdüm (koordinasyon) içinde hareket etmeyen bir kulüp düşünemiyorum. Buradaki yaklaşımın da yanlış olduğunu düşünüyorum.
Ali Nihat beyin yazısında dikkatimi çeken bir ifade dikkatimi çekti.... Bana AHLAKSIZ diyor.
Ben Ali Nihat beyin gönlümüzdeki "Değerli Eski Başkanımız" yerini korumasını isterdim. Ancak bu kadar zavallı iftiralara sarılınca kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Bunların cevabını burada veya kendi sitesinde verecektir diye düşünüyorum. Veya ondan bilgi alabilecek bazı arkadaşlarımız da bunları yazarlarsa memnun olurum?

2-Sitenizde koyduğunuz başlık: TSF İstemediği İçin Ülkemizde Düzenlenmeyen 2015 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası... Acaba TSF sizin hangi AHLAKSIZ teklifinizi kabul etmedi de, şampiyonayı Türkiye'ye alma konusunda ısrarcı olmadı?
3-Türkiye Satranç Gönüllülüleri Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nı hangi amaçla kurdunuz? Buraya hangi akrabalarınızı aldınız? Ve kimlere yetkisiz olarak imza attırıp, yarın hapse girmelerine neden olabilecek bir AHLAKSIZlık yaptınız?
4-Türk Demokrasi Vakfına alelacele aktardığınız para AHLAKSIZ ca bir yaklaşımın ürünü olabilir mi?
5-Değerli dostum Kuvay SANLI'ya 2010'da hangi AHLAKSIZ iftirada bulundunuz?

İnsan herkesi kendisi gibi bilirmiş... Attığınız her adımın altında bir art niyet olan bir kişinin elbette ki atılan her adımda bir art niyet arayacaktır.
ALİ NİHAT BEY!
Lütfen artık yapıcı olun da bırakın insanlar iş yapsınlar... Belki sizin ilk dönemlerde yaptığınız gibi güzel işler çıkar ha ne dersiniz. Bir dönem daha başkanlık yapacağım diye kendinizi biraz daha yıpratmayın... Çünkü bu üslupla devam ederseniz, insanların da söyleyecekleri şeyler olur. Sizinle ilgili eski defterler açılır da pişman olursunuz sonra... Ha bu amaçla halen Federasyon yönetimine yakın olan insanları da rahatsız etmeyin isterseniz... Attığınız adımlar her yerde konuşuluyor. Kiminle ne yapmaya çalıştığınızı bilmesi gerekenler biliyor....
Burada bu kadar detaya da girmek istemezdim. Ancak bahse konu yazının linkinin Miyazaki tarafından burada verilmiş olması beni bu detayları aktarmaya itti. Söylenecek daha çok şey var. Ama bunların konuşulacağı yerler; herkesin görüşlerini demokratik bir şekilde açıklayabileceği yerler... Yani ÖSF...
Üzdüğüm ÖSF üyeleri varsa hepsinden özür diliyorum.
Saygılarımla
Ara
(12-11-2015, 19:41)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-11-2015, 09:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sayın Taşan

Ömrüm, burada size anlayıp ta, anlamamazlıktan geldiğiniz konuları, anlatmakla geçecek.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizi çok iyi anladığımı biliyorsunuz değil mi? Ama bunun tersini göstermek istiyorsunuz. Bir kere ben alisatran35'i  neden savunayım ki? Tanımıyorum! Bunu size yazmıştım.
Ama üslubunu ve yaklaşımını tuttum. Bunu da belirtirim.
Zaten siz de belirtmişsiniz değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]31-10-2015, 11:51 [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print](Son Düzenleme: 31-10-2015, 11:52, Düzenleyen: [color=#0070c0]Miyazaki[/color] : [/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]" Her şeye rağmen şu ana kadar 'nazik olma' gayretinizi takdir ediyorum." [/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Siz onu savunmuş mu oldunuz?
Şimdi  bu üye, ortak müvekkilimiz mi oldu yani ?
(Ha bileyim de avukatlık ücretimi belirleyeceğim, kırışmayı sevmiyorum Cool )[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu örneği neden verdiniz anlayamadım?  Ama haklı olabilirsiniz.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Play-chess te tüm bilgiler doğru mu giriliyor sanki?
Yapmayın!
Hilelerin de olduğu bir ortam değil midir? Bir çok insan bundan mustaripken... Ama göze alıp yine de oynuyorlar. Bence kandırmacalar çok daha önceki aşamalardan başlıyor. Sadece unvan kısmında değil ki sorun.[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Şimdi düşünüyorum. Diyelim ki haklısınız.
Peki, bu tespitiniz ÖSF'UN tüm rumuzla yazan üyelerini de kapsamalıdır o zaman. Aksi taktirde öneriniz sadece alisatran35 için geçerli olur ki, bu durumda da ÖSF 'nun bu konudaki alacağı karar  ilgili kişiye özel olmaz mı?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Geçmişten yüzlerce örnek varken...O zaman geriye yönelik tüm uygulamaların emsal teşkil etmesi gereklidir.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Üyemizin biri ben hukukçuyum diyor ama adını sanını açıklamıyor. Blogunu kaybedip burada tehditler savuruyor.[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz sadece alisatran35 için istiyorsunuz bu uygulamayı...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Bu sizce ne kadar inandırıcı ve anlamlıdır?[/font][/color]

Hala anlamadıysanız ÖSF den sizin Aşkın Taşan olup olmadığınızın teyidini isteyeceğim. [img=26x16]file:///C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gif[/img]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Ben sizin için böyle bir teyit istemeyi düşünmüyorum. Siz bilirsiniz.[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]E tamam işte. Bu mantık aynı zat için de geçerli o zaman.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ben sn. YAZICI'NIN haklı ya da haksızlığını değil, üslubunu eleştirdim. Bu konuda hukuksal bir durum oluşursa muhatabını bağlar. Ama insanlara fikirlerinden dolayı aşağılayıcı sözler yazarsanız onları ahlaksız ve dinsiz olduğunu iddia edip bunu görsel medya da toplum önünde teşhir ederseniz, kişilik haklarıyla oynamış olursunuz.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Bu konuda yazı orada duruyor değil mi? Yayından da kalkmadı, şu ana kadar herhangi bir düzeltme de gelmedi.

İnsanları aile bireyleri üzerinden; oğlundan ve eşinden dolayı fütursuzca, hukuki olarak kanıt sunmadıkça itham edemezsiniz. Çok açık bir şekilde kişilik hakları zedelenmiştir. Bunu nasıl kabul edebilirsiniz sn. BAYRAM? Sizden bu konuda görüş bekliyorum. Unutmayın![/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Sizin yorumlarınızı da okudum. Eleştiriye tahammül edemediğini bildiğiniz biri hakkında açıktan hiçbir eleştirel yazınızı göremedim. Teyitlerden ibaret kısa yazınız var.
Söylemek isteyip de söyleyemediğiniz bir çok şey olduğunu düşünüyorum.
[/font][/color]

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yazıyı burada gündeme getiren sizsiniz.
Okuduğunuz bu yazıda size ters gelen hiçbir konu yok mudur? Varsa orada dile getirdiniz mi bunu?

Yoksa sistem devreye girer yazınız süzülür mü?

[color=#ff3333]Kimin yazısında hakaret vardır, lütfen açık olun! [/color]

Hakaretin altında ismin olması, yada olmaması bir artı ya da eksi değildir sn. BAYRAM.
Hakaret böyle topluma açık tartışma sütunlarında her zaman bir eksidir! Bunu söyleyebilmek ve cesaretle karşı tepkide bulunmak da bir artıdır. Ve açıkça bu artıyı sizden beklemek de benim toplumsal açıdan bireysel bir beklentimdir.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama siz kabul eder ya da etmez, konuyu yine saptırdığımı da söyleyebilirsiniz şimdi...
[/font][/color]

Bir sonraki yazısında GM olduğunu iddia ederse ne yapacağım? inanacak mıyım?

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Fark etmez ki!
Site sizi ister gerçek veriyi sunarak isterse sanal sistemi kullanarak...Her iki yöntemde de sömürecektir zaten.
[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]GM olduğunu iddia ve ima ederse ne değişecek? Söyleyecek bir şeyiniz olur elbette değil mi?[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print] Ama GM olup olmadığını anlayacak aşamada ender bir oyuncu olarak biliyorum sizi. Sizce bunu site mi söylerse, siz mi tespit ederseniz daha değerlidir?

Ayrıca,
[/font][/color][color=#0070c0][font=Segoe Print]Sitenin söylediğine nereden inanacağım ki?
Siteye girilen bilgilerin kesinlikle güvenilir olması ve kanıtlanması gerekir. Ama ne yazık ki bilgisayar oyunları ile kaderi çizilmiş olan bizim gibi toplumların eninde sonunda düşeceği durumdur bu değil mi?
[/font][/color]
 Örneklerim; satrançsever, TSF ve unvanlı satrançseverler üçgeni çerçevesindedir, başka meslek ve unvanlarla burada bir şeyler yazsanız ve isminizi açıklamazsanız kendi kendime "bana ne? ......... olmuşsun ama adam olamamışsın" derim, buraya, ÖSF'ye de bir şey yazma ihtiyacı duyar ya da duymam , tam tersi de olabilir "Ne isen fark etmez, iyi yazıyorsun" derim.

[color=#0070c0][font=Segoe Print]Gerçi bu son cümleyi sizden her hangi bir kişi için hiç duyamadık ama...[/font][/color]
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Yine de sağlık olsun! [/font][/color]

Selamlar
[color=#0070c0][font=Segoe Print]Saygı ve selamlarımla.[/font][/color]

Sayın Taşan 

Ali Nihat Yazıcının yazılarından, Mojo jojo'nun yazılarından ya da bir başkasının kişisel sitesindeki yazılarından, şahsıma yönelik itham olmadıkça, benden nasıl bir sorumluluk yüklenmemi bekliyorsunuz? Bunu anlayamadım. Huh
Ara
(12-11-2015, 22:35)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1-2011 yılında Çin'e birlikte gittiğiniz Elizabeth Pethz kimdir? Çok iyi İngilizce biliyorsunuz, bu kişi sizin tercümanınız olarak mı Federasyon parası ile Çin'e gitmiştir? Yoksa burada bazı AHLAKSIZLIK düşünceleri mi vardır?

Bu çok ama çok yakışıksız bir yorum! Forum yönetiminden ve alisatran35'ten bu satırların silinmesini rica ediyorum.

1- Elisabeth Paehtz, 2011 yılında TSF çalışanı değildi.
2- Elisabeth Paehtz, Çin'de FIDE tarafından Dünya Akıl Oyunları'na davet edilmiş bir sporcu olarak bulunuyordu.  
3- Masrafları organizasyon tarafından karşılandı. Kendisine TSF yada ANY tarafından herhangi bir ödeme yapılmadı.
4- Haftalarca misafirim olmuş samimi bir arkadaşım olan Elisabeth ile samimiyetime dayanarak söyleyebilirim ki, kendisinin ne Çin'de, ne de başka bir zamanda herhangi bir yerde, bahsedilen kişi ile AHLAKSIZ bir düşüncesi yada eylemi olmamıştır. 

Bu tür konulara çok meraklıysanız beni arayın, ben size kimin kimle AHLAKSIZ düşünceleri olmuş, kimler kimleri reddetmiş, kimlerle ne aşamaya kadar geinlmiş ve daha birçok şeyi anlatayım ama bunun yeri forum değildr. Hele ki isim vererek bu iftirayı atmak çok yakışıksızdır.
Ara
(12-11-2015, 22:35)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kıymetli Dostlar,
Bu başlık altında tamamen iyi niyetle açtığım ve satrancın sorunlarının satranchaber.com.tr sitesinde tam olarak tartışılamadığı ve bundan dolayı da buraya taşımak zorunda kaldığımızı belirttiğim bir yazımdan dolayı çok konuşmalar ve tartışmalar oldu. Aslında konuştukça ve tartıştıkça doğruya ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu tartışmaları da faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum. Burada katkılarıyla konuyu renklendiren tüm değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yakup arkadaşıma da eleştirel bile olsa yaptığı yorumlardan dolayı teşekkür ediyorum. Değerli Aşkın Hocama ayrı ve özel teşekkür ediyorum.
Yalnız Eski Başkanımız ve hala gönüllerimizde eski başkan olarak değerli yerini korumasını istediğim, kendisini eski dönemlerde yaptıklarından dolayı çok sevdiğim ve takdir ettiğim Ali Nihat Yazıcı'nın konu ile ilgili yorumunu sitesinden okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Herhalde burada yazdıklarım kendisine iyi aktarılmamış olacak ki; yazısında edilmedik hakaret bırakmamış. Ben kötü söz sahibinindir düşüncesiyle kendi sözlerini burada tekrar gündeme getirmiyorum. Ancak bir kaç hususa da açıklık getirmek lazım.
1-Bu konunun burada tartışılmasının temel sebebi; bir çok insanın yaptığı yorumların Ali Nihat Yazıcının sitesinde yayınlanmıyor olması. Dolayısıyla, yazılarında yaptığı eleştirilerin cevaplarının da burada verilmesinin doğru ve mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz tartışmaların ÖSF'nin okunurluğunu da artıracağını ve ÖSF'yi satrancın güçlü bir platformu haline getirecek olması da farklı bir katkı olacaktır.
2-Satrançla Büyüyorum projesi bana göre kim yapmış olursa olsun, oldukça güzel ve desteklenmesi gereken bir proje... Projenin tartışıldığı semineri destekleyenlerden birisi de süpriz bir isimdi... Belki şaşıracaksınız ama Ali Nihat Yazıcı o zaman blogunda aynen şöyle yazmıştı: "Uluslararası Satranç Seminerleri programını izliyorum! Organizasyonu takdir de ediyorum. " Şimdi ne oldu da o gün takdir ettiğiniz projeyi bugün kıyasıya eleştiriyorsunuz?
3-TSF Yönetim Kurulu üyesinin yaptığı açıklamalar eleştirilebilir. Onları savunacak olan kişi ben değilim. Bu konuda Federasyonun bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum. Forumda bu kadar tartışılan bir konu ile ilgili Federasyonun sessiz kalmasını doğru bulmuyorum.
4-Benim Federasyondan etkin ve yetkin bir kişi olduğuma dair olan şehir efsanelerinin de yanlış olduğunu ifade etmek isterim. Ben bu camiadan bir insanım. Fakat tek bir farkım var; merak ettiğim konuları Yönetimden veya Federasyondan doğru kişilerden sorup öğrenebiliyorum. Bence herkes bir çok konuda bilgi alabilir. Yeter ki doğru insanlara sorsunlar.
5-Ben burada da bir kaç defa tekrar etmeme rağmen, hem Ali Nihat Yazıcı hem de bazı başka arkadaşlar; benim satranchaber.com.tr de yorumumun yayınlanmadığı şeklinde yanlış bir düşünceye ulaşmışlar... Tekrar söylüyorum. Ben oraya yorum yazmadım. Ama yorum yazan ve yorumları yayınlanmayan bazı arkadaşlarım bu tarz bir anti-demokratik uygulamanın olduğunu söylediler. Kaldı ki; bu ifadem üzerine bazı başka arkadaşlar da yorumlarının yayınlanmadığını teyit ettiler.
6-Sitelerde yorumların yayınlanması kişilere mail atarak, ve o kişinin gerçek kişi olup olmadığını öğrenmeye çalışılarak yapılmaz. Bunu en iyi bilmesi gereken kişi de Ali Nihat Yazıcı... Burada temel kriter; yorumun küfür, hakaret veya suç unsuru içermemesidir. Bu şekilde yaptığınız tüm yorumlar tüm siteler tarafından yayınlanır. Ancak siteler üyelik sistemi üzerine çalışıyorlarsa bu durumda mail teyidi uygulanır. Ali Nihat Beyin sitesinde böyle bir üyelik sistemi görmedim. Burada olan şey şudur: Hoşlarına gitmeyen bir yorum olunca onu yayınlamak için 40 dereden 40 su getiriyorlar...
7-Ali Nihat bey, Satrançla Büyüyorum Derneğinin TSF ile eşgüdümlü olduğunu söylemiş. Bu durum kötü bir şey midir? Şu an tüm kulüpler TSF ile eş güdüm içerisinde hareket etmekteler. TSF ile eşgüdüm (koordinasyon) içinde hareket etmeyen bir kulüp düşünemiyorum. Buradaki yaklaşımın da yanlış olduğunu düşünüyorum.
Ali Nihat beyin yazısında dikkatimi çeken bir ifade dikkatimi çekti.... Bana AHLAKSIZ diyor.
Ben Ali Nihat beyin gönlümüzdeki "Değerli Eski Başkanımız" yerini korumasını isterdim. Ancak bu kadar zavallı iftiralara sarılınca kendisine bazı sorular sormak istiyorum. Bunların cevabını burada veya kendi sitesinde verecektir diye düşünüyorum. Veya ondan bilgi alabilecek bazı arkadaşlarımız da bunları yazarlarsa memnun olurum?
1-
2-Sitenizde koyduğunuz başlık: TSF İstemediği İçin Ülkemizde Düzenlenmeyen 2015 Dünya Yaş Grupları Şampiyonası... Acaba TSF sizin hangi AHLAKSIZ teklifinizi kabul etmedi de, şampiyonayı Türkiye'ye alma konusunda ısrarcı olmadı?
3-Türkiye Satranç Gönüllülüleri Geliştirme ve Eğitim Vakfı'nı hangi amaçla kurdunuz? Buraya hangi akrabalarınızı aldınız? Ve kimlere yetkisiz olarak imza attırıp, yarın hapse girmelerine neden olabilecek bir AHLAKSIZlık yaptınız?
4-Türk Demokrasi Vakfına alelacele aktardığınız para AHLAKSIZ ca bir yaklaşımın ürünü olabilir mi?

İnsan herkesi kendisi gibi bilirmiş... Attığınız her adımın altında bir art niyet olan bir kişinin elbette ki atılan her adımda bir art niyet arayacaktır.
ALİ NİHAT BEY!
Lütfen artık yapıcı olun da bırakın insanlar iş yapsınlar... Belki sizin ilk dönemlerde yaptığınız gibi güzel işler çıkar ha ne dersiniz. Bir dönem daha başkanlık yapacağım diye kendinizi biraz daha yıpratmayın... Çünkü bu üslupla devam ederseniz, insanların da söyleyecekleri şeyler olur. Sizinle ilgili eski defterler açılır da pişman olursunuz sonra... Ha bu amaçla halen Federasyon yönetimine yakın olan insanları da rahatsız etmeyin isterseniz... Attığınız adımlar her yerde konuşuluyor. Kiminle ne yapmaya çalıştığınızı bilmesi gerekenler biliyor....
Burada bu kadar detaya da girmek istemezdim. Ancak bahse konu yazının linkinin Miyazaki tarafından burada verilmiş olması beni bu detayları aktarmaya itti. Söylenecek daha çok şey var. Ama bunların konuşulacağı yerler; herkesin görüşlerini demokratik bir şekilde açıklayabileceği yerler... Yani ÖSF...
Üzdüğüm ÖSF üyeleri varsa hepsinden özür diliyorum.
Saygılarımla

[color=#333333]alisatran35:[/color]
[color=#333333]"4-Benim Federasyondan etkin ve yetkin bir kişi olduğuma dair olan şehir efsanelerinin de yanlış olduğunu ifade etmek isterim. Ben bu camiadan bir insanım. Fakat tek bir farkım var; merak ettiğim konuları Yönetimden veya Federasyondan doğru kişilerden sorup öğrenebiliyorum. Bence herkes bir çok konuda bilgi alabilir. Yeter ki doğru insanlara sorsunlar." [/color]

[color=#333333]Geç ve pozisyonel bir cevap geldi; ben bu konuda bu cevapla istediğimi şimdilik aldım, her ne kadar yazının devamında,[/color]
[color=#333333]'yönetimde olan bir kişi' olmanız, ihtimal olarak kuvvetli olsa da "Yönetimden değilim" demeniz benim için yeterlidir.[/color]

Selamlar

[color=#333333]  [/color]
Ara
Değerli dostlar ve forum yönetimi
Bu kadar ağır bir yazı yazmak zorunda kaldığım için sizlerden özür diliyorum. Ancak Ali Nihat Yazıcı'nın yazdıklarına bakıldığında yazılanları normal karşılayacağınızı umuyorum.
Avukat arkadaşımın (Attorney at Law) verdiği cevabı da takdirle karşılıyorum. Orada bahsedilen iddia aslında içeriği değiştirilmiş olduğu halde ilk halinden alıntı yapılmış. Ben gerekli cevabı aldığım için o kısmın içerikten çıkarılmasını Forum yönetiminden talep ediyorum. Bu iddiayı da internette halen dolaşımda olan ve Yazıcının da cevap veremediği bazı iddiaları yazan tarafsız satranc facebook sayfasından aldım. Dediklerinizi saygıyla karşılıyor ve bu cevabı yeterli buluyorum. Hiç kimseye haksız bir ithamda bulunmak da istemem. Diğer iddiaların da bir kısmı sözel olarak camiada yazılı olarak da internette dolaşımda ama henüz onlara cevap verilmiş değil.
Verdiğim rahatsızlıktan dolayı hepinizden yeniden özür diliyor, saygılarımı sunuyorum.
Ara
(13-11-2015, 05:08)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar ağır bir yazı yazmak zorunda kaldığım için sizlerden özür diliyorum. Ancak Ali Nihat Yazıcı'nın yazdıklarına bakıldığında yazılanları normal karşılayacağınızı umuyorum.

Genç bir hanımefendiyi iffetsizlikle suçlamanızı ve aile babası saygın bir insana rezil bir iftira atarak aile bütünlüğüne saldırmanızı normal karşılayacağız öyle mi?

Rezilsiniz.

Siz de bunu normal karşılarsınız umarım.
Ara
(12-11-2015, 23:36)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-11-2015, 19:41)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12-11-2015, 09:53)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [color=#0070c0][font=Segoe Print]İnsanları aile bireyleri üzerinden; oğlundan ve eşinden dolayı fütursuzca, hukuki olarak kanıt sunmadıkça itham edemezsiniz. Çok açık bir şekilde kişilik hakları zedelenmiştir. Bunu nasıl kabul edebilirsiniz sn. BAYRAM? Sizden bu konuda görüş bekliyorum. Unutmayın![/font][/color]

Sayın Taşan 

Ali Nihat Yazıcının yazılarından, Mojo jojo'nun yazılarından ya da bir başkasının kişisel sitesindeki yazılarından, şahsıma yönelik itham olmadıkça, benden nasıl bir sorumluluk yüklenmemi bekliyorsunuz? Bunu anlayamadım. Huh

Sn. Hocam,

Siz burada TSF nin ya da TSF nin paydaş olarak başlatmış olduğu, içinde yer aldığı bir çok konunun "sorgulanması" için dikkat çeken yazılar yazdınız. Yorumlarda bulundunuz.
Bunları olumlu buluyorum. Toplum bu sayede bilgilendi.

Ancak,
Bu yazıları yazmanıza sebep olan düşünceniz bireysel bir çıkış mı yoksa toplumsal mıdır?
Gerçi her ikisi de sonuçta toplumsal sorumluluk anlayışındandır. Çünkü topluma intikal ettirmişsiniz. Onun gündemine almış ve bunu kararlılıkla yapmışsınız.
Burada bir sorumluluğunuz yok mudur?

Aynı sorumluluğu da insanlara hakaret içeren yazılar yazılan bir sitede hakkında da göstermenizi bekledim.
- MATRANÇ -
Ara
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Konu aynı ülke siyasetine döndü.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Belki de amaç buydu, kirli çamaşırların ortaya dökülmesi…[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Ancak bu duruma nasıl gelindi?[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Geçmişin sorgulanmasından rahatsızlık duyan ya da duymayan her insanın elindeki kartları ortaya açması gereklidir.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Ancak bunu yaparken de toplum karşısında ve ona saygı duyarak yapmak gerekir.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Elinizde belge varsa sunun. İddia ya da şehir efsanesi gibi ögeleri kullanmak doğru bir pusula değildir. Bizi belirsiz yöne çeker ki bunun da sonu olmaz.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Bir fikir ya da iddianız varsa bunu yayınlarsınız, belirtilerini kanıtlarını sunarsınız. Aynı olayı yaşayan diğer insanlar da fikirlerini belirtir.
 Burası bir forum, tartışma alanı.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Seviyeyi korumak gerek.
[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Zamanla aynı hatayı yapan biri olarak söylüyorum bunu.

Sözcüklerinizi fikir ve karar süzgecinden geçirerek söylemek gereklidir. Kanıtlanamayacak ya da tarafınızdan kanıtlanamayacak iddiaların buraya taşınması kaosa sürüklemek olur ki, bu kaos ile kimsenin uğraşacak ne vakti ne de enerjisi vardır.[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Söylemler ve cümlelere dikkat edelim.
Bilinçli tahrik çabalarına kapılmayalım.
Bu tuzaklara düşmeyelim.
Satranççıların aynı hatayı defalarca yapmalarına ben anlam veremiyorum.
[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Ahlaksız, zındık, rezil, korkak, zavallı…
[/font][/size][/color]
[color=#0070c0][size=large][font=Segoe Print]Bunlar ile bir birimizi vurmanın anlamını bulamıyorum. Kin ve nefret misliyle karşılık bulur.[/font][/size][/color]

Selam ve saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
(12-11-2015, 22:35)alisatran35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: 1-
Sn. alisatran35,

Gündeme getirdiğiniz bu sorular ve konular ile deyim yerinde ise , "kulağımıza kar suyu kaçırdınız".

Şimdi bu konularda bilgi sahibi olmayan üyelere son derece açık ve kaynağından bilgi iletebilir misiniz?
Ortaya bazı konular-iddialar attınız.
Bunların bir kısmı son derece ciddidir.

İnsanların onur ve hassiyetleri toplum önünde tartışmaya açılırken çok dikkatli olmak gereklidir.
Kişilik hakları asla zarar görmemelidir.
Bunu da karşı bir misilleme olarak kullanmak ne kadar doğrudur?
Bu kim olursa olsun!

Elinizde kanıt olmadıkça, ya da yasal süreç sonucunda hukuki bir karar olmadıkça bu konuları gündeme getirme amacınızı anlamaya çalışıyorum.

Yanlışım, çelişkim ve açığım varsa lütfen düzeltiniz.

Eğer bu konuda özellikle de toplumsal etik değerler hakkında düşüncelerim yanlışsa fikrinizi belirtmenizi istiyorum.

Ben gerek sizin hakkınızda yazılan olumsuz yakıştırmalar ve gerekse öne sürdüğünüz iddialar hakkında muhataplarından tolumsal içerikli bir düşünce yazısı da bekliyorum.

Saygılarımla...
- MATRANÇ -
Ara
(13-11-2015, 11:02)M.Aşkın TAŞAN Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben gerek sizin hakkınızda yazılan olumsuz yakıştırmalar ve gerekse öne sürdüğünüz iddialar hakkında muhataplarından tolumsal içerikli bir düşünce yazısı da bekliyorum.

Saygılarımla...

Düzeltme:

Ben gerek sizin hakkınızda yazılan olumsuz yakıştırmalar ve gerekse öne sürdüğünüz iddialar hakkında muhataplarından toplumsal içerikli bir düşünce yazısı da bekliyorum.

Şeklinde olacaktı.
- MATRANÇ -
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi