Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(04-11-2015, 16:33)Attorney at Law Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ANY ile Tulay'ın ilk 3 yıl icraatlerini karşılaştırabilecek birisi var mı? ANY'nin ilk 3 yılında kaç GM yetişmiş, kaç GM ithal edilmiş? Dünya ve Avrupa turnuvalarında hangi dereceler ve kaçar madalya alınmış?[...]

İlk 3 yılı karşılaştırmak bir sonuca götürmezki. Tabi bir GM'yi sıfırdan alıp 3 yılda yetiştirmenin bir yolunu bulmadıysanız.

Adı geçen siteyi ilk reklamı yapıldığından beri takip ediyorum. Her ne kadar konuyu açan alisatran35'in isim açıklama konusundaki düşüncelerine katılmıyor olsam da site hakkındaki görüşlerine yakın bir izlenimim var site hakkında. Satranç konusunda haber sitesi olmaktan çok, belli bir misyonu üstlenmiş bir site. Bu haliyle de çok bir değer ifade etmiyor açıkcası gözümde. Önemli mi? Değil tabi, benim düşüncem sadece beni bağlar.

Site wordpress altyapısını kullanıyor. Bu yapıda üyelik isteğe bağlı olarak açılıp kapatılabilir. Adı geçen sitede üyelik yok. "/wp-login" erişebilirliği de yok zaten. Bu altyapıda  her sayfa(page) veya gönderi(post) için yoruma izin ver/verme seçeneği vardır. Bunun yanısıra yorumun hemen yayınlanıp, yayınlamayacağı, onaya bağlı olacağı gibi seçeneklerde vardır. Dolayısı ile yorum yapılması için üyelik zorunluluğu olmayabilir. Sadece ad soyad ve email girerek yorum yapabilirsiniz. Ama dediğim gibi yayınlanması çeşitli kurallara bağlanabilir. Ki böyle de olmak zorundadır. Aksi halde internet üzeriden  otomatik yorum yapan "bot" ların saldırısına uğrayabilirsiniz vb.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: haliltaş - 04-11-2015, 23:09

Konuyu Okuyanlar: 7 Ziyaretçi