Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
Hadi sizin hatrınıza herşeyi geçtim, samimice soruyorum size Yakup Bey:

Siz 12 sene TSF başkanlığı yapsanız ve bu koca 12 senede koca ülkede sadece 4 GM yetiştirilmiş olsa, yine bu koca 12 senede koca ülkede 2000 barajının üzerinde kalıcı olmuş sadece 3 kadın sporcu yetiştirilmiş olsa siz 3 senede yeni GM çıkmadığı ve kadın satranççı yetişmediği gerekçesiyle mevcut başkanı eleştirir miydiniz?

Yine tüm samimiyetimle yazıyorum ki, Gülkız Hanım'la ne yüz yüze geldik, ne 1 kere bile telefonda konuştuk. İnanın bunları yazarken de amacım Tulay'ı savunmak değil. 1 oyum olsa ve Tulay ve ekibinden daha faydalı olacağına inandığım bir ekip olsa düşünmeden oyumu daha faydalı olacağına inandığım ekibe veririm. Yanlışlar eleştirilsin. Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma eleştirsin ama eleştirdiği konuda koskoca 12 senede bir üst paragraftaki icraatleri yapanlar ve fanatik destekçileri eleştirirse orada amacın üzüm yemek olup olmadığı konusunda emin olamam.

Tekrarlıyorum, ANY ve Tulay'ın ilk 3 yıllık icraatlerinin kıyaslaması nasıldır? İlk 3 yılda kaç GM "yetiştirilmiştir", kaç uluslararası turnuvada kaç derece/madalya elde edilmiştir? İkisini kıyaslayınca aynı sürede hangisi daha iyiymiş gerçekten merak ediyorum.

Bak şimdi aklıma geldi yine. Kadın başkan kadın satrancını bitirmiş Smile Hangi kadın satrancı? Evinde düzenlenen olimpiyatta A Milli Takım'ında sadece 2 tane 2000 üzeri sporcu olan kadın satrancı mı? Şimdi de 4 tane var ama en azından Katia ve Zehra'yı yeniden kazandırdı. Kötünün iyisi...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: Attorney at Law - 04-11-2015, 23:59

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi