Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
[size=medium][font=Segoe Print]Bu konu sadece kadın satrancı ya da satranççılarında düğümlenmemeli.[/font][/size]

[align=justify][size=medium][font=Segoe Print] Ayrıca sosyal, kültürel, geleneksel, politik, psikolojik, fizyolojik ve ekonomik sebepler ortaya konmadan ne Ali ne de Veli'nin çözebileceği bir iş değildir.

Toplumsal düzenleme gerekir. Kamu düzeni içinde yasalar değişmedikçe, satranç meslekileşmedikçe en önemli bayan satranççılarımızın geleceği garanti altına alınacak düzenlemeler yapılmadıkça bu -temelden yöneliş- gerçekleşmeyecek, ancak saman alevi gibi Kübra, Nezihe, Betül'ler parlayıp sönecektir.

Düşünüyorum da "Onların ekonomik gelecekleri içinde satranç kaçıncı sırada geliyor acaba?"[/font][/size][/align]
[align=justify][size=medium][font=Segoe Print] [/font][/size][/align]
[align=justify][size=medium][font=Segoe Print]Her iki başkan da kendi dönemlerinde kendilerinin "ancak aşabileceği" koşullar içinde görev yapmışlardır.[/font][/size][/align]
[align=justify][size=medium][font=Segoe Print]2000 den önce yeterince kadın satranççı mı vardı?[/font][/size][/align]
[align=justify][size=medium][font=Segoe Print]Kadın satrancımız ve satranççılarımız çok mu ön planda idi?
(Bu arada o zamanların efsane bayan sporcularından özür dileyerek...)

Ama zamanla bu ülkede daha önceleri hiç yapılmayan bir şeyler yapıldı.
 Yaş Grupları !!
20 Yaş Altı Ulusal Takım Kampları !!
Ötesini yazmıyorum.

[/font][/size][/align]
[align=justify][size=medium][font=Segoe Print]Bakınız ben söylemiyorum;
[/font][/size][/align]
[align=justify][size=small][font=Segoe Print]"Yılda ancak 20.000  Dolar kazanabilmek için on binlerce dolar harcayıp bir Büyük Usta olmanın anlamı ne? Bazıları oyunu sevdikleri için satranç oynadıklarını söylüyor.Bu asil bir kavram, fakat satranç aşkı ev kirasını ve aileniz için masanın üstüne koymanız gereken yemeğin parasını ödemiyor." - S. POLGAR
...
[size=small][font=Segoe Print]"Biz erkeklerden daha kötü satranç, basketbol ve tenis oynuyoruz, çünkü bizim dünyada bunu daha iyi yapacak zeki adamlar getirme işimiz var.[/font][/size]"
[/font][/size]
[size=small][font=Segoe Print]MİLUNKA LAZAREVİÇ [/font][/size]

[/align]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 07-11-2015, 21:10

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi