Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
(08-11-2015, 21:20)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aşkın Taşan : "Ben şu an ki rakamların dışında daha da fazla yöneliş ve sayı artışı beklemiyorum.
Lisansların fazlalığı üzerine konuşma gereği duymuyorum."

Haklısınız, artış beklemek için, bir girişimde bulunmak gereklidir.

Haklısınız girişim...

Eğer bu girişim son 15 yıldır yapılmamış olsaydı bu gün çok daha gerilerde de olabilirdik.
Bu son dört dönemde kadın satrancımız için olanaklar ölçüsünde yatırım ve girişim yapıldığını söyleyebilirim.
Eksik bilgim olabilir, bir şeyin iddiasında değilim.
Çok dah ileride olmalıdır bu girişim.
Kabul ediyorum.
Hangi dereceleri almış olursak olalım,
Hangi olanakları sunmuş olursak olalım,
Yetinmemeliyiz!

Ben 2000 li yılların başından beri 2 öneride bulunmuştum.
Bayan satrancını teşvik için. O zamanlar başka arkadaşlarım da benimsemişti bu fikri.
Fakat o günden bu güne öylece kaldı bu öneri.
Birincisi bayanlar takım ligi idi. Her bir takım 4 bayandan oluşabilecek ama, bu takımlar ligi ancak potansiyeli belli illerde olabileceğinden olsa gerek,  pek benimsenip uygulamaya konmamıştı 2003-2004 yıllarında...

İkinci önerimi de birinci önerime ek olarak yapmıştım.

Çiftler ligi! Bir erkek ve bir bayandan oluşan takımların yarışması...

Her ilde o zamanlar en az 4 bayan sporcudan oluşan takım-takımlar kurulamayabilirdi. Ya da takım sayıları az kalır, cazibesi kalmazdı.
Ama her kulüp takımı kendi kategorilerinde yarışırken, aynı takımların ÇİFTLER LİGİ'nde yarışacak takımları da kurulabilir değil mi?
Bu ayrı bir heyecan, renk, bir soluk, bir fırsat getirmez mi?

Ben [color=#3333ff]bu önerimi yıllar sonra tekrarlıyorum.

[/color][size=large][color=#3333ff]ÖZELLİKLE ÇİFTLER LİGİNİN EN AZINDAN BU YIL DENEME AŞAMASINDA UYGULANMASINI TSF TEKNİK KURULUNA ÖNERİYORUM.[/color]
[/size]
SAYGI VE SELAMLARIMLA.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-11-2015, 16:37

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi