Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
Ayrıca girişim konusunda eklemek istediğim bir konu daha var.

(Sn. YAZICI'NIN isminin açıldığı bu sütunlar belki de kalıcı çözümlere sebep olabilir.)

Sayın BAYRAM,
Girişim önerinizi elbette herkes anlar ve destekler.

Ancak bu girişim hiç mi olmamıştır? Yani bunun böyle algılanma olasılığı da var. Muhataplarına ve emek sarf edenlere haksızlık yapmayalım.

***  ARZUM KADINLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI yine bu  kıyaslamasının yapıldığı federasyon ve yönetimi tarafından getirilmemiş midir?

***   Bu sponsor herhangi bir güvensizlik hissedip sponsorluk anlaşmasını tek taraflı mı iptal etmiştir?
***   Yoksa bu güven ve sponsorluk devam mı etmektedir?

***  Yıllar öncesinden kurulan o zamanki adı 20 Yaş Altı Ulusal Takım Kampları, AYGEG ve şimdiki Ulusal Takım-Küme Kampları devam etmemekte midir?

***   Başlarına yerli ve yabancı antrenörler atanmamış mıdır?
***   Bu konuda düzenli yatırım ve ödemeler devam etmiyor mudur?
***   Kamp dönemlerindeki son 15 yılın havuzdaki bayan sporcu sayılarını kıyaslarsak anlamlı bir artış görebiliyor muyuz? Yoksa oranlanmış sayılar birbirine yakın mı?
***  Bu sayılar sizde olmalı. Takımlarda çalıştınız ve kaptanlık yaptınız sanırım. Sizden, birinci elden dinlemek isterim

***  Başarıya yönelik sonuçların kıyaslanmasını nasıl yorumlarsınız?
***  Örneğin bundan 12-13 sene önce kamplardaki erkek sporcular ile bayan sporcuların satranç sporculuğuna devamı konusunda nasıl bir sonuca ulaşırsınız?

*** HANGİ GRUPTA NEDEN AZALMA OLMUŞ?

*** Bu azalma yaş ilerlerikçe (12-13 yaşa çıktıkça) neden daha da fazlalaşmış? Bunun sebeplerini neye bağlıyorsunuz?

...

Benim bu konudaki yaklaşımımı siz ilgisiz bulmaktasınız. Bu yaklaşıımınıza saygı duymakla birlikte,  hala anlamaya çalışıyorum.

Başka parametreleri konuşun o zaman. Yani başka sebepler söyleyin.

Sürekli yakınmak, benim yazılarımın okunması kadar itici olmuyor mu? Cool

Önerilerinizi de duymak isterim.
Hem de ulusal takımda görev yapan birisinden...

Selam ve saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-11-2015, 17:03

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi